چگونه بطور خودکار نور پس زمینه ی کیبورد را پس از عدم فعالیت در مک خاموش کنیم ؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 121

<strong> چگونه</strong>, <strong> بطور</strong>, <strong> خودکار</strong>, نور پس <strong> زمینه</strong>, ی <strong> کیبورد</strong>, را پس از عدم <strong> فعالیت</strong>, در مک <strong> خاموش</strong>, <strong> کنیم</strong>, ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در صورت نیاز نور پس زمینه ی کیبورد را بصورت خودکار پس از عدم استفاده از لبتاپ خاموش کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، اگر شما هم تمایل دارید تا نور پس زمینه ی کیبورد در یک مکبوک پرو و یا مکبوک ایر و یا سایر سیستم های مک مجهز به ان بگونه ای باشد تا خودش پس از انکه لبتاپ مک برای یک مدت زمان مشخص شده بدون فعالیت می باشد ، خاموش شود ، باید بگوییم که شما می توانید وضعیت تنظیمات یک سیستم را برای اجازه دادن به چنین امری تغییر دهید .

اموزش : نحوه ی حذف کردن یک اثر انگشت از سیستم های مک مجهز به تاچ ایدی

در واقع ، این تنظیمات بطور مشخص در نور پس زمینه ی کیبورد و مستقل از انچکه با صفحه نمایش یا خود مک اتفاق می افتد ، مورد هدف قرار می گیرد ، که این امر چیزی است که باعث این تفاوت از تنظیمات عمومی Energy Saver که صفحه نمایش مک را خاموش می کند و یا باعث می شود تا یک مکبوک به حالت Sleep پس از عدم فعالیت برود ، می شود .

و اما چگونه بطور خودکار نور پس زمینه ی کیبورد را همراه با عدم فعالیت سیستم در macOS خاموش کنیم :

  1. ابتدا می بایست از منوی اپل  ، گزینه ی System Preferences را انتخاب کنید .
  2. سپس می بایست Keyboard را انتخاب کنید .
  3. اکنون می بایست در زیر تب Keyboard از پنجره ی تنظیمات کیبورد ، تیک گزینه ی مورد نظر را برای Turn keyboard backlight off after 5 secs of inactivity بررسی کرده و ان را فعال کنید .چگونه بطور خودکار نور پس زمینه ی کیبورد را پس از عدم فعالیت در مک خاموش کنیم ؟
  4. در صورت تمایل ، شما نیز می توانید زمان مورد نظر را برای عدم فعالیت لبتاپ پیش از انکه نور پس زمینه ی کیبورد خاموش شود ، با کلیک کردن برروی منوی کشویی موجود و انتخاب یکی از موارد ان همچون ۵ ثانیه ، ۱۰ ثانیه ، ۳۰ ثانیه ، ۱ دقیقه و ۵ دقیقه تنظیم کنید .
  5. در نهایت ، می بایست از System Preferences خارج شوید .

البته ، همانطور که پیش از این ذکر شد ، این امر جدای از سایر ویژگی های Energy Saver می باشد که باعث می شود تا سیستم مک به حالت Sleep برود یا صفحه نمایش ان پس از عدم فعالیت به حالت Sleep برود . در نتیجه ، این امر تنها برروی نور پس زمینه ی کیبورد تاثیر می گذارد .

همچنین ، بیاد داشته باشید که شما نیز می توانید کلید نور پس زمینه را با فشار دادن کلید های مناسب FN (و بطور معمول F5 و F6) در کیبورد لبتاپ مک بصورت دستی تنظیم کنید .

اموزش : چگونه داده های تاچ بار از مکبوک پرو همراه با تاچ بار را حذف کنیم ؟

لازم به ذکر است که ، اینکه ایا این تنظیمات می تواند برروی عمر باتری تاثیر بگذارد ، امری قابل بحث است ، چرا که نور های مورد استفاده در پس زمینه ی کیبورد بدون شک بسیار کارامد می باشند ، اما با این وجود انها انرژی و برق را دریافت می کنند ، بنابراین شما ممکن است که برخی از حداقل تفاوت ها را در یک مسیر یا غیره دریابید که اگر این چنین احساس کردید ، می توانید مختارانه برای به اشتراک گذاری با ما در بخش دیدگاه ها و نظرات در مورد هر تغییری که شما متوجه شده اید ، در میان بگذارید . از طرفی ، شاید به همین دلیل است که این ویژگی در بخش Energy Saver از System Preferences نمی باشد ، چرا که شما تنظیماتی برای نور پس زمینه ی کیبورد نخواهید یافت . در عوض ، شما برای رفتن به پنل تنظیمات کیبورد در مک مجبور خواهید بود که با توجه به اینکه اولویت با یک کیبورد می باشد ، منطقی است .

اموزش : چگونه در سیستم عامل مک دستیار هوشمند صوتی اپل (سیری) را غیرفعال کنیم ؟

گفتنی است که ، این مراحل فوق الذکر که مربوط به این ویژگی می باشد ، تنها در جدیدترین نسخه های منتشر شده از macOS قرار دارد . در عوض در نسخه های پیشین از Mac OS X ، یک اسلایدر همراه با گزینه های زمانی وجود داشت و هرگز یک گزینه که همان تاثیر مشابه را که به سادگی با علامت گذاری گزینه ی Turn keyboard backlight off after inactivity در تنظیمات کیبورد یک نسخه ی جدید از macOS اعمال می کند را نداشت .

قابل ذکر است که ، اگر شما این تنظیمات را فعال کرده اید و سیستم مک خود را تنها بگذارید ، نور پس زمینه ی کیبورد در مدت زمان معین شده ان هم اگر کامپیوتر بدون فعالیت باشد ، خاموش خواهد شد .

همچنین ، نور پس زمینه ی کیبورد در مکبوک پرو ، مکبوک ایر و مکبوک یکی از ویژگی های عالی لپ تاپ های مک می باشند و نور پس زمینه ی کیبورد با استفاده از یک لپتاپ مک در یک شرایط نور کم یا در شب فوق العاده می باشد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

جمعه 23 آذر 1397 - 19:39
قدرت گرفته از نیلوبلاگ