اپل بروزرسانی iOS 12.1.4 را برای رفع باگ بزرگ استراق سمع در فیس تایم را منتشر کرد | بلاگ

اپل بروزرسانی iOS 12.1.4 را برای رفع باگ بزرگ استراق سمع در فیس تایم را منتشر کرد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

شمارنده

در روز پنجشنبه ، شرکت اپل نسخه ی رسمی سیستم عامل iOS 12.1.4 را برای تمامی کاربران عرضه کرده است . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی و دانلود فریمور مورد نظر ، در ادامه با جاست تک همراه باشید.

شرکت اپل در روز گذشته بروزرسانی iOS 12.1.4 را همراه با یک رفع اضطراری برای باگ شرم اور در ویژگی فیس تایم گروهی که هرکسی را به استراق سمع در مکالمات خصوصی قادر می ساخت را منتشر کرده است .

بنابراین ، برای نصب این بروزرسانی نرم افزاری جدید از طریق روش OTA ، می بایست به مسیر Settings > General > Software Update در ایفون ، ایپد یا ایپاد تاچ خود و سپس دنبال کردن دستورالعمل های موجود در صفحه نمایش مراجعه کنید .

البته ، لازم به ذکر است که در هفته گذشته عیب و مشکل استراق سمع باعث شد تا یک واکنش سریع از سوی بخش هایی از اپل ظاهر شود ، چرا که این کمپانی بلافاصله قابلیت فیس تایم گروهی را تا زمانیکه یک رفع اساسی برای ان انجام شود ، غیرفعال کرد.

در واقع همانطور که در این امر معلوم شد ، این نقض و عیب حریم خصوصی برروی ویژگی فیس تایم گروهی تاثیر گذاشته است و به هر کسی برای گوش دادن یا حتی مشاهده ی فرد مقابل پیش از اینکه ان ها (یعنی طرف مقابل) تماس را بردارد ، به سادگی با اضافه کردن خودشان به این تماس گروهی اجازه می داد . بنابراین ، فرد مقابل حتی مطلع نمی شد که گیرنده ی تماس می تواند صدای ان ها را بشنود .

همچنین ، بطور طعنه امیز می توان گفتکه این باگ زشتی های ان را در روز حفظ حریم خصوصی داده ها برانگیخته است .

از سوی دیگر ، گفتنی است که هم اکنون شرکت اپل درحال رسیدگی به شکایت حریم خصوصی Snafu توسط یک وکیل دادگستری بنام Houston می باشد که مدعی شده است که ایفون او سهوا به کسی برای استراق سمع اجازه داده است .

حال برای اطلاعات بیشتر ، می توانید تغییرات را در وب سایت اپل مشاهده کنید . از طرفی ، جزئیات در مورد محتوای امنیتی این بروزرسانی نرم افزاری می تواند در سند پشتیبانی اپل یافت شود .

بنابراین ، مانند هر یک از بروزرسانی های نرم افراری اپل ، می توانید iOS 12.1.4 را از طریق روش OTA و یا با دانلود فایل متناسب با دیوایس خود ان را نصب کنید ، تا با نصب ان بتوانید از اخرین بهبود های انجام شده در iOS بهرمند شوید .

در این صورت ، با تمام توضیحات داده شده ، در نظر داشته باشید که همیشه پیش از نصب هر بروزرسانی نرم افزاری ، یک نسخه ی پشتیبان از ایفون ، ایپد و یا ایپاد تاچ خود تهیه کنید . در واقع ، انجام اینکار از طریق ایتونز و یا ایکلود به اسانی انجام می شود . پس بیاد داشته باشید که بدون نسخه ی پشتیبان هیچگاه بروزرسانی نکنید ، چرا که حتی با وجود یک بروزرسانی نرم افزاری کوچک برای iOS ، ممکن است که در بعضی از مواقع مشکلاتی را در حین بروزرسانی بوجود اورد که باعث از دست رفتن اطلاعات دیوایس شما شود . به همین منظور ، تهیه ی یک نسخه پشتیبان باعث می شود تا در صورت بروز چنین اتفاقی بتوانید از ان استفاده کنید .

در همین حال ، همانطور که اشاره شد ، مجددا قابل ذکر است که کاربران ایفون و ایپد که دیوایس ان ها از iOS ۱۲ پشتیبانی می کند ، می توانند از طریق روش OTA و با مراجعه به مسیر Settings app > General > Software Update و سپس انتخاب گزینه ی Download and Install ، دیوایس خود را به اخرین نسخه بروزرسانی کنند .

قابل ذکر است که ، تمامی دیوایس های ۶۴ بیتی می توانند به iOS ۱۲ بروزرسانی کنند ، که ساده ترین حالت ان ، بروزرسانی از طریق OTA می باشد .

  1. ابتدا می بایست از طریق iCloud و یا ایتونز از دیوایس اپلی خود نسخه ی پشتیبان (Back UP) تهیه کنید .
  2. پس از تهیه نسخه ی پشتیبان از طریق دیوایس خود به مسیر Settings > General > Software Update مراجعه کنید .
  3. حال پس از انکه نسخه ی جدید توسط دیوایس شناسایی شد ، تنها کافیست گزینه ی Download & Install را بزنید ، تا بروزرسانی دانلود و پس از ان نصب شود .

همچنین ، قابل ذکر است که کاربران می توانند با اتصال دیوایس خود از طریق کابل USB به کامپیوتر و اجرای ایتونز و انتخاب دیوایس و با مراجعه به بخش Summary ، دیوایس خود را بروزرسانی کنند . از طرفی ، می توانید با انتخاب و دانلود فریمور متناسب با دیوایس خود از طریق لینک های زیر اقدام به نصب ان از طریق ایتونز کنید .

و اما لینک های دانلود iOS 12.1.4 :

 : iPhone

iPhone Xs

iPhone Xs Max (China)

iPhone Xs Max

iPhone Xr

iPhone X (GSM)

iPhone X (Global)

iPhone 8 (GSM)

iPhone 8 (Global)

(iPhone 8 Plus (GSM

iPhone 8 Plus (Global)

iPhone 7 (GSM)

iPhone 7 (Global)

(iPhone 7 Plus (GSM

iPhone 7 Plus (Global)

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone SE

iPhone 5s (Global)

iPhone 5s (GSM)

: iPad

iPad Pro 10.5 inch (Cellular)

iPad Pro 10.5 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 3 11 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 3 11 inch (Wi-Fi – ۱TB)

iPad Pro 3 11 inch (Cellular)

iPad Pro 3 11 inch (Cellular – ۱TB)

iPad Pro 3 12.9 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 3 12.9 inch (Wi-Fi – ۱TB)

iPad Pro 3 12.9 inch (Cellular)

iPad Pro 3 12.9 inch (Cellular – ۱TB)

iPad Pro 2 12.9 inch (Cellular)

iPad Pro 2 12.9 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 12.9 inch (Cellular)

iPad Pro 12.9 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 9.7 inch (Cellular)

iPad Pro 9.7 inch (Wi-Fi)

iPad 5 (Cellular)

iPad 5 (Wi-Fi)

iPad Air 2 (Cellular)

iPad Air 2 (Wi-Fi)

iPad Mini 4 (Cellular)

iPad Mini 4 (Wi-Fi)

iPad Mini 3 (China)

iPad Mini 3 (Cellular)

iPad Mini 3 (Wi-Fi)

iPad Mini 2 (China)

iPad Mini 2 (Cellular)

iPad Mini 2 (Wi-Fi)

iPad Air (China)

iPad Air (Cellular)

iPad Air (Wi-Fi)

  : iPod

iPod Touch 6th gen

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech

میکائیل نیک اندیش pinez...
ما را در سایت میکائیل نیک اندیش pinez دنبال می کنید

نویسنده : میکائیل نیک اندیش بازدید : 71 تاريخ : شنبه 20 بهمن 1397 ساعت: 6:06