اپل بطور رسمی امکان ساین iOS 12.1.1 و ۱۲.۱.۲ iOS را متوقف کرده است (عدم دانگرید فریمور ها از طریق ایتونز) | بلاگ

اپل بطور رسمی امکان ساین iOS 12.1.1 و ۱۲.۱.۲ iOS را متوقف کرده است (عدم دانگرید فریمور ها از طریق ایتونز)

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

شمارنده

<strong>اپل</strong> <strong>بطور</strong> <strong>رسمی</strong> <strong>امکان</strong> <strong>ساین</strong> iOS 12.1.1 و 12.1.2 <strong>را</strong> <strong>متوقف</strong> <strong>کرده</strong> <strong>است</strong> ، <strong>عدم</strong> <strong>دانگرید</strong> <strong>فریمور</strong> <strong>ها</strong> <strong>از</strong> <strong>طریق</strong> <strong>ایتونز</strong>

متاسفانه باید که بگوییم که شرکت اپل ، در روز سه شنبه امکان ساین به iOS 12.1.1 و ۱۲.۱.۲ را برای تمامی دیوایس های خود برای همیشه غیرممکن کرده است . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

اما پس از یک مدت زمانی فوق العاده طولانی و بی سابقه ، شرکت اپل بطور رسمی امکان ساین به هر دو نسخه های iOS 12.1.1 و ۱۲.۱.۲ را در بعدازظهر روز سه شنبه متوقف کرده است و در یک اقدامی نه چندان عجولانه برخی از پیامد های جدی برای جامعه ی جیلبریک را پک و رفع کرده است .

بروزرسانی : در نظر داشته باشید که ، ظاهرا سومین نسخه بتای iOS 12.1.1 همچنان در زمانیکه این پست را یادداشت می کنیم ، ساین می شود. در این صورت ، دانگرید مستقیم بگونه ای می باشد که شما همچنان می توانید شانسی برای انجام این امر داشته باشید .

لازم به ذکر است که ، شرکت اپل اولین بار این نسخه های فریمور را به ترتیب در پنجم دسامبر و هفدهم دسامبر عرضه کرده بود ، که هر یک برای نشانی های مربوط به رفع باگ های کوچک و بهبود های عملکرد در سیستم عامل بشمار می رفتند . البته همانطور که ما می دانیم ، هیچ نرم افزاری بطور کامل بدون باگ نمی باشد .

از سوی دیگر ، قابل ذکر است که هر دوی این نسخه های فریمور توسط یک تعداد زیادی از اکسپلویت هایی که اخیرا منتشر شده بودند ، شامل اکسپلویت voucher_swap از سوی محقق امنیتی همچون Brandon Azad و یک هسته ی اکسپلویتی که قبلا توسط S0rryMyBad@ به اشتراک گذاشته شده بود ، مورد هدف قرار گرفته بودند . در همین راستا و به دنبال انتشار این اکسپلویت ها ، جامعه ی جیلبریک برای دانگرید به iOS 12.1.1 از طریق ایتونز درحالیکه ان ها چنین شانسی را داشتند ، توصیه می شد .

از طرفی باید گفتکه این اکسپلویت ها به هیچ عنوان بی مصرف و بی کاربرد نبوده اند ، چرا که اکسپلویت Azad بطور خاص به این انتشار اخیر از ابزار rootlessJB 3.0 توسط هکری همچون Jake James که یک توسعه دهنده ی میانی از راه حل های جیلبریک متکی بر SSH می باشد و پشتیبانی از توییک هایی را اعمال می کرده است، کمک کرده بود . همچنین ، این اکسپلویت نیز توسط چنین هکری و unc0ver که رهبر توسعه دهنده ی Pwn20wnd می باشد ، به رسمیت شناخته شد و پشتیبانی جزئی iOS 12 پیش از انتشار unc0ver v3.0.0 برای یک زیرمجموعه ی کوچک از دیوایس های پشتیبانی شده را اضافه کرده است .

همچنین ، در نظر داشته باشید که این امر برای اپل به منظور بستن پنجره ی ساین برای نسخه های قدیمی تر از iOS غیرمعمول نمی باشد ، اما کمپانی اپل معمولا پس از منتشر کردن یک فریمور جدید سعی دارد تا بگونه ای رفتار کند که نسخه ی قبلی ان فریمور از یک سیاست امکان ساین دو هفته ای پیروی کند . با اینحال و در چنین سناریوی خاصی ، iOS 12.1.1 بیش از یک ماه و قبل از انکه شرکت اپل امکان ساین ان را متوقف کرده باشد ، دردسترس بود .

اما در همین راستا ، درحالیکه برخی شرکت اپل را برای رفتار غیراصولیش در چنین امر و بخشی دست می اندازند ، دیگران استدلال می کنند که اپل مسئولیت سرویس دهی خود را بعنوان یک کمپانی تکنولوژی برای حفظ کاربران خود بصورت امن و ایمن توجیه می کنند . بنابراین ، هر بروزرسانی فریمور برای رفع باگ ها و بهبوداتی که حفره های امنیتی را می بندد ، در نظر گرفته می شود و همچنین یک دیوایس کاربر را از تحت تاثیر قرار دادن توسط بد افزار ها جلوگیری می کند . از طرفی ، متاسفانه زمان بندی انتشار سریع نرم افزار از سوی اپل در این اواخر نیز باعث شده است تا چنین امری چالش بیشتری را برای توسعه دهندگان جیلبریک ادامه می دهد .

از طرفی ، مانند همیشه شما می توانید نسخه هایی از iOS را که ساین می شوند را برای دیوایس خود از وب سایت همواره کاربردی IPSW.me ردیابی کنید .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech

میکائیل نیک اندیش pinez...
ما را در سایت میکائیل نیک اندیش pinez دنبال می کنید

نویسنده : میکائیل نیک اندیش بازدید : 102 تاريخ : دوشنبه 22 بهمن 1397 ساعت: 19:38