<strong>نحوه</strong> ی <strong>حذف</strong> <strong><strong>یک</strong></strong> <strong>دیوایس</strong> <strong>بلوتوث</strong> <strong>از</strong> <strong><strong>یک</strong></strong> <strong>سیستم</strong> <strong>مک</strong>

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در مواقع نیاز نسبت به حذف یک دیوایس بلوتوث از سیستم مک خود اقدام کنید . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

همانطور که در جریان می باشید ، باید بگوییم که بسیاری از لوازم های جانبی بی سیم و سایر لوازم جانبی های دیگر برای سیستم های مک می توانند به کامپیوتر همراه با بلوتوث متصل شوند ، اما اگر شما دیگر نیازی به یک دیوایس بلوتوث خاص متصل شده به سیستم مک را ندارید و شما می خواهید تا ان را از سیستم مک خود برای همیشه حذف کنید، تکلیف چیست ؟ به همین منظور ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به اسانی یک لوازم جانبی بلوتوث را همچون یک اسپیکر ، هدفون ها، کیبورد ، موس ، کنترلر و دسته های بازی و یا سایر لوازم جانبی مشابه را از MacOS حذف کنید .

اموزش : نحوه ی اتصال اسپیکر های بلوتوث به ایفون یا ایپد

بنابراین ، با حذف یک دیوایس بلوتوث از سیستم مک ، ان دیوایس دیگر نمی تواند مجددا بطور خودکار در زمانیکه ان ها هر دو در محدوده ای از یکدیگر قرار می گیرند و یا روشن می شوند ، متصل شوند .

و اما چگونگی حذف یک دیوایس بلوتوث از سیستم مک :

  1. ابتدا می بایست به منوی اپل مراجعه کرده و سپس System Preferences را انتخاب کنید .
  2. حال می بایست از پنل تنظیمات Bluetooth را انتخاب کنید .
  3. سپس می بایست نشانگر موس را برروی دیوایس بلوتوثی که شما می خواهید تا ان را قطع کرده (Disconnect) و از سیستم مک خود حذف کنید ، قرار داده و کلیک کنید .
  4. اکنون می بایست برروی گزینه ی (X) به منظور حذف دیوایس بلوتوث کلیک کنید .<strong>نحوه</strong> ی <strong>حذف</strong> <strong><strong>یک</strong></strong> <strong>دیوایس</strong> <strong>بلوتوث</strong> <strong>از</strong> <strong><strong>یک</strong></strong> <strong>سیستم</strong> <strong>مک</strong>
  5. پس از ان می بایست تایید کنید که شما می خواهید تا دیوایس بلوتوث را از سیستم مک خود حذف و قطع (Disconnect) کنید .<strong>نحوه</strong> ی <strong>حذف</strong> <strong><strong>یک</strong></strong> <strong>دیوایس</strong> <strong>بلوتوث</strong> <strong>از</strong> یک <strong>سیستم</strong> <strong>مک</strong>
  6. در نهایت می بایست در صورت لزوم این مراحل را با سایر لوازم های جانبی بلوتوث تکرار کنید .

بعنوان مثال ، اگر شما یک کنترلر و دسته ی بازی پلی استیشن ۳ و یا کنترلر و دسته ی بازی PS4 را دارید که به سیستم مک متصل شده است و دیگر نمی خواهید که ان کنترلر و دسته ی بازی به سیستم مک متصل شود ، شما می توانید ان را از پنل تنظیمات بلوتوث حذف کنید و ان کنترلر و دسته ی بازی دیگر با سیستم مک مرتبط نخواهد بود .

توجه داشته باشید که حذف یک دیوایس بلوتوث از سیستم مک نسبت به عمل ساده ی قطع کردن (Disconnect) دیوایس بلوتوث از سیستم مک متفاوت می باشد . چرا که این روش یعنی حذف یک دیوایس بلوتوث از سیستم مک تا زمانیکه ان لوازم جانبی بلوتوث مجددا به سیستم مک سینک و همگام نشود ، ماندگار است درحالیکه در حالت دوم یعنی عمل ساده ی قطع کردن (Disconnect) دیوایس بلوتوث از سیستم مک تا زمانیکه لوازم جانبی بلوتوث مجددا در محدوده ای از یکدیگر به منظور کانکت و متصل شدن قرار گیرند ، موقتی می باشد .

بنابراین ، اگر شما حقیقتا می خواهید تا یک لوازم جانبی بلوتوث را بجای حذف ان از سیستم مک قطع و (Disconnect) کنید ، شما می توانید ان را از طریق ایتم منوی بلوتوث در سیستم های مک انجام دهید :

<strong>نحوه</strong> ی <strong>حذف</strong> یک <strong>دیوایس</strong> <strong>بلوتوث</strong> <strong>از</strong> یک <strong>سیستم</strong> <strong>مک</strong>

لازم به ذکر است که ، اگر شما یک لوازم جانبی بلوتوث را حذف کرده اید و بعدا تصمیم گرفته اید که می خواهید تا ان را به سیستم مک خود مجددا متصل کنید ، شما می بایست به  فرایند اصلی سینک کردن و همگام سازی مجدد مراجعه کنید که همچنین از طریق پنل تنظیمات بلوتوث این امر انجام می شود .

اموزش : نحوه ی همگام سازی و جفت کردن یک کیبورد بلوتوث با ایپد خود

اموزش : چگونه اسپیکر و یا هدفون های بلوتوث را با اپل واچ جفت و همگام سازی کنیم ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 94
برچسب ها :

تاريخ : دوشنبه 13 اسفند 1397 | 4:27 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.