نحوه ی بررسی کردن اینکه ایا یک شماره تلفن در واتس اپ وجود دارد یا خیر

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 161

<strong>نحوه</strong> ی <strong>بررسی</strong> <strong>کردن</strong> <strong>اینکه</strong> <strong>ا<strong>یا</strong></strong> <strong>یک</strong> <strong>شماره</strong> <strong>تلفن</strong> <strong>در</strong> <strong>واتس</strong> <strong>اپ</strong> <strong>وجود</strong> <strong>دارد</strong> <strong>یا</strong> <strong>خیر</strong>

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در صورت نیاز بتوانید به بررسی کردن اینکه ایا یک شماره تلفن در واتس اپ وجود دارد یا خیر ، بپردازید . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

بطور کلی ، باید بگوییم که یکی از بزرگترین موارد اذیت کننده ای که همراه با واتس اپ مورد استفاده قرار می گرفت ، ان بود که شما نمی توانستید مشاهده کنید که ایا یک شماره تلفن بخصوصی بوسیله ی این سرویس ثبت شده است یا خیر ، مگر اینکه ان شماره تلفن را در برنامه ی Contacts در ایفون خود ذخیره می کردید . حال ، این امر همراه با نسخه ی ۲.۱۹.۳۰ برنامه ی واتس اپ و یا نسخه های پس از ان تغییر کرده است ، بطوریکه هم اکنون شما می توانید به اسانی مشاهده کنید که ایا هر شماره تلفنی در واتس اپ پیش از پیام دادن به ان وجود دارد یا خیر . به همین منظور ، در این پست اموزشی قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه این امر را انجام دهید .

اموزش : نحوه ی استفاده از فیس ایدی یا تاچ ایدی برای محافظت از مکالمات خصوصی خود در WhatsApp

قابل ذکر است که ، این ویژگی بطور خاص برای ان زمان هایی که شما می خواهید تا ببینید که ایا شماره تلفن یک شخصی که شما در اختیار دارید از واتس اپ استفاده می کند یا خیر ، امری کاربردی و مفید می باشد . البته ، پیش از نسخه ی ۲.۱۹.۳۰ برنامه ی واتس اپ ، شما مجبور بودید تا ابتدا یک شماره تلفن را در برنامه ی Contacts ایفون برای واتس اپ ذخیره می کردید تا بتوانید قادر به تعیین اینکه ایا ان شماره تلفن در این سرویس می باشد یا خیر ، بپردازید .

بنابراین دفعه ی بعدی که شما هر شخصی را ملاقات کردید و موفق به دریافت شماره تلفن ان ها شدید ، شما می توانید پیش از ذخیره کردن شماره تلفن ان ها بعنوان یک مخاطب ، بررسی کنید که ایا ان ها در واتس اپ هستند یا خیر .

اموزش : چگونه در WhatsApp تایید دو مرحله ای (two-step verification) را فعال و از ان استفاده کنیم ؟

در همین راستا ، با ما همراه شوید تا ما به شما نشان دهیم که چگونه این امر را انجام دهید .

و اما مشاهده ی اینکه ایا یک شماره تلفن در واتس اپ وجود دارد یا خیر :

  1. ابتدا می بایست برنامه ی واتس اپ (WhatsApp) را در ایفون خود باز کنید .
  2. حال می بایست برروی تب Chats در قسمت کناری و پایین صفحه تپ کنید .
  3. سپس می بایست در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه برروی گزینه ی New Chat تپ کنید .<strong>نحوه</strong> ی <strong>بررسی</strong> <strong>کردن</strong> <strong>اینکه</strong> <strong>ا<strong>یا</strong></strong> <strong>یک</strong> <strong>شماره</strong> <strong>تلفن</strong> <strong>در</strong> <strong>واتس</strong> <strong>اپ</strong> <strong>وجود</strong> <strong>دارد</strong> <strong>یا</strong> <strong>خیر</strong>
  4. اکنون می بایست برروی گزینه ی New Contact که تقریبا در بالای صفحه می باشد ، تپ کنید .<strong>نحوه</strong> ی <strong>بررسی</strong> <strong>کردن</strong> <strong>اینکه</strong> <strong>ا<strong>یا</strong></strong> <strong>یک</strong> <strong>شماره</strong> <strong>تلفن</strong> <strong>در</strong> <strong>واتس</strong> <strong>اپ</strong> <strong>وجود</strong> <strong>دارد</strong> یا <strong>خیر</strong>
  5. پس از ان می بایست یک شماره تلفن کامل را بطور صحیح و کامل همراه با پیشوند کد کشور به منظور مشاهده ی اینکه ایا ان شماره تلفن بوسیله ی سرویس واتس اپ ثبت شده است یا خیر ، تایپ و وارد کنید . (بنابراین ، اگر شماره تلفن ان شخص در سرویس واتس اپ ثبت شده باشد ، شما یک پیام مناسب در زیر شماره تلفن وارد شده ان شخص در واتس اپ همراه با پیامی مانند (WhatsApp account) مشاهده خواهید کرد)
  6. در نهایت می بایست برای خروج از این شرایط یا برروی گزینه ی Cancel تپ کنید و یا نام و نام خانوادگی فرد را همراه با هر جزئیات دیگری پیش از تپ کردن برروی گزینه ی Save تایپ و وارد کنید . (قابل ذکر است که ، شما جزئیات مخاطب را در صفحه ی بعدی مرور خواهید کرد)

اما اگر جزئیات ان شخص پیش از این در برنامه ی Contacts ایفون ذخیره شده باشد ، شما یک پیام مناسب در زیر شماره تلفن وارد شده ان شخص در واتس اپ مشاهده خواهید کرد ، که دارای متنی همچون (Already in contacts) می باشد .

همچنین ، اگر یک شماره تلفن را نتوان در واتس اپ یافت ، یا ان شماره تلفن از این سرویس حذف شده باشد ، پیامی در زیر ان شماره تلفن با متنی همچون (Not on WhatsApp) خوانده خواهد شد .

حال ، با این وجود باید گفتکه ایا شما فکر می کنید که شماره تلفن هر شخصی ممکن است در سرویس واتس اپ باشد ؟ یا ایا گرفتن یک شماره تلفن شخص مورد نظر از طریق یک دوست و همچنین نگه داشتن ان دوست به منظور بازبینی و تایید اینکه ایا شماره تلفن ان شخص مورد نظر واقعا در واتس اپ می باشد یا خیر ، امری کاربردی و صحیح می باشد ؟ بنابه دلایل بسیار همچون تصویر زیر باید بگوییم که خیر .

چرا که مهمتر از همه ، باید بگوییم که از این ویژگی نمی بایست مرتب و دائما استفاده کرد ، به این دلیل که واتس اپ پس از یک چندین تلاش های پی در پی و پیوسته شما را از بررسی کردن شماره تلفن های جدید امتناع و خودداری می کند . بنابراین ، با تمام این تفاسیر باید بگوییم که این تمام ان چیزی است که شما برای دانستنش در مورد مشاهده ی اینکه ایا شماره تلفن شخصی بوسیله ی سرویس واتس اپ ثبت شده است و یا خیر ، نیاز خواهید داشت .

اموزش : چگونه در WhatsApp از نشانه گذاری Read و یا Unread در مکالمات خود در ایفون استفاده کنیم ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

شنبه 25 اسفند 1397 - 21:32
قدرت گرفته از نیلوبلاگ