ایا صدای آیفون شما هم همراه با هدفون به درستی کار نمی کند ؟ ایا هدفون های شما هم در هنگام بلند کردن صدا وزوز می کند ؟ نحوه عیب یابی ان

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 25

ایا صدای آیفون شما هم همراه با هدفون به درستی کار نمی کند ؟ ایا هدفون های شما هم در هنگام بلند کردن صدا وزوز می کند ؟ نحوه عیب یابی ان

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به عیب یابی مشکلات موجود و مرتبط با صدای هدفون ها و یا ایرپاد ها در ایفون که به ندرت پیش می اید ، بپردازیم . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش و اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

اخیرا یکی از دوستان من هدفون ایرپاد اپل را به آیفون خود به منظور استفاده از آن ها متصل کرده است اما بجای داشتن صدایی نرمالی و صوتی از طریق ایرپاد ها ، از انها صدایی همراه با وزوز و زنگ مانند که از هدفون ها خارج می شده است را تجربه کرده است . در نتیجه ، اولین فکری که به ذهن آنها رسیده است ، ان بوده که (آیفون من اسیب دیده است و به همین دلیل صدای ان به درستی کار نمی کند) اما باید بگوییم که با کمی رسیدگی و عیب یابی ، توانستیم مشکل وزوز و زنگ خور مانند ایرپاد ها را رفع کنیم تا با وصل کردن مجدد هدفون های انها به ایفون همچون گذشته صدایی که از ان ها دریافت می کنیم بدون مشکل باشد و به درستی کار کند.

حال در این پست اموزشی ، ما قصد داریم تا قدم به قدم از طریق ذکر مراحل عیب یابی در رابطه با موضوع اشاره شده به شما کاربران عزیز نشان دهیم که ایا شما می توانید وجود یک مشکل پنهان در رابطه با صدای خروجی آیفون از طریق هدفون ، ایرپاد و یا هدفون های صوتی که همراه با پورت لایتنینگ می باشند را رفع کرد .

۰) بلند کردن صدا ، برداشتن هرگونه کیس و قاب محافظ ، بررسی وجود هرگونه اسیب ، راه اندازی مجدد (Reboot) :

پیش از انجام هر کاری ، شما می بایست چهار مرحله سریع و جزئی در رابطه با عیب یابی اولیه که در ادامه به انها اشاره خواهیم کرد را بررسی کنید .

  • پیش از هرچیز ، میزان صدای حجم صوتی ایفون را در تمامی روش ها زیاد کنید ، به این صورتکه این کار را می بایست با وصل کردن هدفون ها به دیوایس انجام دهید و سپس تنها می بایست دکمه ی میزان افزایش حجم صدا را که در سمت راست آیفون قرار دارد ، بطور مکرر تا میزان حداکثر آن فشار دهید .
  • همچنین می بایست از برداشته شدن و حذف کیس یا قاب محافظ برروی ایفون خود مطمئن شوید ، چرا که برخی از آنها ممکن است پورت مورد نظر را مسدود کنند . بنابراین ، در صورت وجود موارد اشاره شده می بایست ان ها را حذف و بردارید .
  • علاوه بر تمامی این موارد ، مطمئن شوید که آیفون شما آسیب ندیده باشد . چرا که اگر آیفون از لحاظ فیزیکی آسیب دیده باشد و یا مدتی با ان شنا کرده باشید ، ممکن است به همین دلیل هدفون ها یا جک خروجی Audio کار نکنند . بنابراین ، بیاد داشته باشید که انتظار می رود یک ایفون شکسته به درستی کار نکند .
  • همچنین ، پیش از انکه مراحل بعدی را سعی کنید ، ابتدا ایفون خود را مجددا راه اندازی کنید . البته می دانیم که بنظر می رسد انجام اینکار احمقانه است ، اما گاهی اوقات (به ندرت) یک مشکل نرم افزاری ممکن است باعث شود که پورت هدفون یا خروجی صوتی ان ، طوری که انتظار می رود به درستی کار نکند . بنابراین ، انجام یک راه اندازی مجدد علاوه بر سریع و آسان بودن ان ، یک روش کاربردی بشمار می اید .

۱) هدفون و یا ایرپاد ها را جدا کنید و مجددا متصل کنید :

ابتدا ، بطور فیزیکی هدفون و یا ایرپاد ها را از ایفون جدا کنید . البته بیاد داشته باشید که اینکه آیا این پورت صوتی AUX یا پورت لایتنینگ است ، مهم نمی باشد . مهم ان است که هدفون را خارج کنید .

سپس مجددا ان ها با ایفون متصل کنید .

حال اگر ان ها به درستی کار نکردند ، چند بار دیگر انجام این عمل را امتحان کنید : به این صورتکه هدفون و یا ایرپاد ها را جدا کنید و مجددا متصل کنید ، بار دیگر جدا کنید و مجددا متصل کنید . همچنین در اتصال مجدد ، سعی کنید یک نیروی کمی بیشتر همراه با یک فشار ثابت اعمال کنید ، بطوری که شما با اطمینان می دانید که کابل متصل است . بیاد داشته باشید که نیروی وارد شده از سوی شما نباید بسیاز زیاد باشد ، بلکه می بایست منطقی باشد .

۲) بررسی کردن پورت و تمیز کردن پورت Audio :

زمانیکه اتصال هدفون ها و یا ایرپاد ها را از دیوایس قطع می کنید ، لازم است تا پورت مورد نظر را بررسی کنید . به این صورتکه می بایست مشاهده کنید ایا در پورت مورد نظر ، دوده ، پرز ، اشغال و یا سایر موارد که باعث ایجاد انسداد می شوند ، وجود نداشته باشد . چرا که اغلب یک بخش کوچکی از پرز جیب یا برخی از کثیفی های دیگر می توانند در پورت وارد شوند و مانع شکل گیری یک اتصال مناسب شوند و در نتیجه باعث ایجاد مشکلات عجیب و غریبی همچون عدم کارکرد صحیح هدفون آیفون یا منجر به خارج شدن صدای وزوز از آنها بجای صدای مورد انتظار می شود .

حال اگر شما چیزی را در پورت مشاهده کردید ، کافیست ان را با یک گوش پاک کن یا خلال دندان پلاستیکی تمیز کنید . بیاد داشته باشید که هرگز از چیز های برنده ، مرطوب یا فلزی استفاده نکنید .

۲b) بررسی ، تمیز کردن جک هدفون و یا همچنین آداپتور :

همچنین فراموش نکنید که ظاهر جک کابل لایتنینگ ، کابل هدفون و یا کابل AUX را مشاهده کنید . چرا که وجود هر نوع کثیفی و یا اشغال در انتهای جک کابل ، احتمالا می تواند مربوط به علت یک مشکل اتصال با آیفون باشد .

۳) بررسی عدم وجود اسیب در هدفون ، اداپتور و یا کابل :

وجود هرگونه آسیب فیزیکی در هدفون ، ایرپاد ، آداپتور یا کابل می تواند با توجه به انتظاری که می رود ، مشکلاتی را با پخش صدا از طریق هدفون ایجاد کند .

۴) استفاده از مجموعه دیگری از هدفون ها یا ایرپاد ها به منظور انجام تست و ازمایش :

بطور کلی ، در صورت وجود چنین مشکلاتی ، سعی کنید برای انجام تست و ازمایش از مجموعه ای متفاوت و دیگر از هدفون ها یا ایرپاد ها و یا یک آداپتور دانگل متفاوت (در صورتیکه مربوط به آیفون های جدید باشد) استفاده کنید . چرا که اگر صدا با مجموعه ای دیگر از هدفون ها ، ایرپاد ها یا با یک دانگل متفاوت به درستی کار کند ، احتمالا مشکل از خود هدفون و یا اداپتور شما می باشد و ربطی به دیوایس ندارد .

۵) ازمایش نمونه تماس تلفنی با استفاده از ترفند اسپیکر :

ابتدا یک نمونه تماس تلفنی همراه با وصل کردن هدفون ها حتی اگر آنها کار نمی کنند ، برقرار کنید .

حال آیفون را برروی اسپیکر قرار دهید تا مطمئن شوید که تماس تلفنی برقرار است (سعی کنید با شماره ۸۰۰ که یک شماره عمومی است یا هر چیزی که در آن شما را همراه با موسیقی در پشت خط منتظر نگه می دارد و یا هر چیز دیگری که شما می دانید با یک جریان ثابت صوتی و یا صدا همراه می باشد ، تماس برقرار کنید) . حال با برقرار شدن تماس تلفنی ، گزینه ی غیرفعال شدن اسپیکر تلفن را فشار دهید تا صدا به هدفون هدایت شود . اکنون آیا صدا از طریق هدفون به درستی کار می کند ؟ بطور جدی ، گاهی اوقات از این طریق هدفون ها کار می کنند .

برای کنجکاوی بیشتر ، در مثال آیفون ۷ دوست من که خارج شدن یک صدای وزوز و عجیب و غریب را از هدفون تجربه کرده بود ، پس از انجام عمل جدا کردن و اتصال مجدد هدفون ها و سپس با استفاده از نمونه تماس تلفنی از طریق اسپیکر دوباره شروع به کار کردند . همچنین وجود وزوز ها متوقف شدند و بلافاصله ایرپاد ها همچون گذشته شروع به کار کردند .

۶) ایا همچنان صدای هدفون شما به درستی کار نمی کند ؟ با بخش پشتیبانی اپل و یا با کانال مجاز پشتیبانی این شرکت تماس حاصل نمایید :

اگر هدفون های ایفون و یا صدای آیفون پس از سعی کردن و پشت سر گذاشتن تمامی موارد فوق همچون استفاده از هدفون های جدید یا هدفون های متفاوت ، تمیز کردن پورت ها ، بررسی عدم وجود هرگونه اسیب ، جدا کردن و اتصال مجدد هدفون و … همچنان کار نمی کند ، دیوایس و یا هدفون شما ممکن است که مشکلی دیگری داشته باشد . به همین منظور ، بهترین کاری که باید انجام دهید ان است که با بخش پشتیبانی اپل یا سایر بخش های مجاز پشتیبانی اپل و یا مراکز تعمیر مجاز این شرکت تماس حاصل کنید . چرا که این مشکل می تواند مربوط به یک موضوع سخت افزاری و یا سایر موارد باشد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

چهارشنبه 18 مرداد 1396 - 19:12
قدرت گرفته از نیلوبلاگ