اپل iMac را همراه با CPU های دو برابر سریعتر و گزینه های گرافیکی جدید Radeon Pro Vega در کنار اضافه شدن گزینه های جدید حافظه ی رم و گرافیکی برای iMac Pro را معرفی کرد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 129

<strong>اپل</strong> <strong><strong>گزینه</strong></strong> <strong><strong><strong>های</strong></strong></strong> iMac را <strong>همراه</strong> با CPU <strong><strong><strong>های</strong></strong></strong> دو <strong>برابر</strong> <strong>سریعتر</strong> و گرافیک های <strong><strong>جدید</strong></strong> Radeon Pro Vega بروزرسانی <strong>کرد</strong>

اپل در یک اقدامی پیش بینی نشده و بطور کاملا بی سروصدا iMac های جدید را همراه با پردازنده های دو برابر سریعتر و گرافیک های جدید و همچنین در کنار اضافه شدن حافظه ی رم ۲۵۶GB و گرافیک های Radeon Pro Vega 64X برای iMac Pro را معرفی و عرضه کرده است . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که شرکت اپل در صبح روز سه شنبه یک iMac بروز شده را همراه با یک افزایش دو برابری در بخش عملکرد پردازنده ها ان هم برای یک طیف وسیعی از وظایف محاسباتی و همچنین گزینه های گرافیکی جدید AMD Vega اعلام و معرفی کرده است .

در واقع ، برای اولین بار iMac مورد نظر شما می تواند همراه با پردازنده های هشت هسته ای Core i9 از سوی اینتل و گزینه های گرافیکی جدید Vega از سوی AMD (که در خطوط iMac برای اولین بار دردسترس می باشند) پیکربندی شوند .

و اما در اینجا شما می توانید یک خلاصه ای از این بروزرسانی ها را مشاهده کنید :

هم اکنون ای مک های ۲۱.۵ اینچی از ویژگی هایی همچون چهار هسته از هشتمین نسل پردازنده های اینتل و برای اولین بار از پردازنده های شش هسته ای که تا ۶۰ درصد عملکرد سریعتری را ارائه می دهند ، بهره می برند .

و هم اکنون ای مک های ۲۷ اینچی برای اولین بار از ویژگی هایی همچون نهمین نسل تراشه های اینتل همراه با شش یا هشت هسته که تا ۲.۴ برابر عملکرد سریعتر پردازنده ها را ارائه می دهد ، بهره می برند .

البته باید بگوییم که متاسفانه شرکت اپل همچنان از FusionDrive استفاده و بهره می برد ، حتی گرچه FusionDrive درست مدتی است که از روی نوتبوک های مک حذف شده است. اما تمامی خطوط پایه ی iMac های پیکربندی عرضه شده همراه با حافظه ی ذخیره سازی مبتنی بر هارد درایو های قدیمی و منسوخ شده می باشند .

بنابراین ، گفتنی است که شرکت اپل به شما امکان ارتقای حافظه ی ذخیره سازی در غالب FusionDrive که در بالا اشاره کرده ایم را (یعنی HDD برای برخی از حافظه های ذخیره سازی فلش به منظور بوت macOS و اجرای سریعتر برنامه ها) و یا حافظه ی ذخیره سازی تماما فلش را تا افزایش ۲۵۶GB یا ۵۱۲GB و یا ۱TB ارائه می دهد .

و اما Tom Boger ، مدیر ارشد اپل در بازاریابی محصولات مک می گوید که :

مشتریان به افزایش حجیم و کلی در عملکرد iMac ها عشق خواهند ورزید . بنابراین ، همراه با پردازنده های هشت هسته ای و گرافیک های قدرتمند Vega ، خطوط iMac قدرتمندتر از همیشه می شود . همچنین ، iMac ها همراه با صفحه نمایش رتینای خیره کننده خود ، طراحی شگفت انگیز ، دو برابر عملکرد سریعتر و macOS Mojave که مشتریانمان عاشق ان هستند ، iMac را تا حد بسیاری به بهترین دسکتاپ در دنیا تبدیل می کند .

همچنین مطابق با گفته های اپل ، گزینه های گرافیکی جدید Radeon Pro Vega چیزی در حدود ۸۰ درصد سرعت GPU را در ای مک های ۲۱.۵ اینچی افزایش می دهد و ۵۰ درصد گرافیک سریعتر را در مدل های ۲۷ اینچی ارائه می دهد .

<strong>اپل</strong> <strong><strong>گزینه</strong></strong> های iMac را <strong>همراه</strong> با CPU های دو <strong>برابر</strong> <strong>سریعتر</strong> و گرافیک های <strong><strong>جدید</strong></strong> Radeon Pro Vega بروزرسانی <strong>کرد</strong>

اما جدای از گزینه های جدید CPU و GPU ، هر چیز دیگری در این ای مک ها ثابت باقی مانده است . البته ، گفتنی است که این امر فوق العاده است که چنین کامپیوتر هایی همچنان دارای صفحه نمایش های رتینای رزولوشن بالا همراه با ۱۴.۷ میلیون پیکسل می باشند .

همچنین ، قابل ذکر است که این صفحه نمایش ها قادر به رندر کردن یک میلیارد رنگ می باشند ، بطوریکه ان ها از قابلیت بومی Wide Color اپل (همراه با مشخصات صفحه نمایش DCI-P3) پشتیبانی می کنند . البته ، شما نیز می توانید ۵۰۰ نیت روشنایی و زاویه دید گسترده تر را به لطف پانل IPS مبتنی بر LCD در خطوط iMac ها را دریافت کنید .

اپل گزینه های iMac را همراه با CPU های دو برابر سریعتر و گرافیک های جدید Radeon Pro Vega بروزرسانی کرد

در این صورت ، باید گفتکه مدل ۲۱.۵ اینچی iMac همراه با صفحه نمایش ۴K رتینا با قیمت ۱۲۹۹ دلار اغاز می شود و مدل ۲۷ اینچی ان همراه با صفحه نمایش ۵K رتینای خود یک ارزش ۱۷۹۹ دلاری را دارد . البته ، اگر شما دستگاه خود را همراه با CPU ، GPU ، حافظه ی ذخیره سازی ، حافظه ی RAM و سایر ارتقا های بهتر پیکربندی کنید ، قیمت ان افزایش می یابد .

البته ، در نظر داشته باشید که اگر این دستگاه های جدید با بودجه ی شما متناسب نمی باشند ، شما ممکن است که مدل iMac غیر رتینا را که همچنان با قیمت ۱۰۹۹ دلار دردسترس می باشند را در نظر بگیرید .

اپل گزینه های iMac را همراه با CPU های دو برابر سریعتر و گرافیک های جدید Radeon Pro Vega بروزرسانی کرد

قابل ذکر است که ، هر دوی ای مک های جدید برای سفارش با اغاز روز سه شنبه ی گذشته از وب سایت apple.com و برنامه ی Apple Store و همچنین بطور حضوری در فروشگاه های اپل و از طریق نمایندگان فروش مجاز اپل از هفته ی اینده دردسترس می باشند .

البته ، برای گزینه های پیکربندی و سفارش لوازم جانبی می بایست به وب سایت apple.com/mac مراجعه کنید .

اما در پایان فراموش نکنید که این ارتقا ها برای iMac های ۲۱.۵ اینچی و ۲۷ اینچی در کنار معرفی ایپد ایر جدید ۱۰.۵ اینچی و ایپد مینی ۵ پیش از برگزاری رویداد ۲۵ ماه مارس اتفاق افتاده است . بنابراین ، در این رویداد پیشرو نباید انتظار معرفی محصولات سخت افزاری را از سوی اپل داشته باشیم .

  • اپل گزینه های حافظه ی رم ۲۵۶GB و گرافیک های Radeon Pro Vega 64X را برای iMac Pro اضافه کرده است :

بطور کلی ، باید بگوییم که علاوه بر بروزرسانی خطوط iMac برای کاربران در صبح روز سه شنبه همراه با یک عملکرد سریع دو برابری از طریق گزینه های پردازنده ی شش هسته ای اینتل Core i9 و ارتقای GPU های جدید (همچون Vega 20 برای مدل های ۲۱.۵ اینچی و Vega 48 برای مدل های ۲۷ اینچی ) ، شرکت اپل تنها برخی از گزینه های حافظه ی رم و GPU های جدید را برای کامپیوتر های iMac Pro خود که در ماه دسامبر ۲۰۱۷ عرضه شده بودند را اضافه کرده است .

همچنین ، هم اکنون صفحه ی خرید iMac Pro ارتقا های جدید زیر را ارائه می دهد :

  • ۲۵۶GB of 2,666MHz DDR4 ECC RAM: $5,200
  • Radeon Pro Vega 64X with 16GB of HBM2 VRAM: $700

بنابراین ، هر دو ارتقا های موجود بعنوان گزینه های پیکربندی شده برای سفارش دردسترس می باشند و دیگر گزینه های پیکربندی برای سفارش همچون قبل باقی مانده اند . از طرفی ، قیمت مدل خطوط پایه ۴۹۹۹ دلار می باشد .

و اما مطابق با گفته های MacRumors ، هم اکنون برخی از گزینه های ارتقای iMac Pro ارزان تر از قبل می باشند :

بعنوان مثال ، حافظه ی رم ۶۴ گیگابایتی از ۸۰۰ دلار به ۴۰۰ دلار کاهش یافته است و یا حافظه ی رم ۱۲۸ گیگابایتی از ۲۴۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار کاهش یافته است و یا گرافیک های Radeon Vega Pro 64 از ۶۰۰ دلار به ۵۵۰ دلار کاهش یافته است و یا حافظه ی ذخیره سازی SSD چهار ترابایتی از ۲۸۰۰ دلار به ۲۴۰۰ دلار در ایالات متحده امریکا کاهش یافته است .

لازم به ذکر است که ، شما می توانید این ارتقای گرافیکی Radeon Pro Vega 64X را به اسانی انجام دهید ، چرا که این گرافیک تنها ۷۰۰ دلار برای چنین گرافیک اخرین مدلی قیمت دارد . علاوه براین ، چنین گرافیکی همراه با ۱۶ گیگابایت که از سرعت بالای حافظه ی داخلی خود بهره می برد ، عرضه شده است . با این حال ، حداکثر کردن حافظه ی رم ، اساسا قیمت کل کامپیوتر شما را دو برابر می کند .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

دوشنبه 5 فروردين 1398 - 4:08
قدرت گرفته از نیلوبلاگ