چگونه کیفیت هوا را در نقشه ی اپل (Maps) برروی ایفون و ایپد مشاهده کنیم ؟ | بلاگ

چگونه کیفیت هوا را در نقشه ی اپل (Maps) برروی ایفون و ایپد مشاهده کنیم ؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

شمارنده

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در صورت نیاز به مشاهده و دریافت کیفیت هوا در نقشه ی اپل (Maps) برروی ایفون و ایپد بپردازید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

ایا شما هم می خواهید تا بدانید که شاخص کیفیت هوا در یک مقصد خاص به چه صورت می باشد ؟ در این صورت ، باید بگوییم که برنامه ی Apple Maps در ایفون و ایپد می تواند به شما این اطلاعات را بدهد .

بنابراین کسانیکه در مورد کیفیت هوا نگران هستند ، باید گفتکه برای دانستن ان برنامه ی Maps برروی ایفون و ایپد یک ویژگی اختیاری را دارا می باشد که به شما برای مشاهده ی شاخص کیفیت هوا (AQI) و همراهی کردن کد رنگ بطور مستقیم در برنامه ی Maps را اجازه می دهد که این امر می تواند کاربردی و مفید یافت شود، اما در نظر داشته باشید که ابتدا شما می بایست این ویژگی را فعال کنید و یک نسخه ی سازگار از سیستم نرم افزاری iOS را برروی دیوایس خود داشته باشید . در نتیجه، این امر بدیهی است که برای برنامه ریزی سفر ها و مسیر های نقشه ان هم برای گروه هایی که توسط کیفیت هوا تحت تأثیر قرار می گیرند ، مفید می باشد و یک روش دیگری را برای مشاهده ی اطلاعات کیفیت هوا برروی یک دیوایس مبتنی بر iOS را ارائه می دهد .

اموزش : چگونه اب و هوا را برروی لاک اسکرین ایفون خود به کمک iOS 12 و یا نسخه های پس از ان نشان دهیم ؟

در این صورت ، باید بگوییم که یافتن اطلاعات اختیاری و مربوط به شاخص کیفیت هوا در برنامه ی Maps برروی iOS به نسخه ی iOS 12.2 و یا نسخه های پس از ان که برروی ایفون یا ایپد نصب شده باشد ، نیاز دارد . بطوریکه نسخه های پیشین iOS شاخص AQI را پشتیبانی نمی کنند (اما هر چند که انها از وضعیت و شرایط اب و هوایی پشتیبانی می کنند) . البته ، کاربران ایفون همراه با نسخه های پیشین iOS می توانند اطلاعات کیفیت هوا را در برنامه ی Weather برروی ایفون دریافت کنند و هر دو کاربران ایفون و ایپد می توانند اطلاعات شاخص AQI را از سیری دریابند ، درحالیکه کاربران ایپد همراه با نسخه های پیشین iOS به استفاده از یک وب سایت یا برنامه ی اب و هوای اختصاصی برای این اطلاعات مشابه نیاز خواهند داشت . بنابراین ، با فرض براینکه شما در iOS 12.2 و یا نسخه های پس از ان قرار دارید ، در اینجا شما می توانید نحوه ی فعال سازی و دیدن جزئیات AQI را در Apple Maps مشاهده کنید .

و اما نحوه ی نمایش شاخص کیفیت هوا در نقشه ی اپل (Maps) برروی ایفون یا ایپد :

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Settings را برروی ایفون یا ایپد باز کنید .
  2. حال می بایست به Maps مراجعه کنید .
  3. سپس می بایست تنظیمات را برای Air Quality Index یافته و سوییچ مربوط به ان را در وضعیت ON قرار دهید و ان را فعال کنید .
  4. اکنون می بایست از برنامه ی Settings خارج شوید .
  5. پس از ان می بایست برنامه ی Maps را در iOS اجرا کنید .
  6. حال می بایست برای یک موقعیت و یا مقصد در برنامه ی Maps بطور معمول جستجو کنید .
  7. توجه داشته باشید که نشان AQI در گوشه ای از برنامه ی Maps ان هم در هنگامیکه شما از برنامه ی Maps برروی ایفون یا ایپد برای جستجو استفاده می کنید، ظاهر می شود .

همچنین ، شما نیز متوجه خواهید شد که وضعیت اب و هوا در برنامه ی Maps بطور مستقیم در بالای شاخص AQI نشان داده شده است و اطلاعات بیشتری را در مورد مقصد ها و موقعیت هایی که شما در برنامه ی Maps برروی iOS درحال مشاهده هستید را ارائه می دهد . البته اگر شما وضعیت اب و هوایی را در نقشه ی اپل مشاهده نمی کنید ، ممکن است که شما ان را در تنظیمات نقشه یعنی در مسیر Settings > Maps و در بخش Climate سوییچ مربوط به Weather Conditions را غیرفعال کرده باشید .

اموزش : نحوه ی غیرفعال کردن صدا های کلیک در کیبورد ایفون و ایپد

قابل ذکر است که ، هر نرخ شاخص کیفیت هوا در بین ۵۰-۰ بعنوان خوب درنظر گرفته شده است ، در حالیکه هر چیزی بیشتر از ۵۰ کیفیت را کاهش می دهد و بیشتر از ۱۰۰ (ناسالم برای گروه های حساس) درنظر گرفته شده است که همراه با افزایش یافتن شدت نگرانی های سلامت کیفیت هوا ، اعداد ان فراتر می رود . از طرفی، شما می توانید به نمودار زیر از AirNow.gov برای مرجع شاخص کیفیت هوا ، کدهای رنگی و نگرانی های سلامتی مرتبط با ان ها مراجعه کنید .

در نظر داشته باشید که در حالیکه اطلاعات AQI ممکن است برای برخی از کاربران ایفون و ایپد غیرمرتبط باشد ، بعضی دیگر این امر را یک ویژگی بسیار مفید تشخیص می دهند ، بخصوص اگر شما یا هر شخص دیگری با ذرات ، الاینده های هوا و یا حتی الرژی ، اسم و COPD مشکل دارید ، این امر بسیار کاربردی است .

اموزش : نحوه ی غیرفعال کردن Call Waiting در ایفون

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech

میکائیل نیک اندیش pinez...
ما را در سایت میکائیل نیک اندیش pinez دنبال می کنید

نویسنده : میکائیل نیک اندیش بازدید : 54 تاريخ : يکشنبه 1 ارديبهشت 1398 ساعت: 19:30