نحوه ی فعال سازی Bold Text در ایفون یا ایپد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 128

<strong>نحوه</strong> ی <strong>فعال</strong> <strong>سازی</strong> Bold Text در <strong>ایفون</strong> یا <strong>ایپد</strong>

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا شما کاربران عزیز را علاوه بر اشنایی با قابلیت Bold Text در iOS نحوه ی فعال سازی ان را نیز نشان دهیم . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

ایا شما هم می خواهید تا فونت ها و متن ها را در ایفون یا ایپد خود کمی اسان تر بخوانید ؟ در این صورت سپس شما ممکن است که بخواهید تا گزینه ی Bold Text موجود را در iOS امتحان کنید که ممکن است خوانایی متن را برای برخی از کاربران بهبود بخشد. همچنین برخی از کاربران ممکن است بسادگی روش و ظاهر متن های بولدتر را در سراسر اپلیکیشن ها ترجیح دهند و بخواهند تا ان را فقط برای همین دلیل امتحان کنند .

بنابراین اینکه ایا شما فقط نگاه کردن به متن های بولدتر را دوست دارید ، یا اگر شما نمایش متن را در یک ایفون یا ایپد برای خواندن دشوار یافته اید ، یا فونت ها کمی باریک و نازک می باشند ، فعال کردن و تنظیم کردن فونت های بولد در iOS می تواند یک تفاوت بزرگ را برای برخی از کاربران ان هم به منظور قابلیتی برای بهتر خواندن متن در صفحه نمایش ایجاد کند . در نتیجه همانطور که از نامش پیداست ، Bold Text کاملا و به معنای واقعی کمله اکثر متن ها را برروی صفحه نمایش که در iOS یافت می شوند یا در اپلیکیشن ها و یا در سراسر خود سیستم عامل iOS بولد می کند و مانند انچکه شما متن خودتان را در یک برنامه ی پردازش کمله به استثنای انکه چنین امری در همه جا اعمال می شود ، بولد می کنید ، باعث می شود تا فونت ها و متن ها بسیار خواناتر برای بسیاری از کاربران بخصوص کسانیکه طرفدار اندازه و وزن فونت بطور پیشفرض نمی باشند ، بشمار اید .

در این صورت باید بگوییم که گزینه ی Bold Text برای هر دو ایفون و ایپد دردسترس می باشد و فعال کردنش بسیار اسان است که در اینجا شما می توانید نحوه ی استفاده از ان را مشاهده کنید .

و اما نحوه ی فعال کردن Bold Text در ایفون و اپید :

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Settings را در iOS باز کنید .نحوه ی فعال سازی Bold Text در ایفون یا ایپد
  2. حال می بایست به Display & Brightness مراجعه کنید .نحوه ی فعال سازی Bold Text در ایفون یا ایپد
  3. اکنون می بایست برای یافتن Bold Text به سمت پایین رفته و سوییچ ان را در وضعیت ON قرار دهید .نحوه ی فعال سازی Bold Text در ایفون یا ایپد
  4. سپس می بایست بپذیرید که شما ایفون یا ایپد را برای بولد شدن فونت ها ان هم به منظور اعمال شدنش ریستارت خواهید کرد.نحوه ی فعال سازی Bold Text در ایفون یا ایپد

بنابراین پس از انکه ریبوت شدن ایفون یا ایپد تکمیل و انجام شد ، دیوایس مبتنی بر iOS شما بولد شدن فونت ها را فعال خواهد کرد که می بایست در لاک اسکرین و در هوم اسکرین ان هم در هر ایفون یا ایپدی بلافاصله قابل توجه باشد . در نتیجه اگر شما پیرامون سایر اپلیکیشن ها کاوش کنید ، می بایست بلافاصله تفاوت را در وزن فونت ها ان هم در هرجای دیگر نیز متوجه شوید .

یعنوان یک مثال بصری باید بگوییم که (اگر می خواهید تا یک تصور از ان چیزی که بدون تغییر دادن تنظیمات خود انتظار می رود داشته باشید را مشاهده کنید) ، قابل ذکر است که تصویر متحرک گیف در زیر یک هوم اسکرین از یک ایفون را همراه با غیرفعال بودن فونت های بولد و سپس همراه با فعال بودن فونت های بولد را نشان می دهد . به این صورتکه اگر شما به نام های مربوط به ایکون اپلیکیشن ها نگاه کنید ، می بایست یک تفاوت قابل توجه را مشاهده کنید ان هم بطوریکه این تصویر متحرک در بین این دو گزینه تغییر می کند و همچنین فونت ساعت بولدتر می شود .

نحوه ی فعال سازی Bold Text در ایفون یا ایپد

از طرفی در اینجا می توانید یک مقایسه ی پهلو به پهلو از این قابلیت را در زمانیکه Bold Text فعال و غیرفعال می باشد را ان هم در متن برنامه ی Settings موجود در iOS خود مشاهده کنید :

نحوه ی فعال سازی Bold Text در ایفون یا ایپد

همچنین فراموش نکنید که این فقط برنامه ی Settings و هوم اسکرین نمی باشد که متن بولدتری را خواهند داشت ، بلکه اکثر اپلیکیشن ها استفاده از فونت های بولد و متن بولد را نیز ان هم حداقل برای فونت هایی که درون برنامه استفاده شده است را به منظور نمایش اپلیکیشن اغاز خواهند کرد . بنابراین بولد شدن فونت ها می تواند برای بسیاری از کاربران سبب خواناتر شدن متن ها شود و به همین دلیل تنظیمات گسترده ای اتخاذ شده است که فعال شدن ان می تواند باعث شود تا پیرامون تمامی متن ها در صفحه نمایش به منظور خواندن ان ها برای بسیاری از کاربران ایفون و ایپد اسان تر شود .

اموزش : اموزش اضافه کردن فونت های فارسی در سیستم عامل iOS

توجه داشته باشید که استفاده از تنظیمات Bold Text هیچ تاثیری برروی متن در وب سایت ها بوسیله ی هر چیزی مانند سافاری نخواهد داشت . بنابراین اگر شما می خواهید تا اندازه ی متن را در یک صفحه ی وب بزرگتر کنید ، می بایست از حالت Safari Reader Mode برروی ایفون یا ایپد استفاده کنید که می تواند برای این هدف عالی باشد .

اما از انجاییکه صحبت از ایجاد متن بزرگتر شده است ، بابد بگوییم که بطور مشابه بخش تنظیمات Display & Brightness در iOS نیز شامل یک اسلایدر Text Size می باشد که نیز می تواند برای ایجاد خواناتر شدن متن برروی صفحه نمایش کاربردی باشد. بنابراین اگر گزینه های اندازه ی متن بطور پیشفرض کافی نمی باشند، شما می توانید اندازه های فونت فوق العاده بزرگ را در ایفون و ایپد همراه با یک تنظیمات Accessibility که قبلا در سایت توضیح داده شده است ، فعال کنید .

لازم به ذکر است که خوانایی متن صفحه نمایش یکی از رایج ترین شکایات برای بسیاری از کاربران فناوری می باشد که حال چه می خواهد ان کاربران در یک ایفون، ایپد، مک ، کامیپوتر ویندوزی یا دیوایس اندرویدی باشند و بنابراین ویژگی هایی مانند Bold Text در iOS می تواند برای بسیاری از کاربران کاربردی و به ان ها کمک کند . از سوی دیگر بیاد داشته باشید که در حالیکه Bold Text برای iOS در ایفون یا ایپد دردسترس می باشد ، متاسفانه یک تنظیمات دردسترس و مشابه برروی مک حتی بعنوان یک گزینه ی دسترسی وجود ندارد .

اموزش : نحوه ی افزایش اندازه ی متن در برنامه ی Messages برروی ایفون ، ایپد و مک

گفتنی است که این یکی از نخستین تنظیماتی می باشد که هر کسی ممکن است در دیوایس های مبتنی بر iOS شخصی خود فعال کند و این دسته از افراد همواره چنین قابلیتی را در اکثر ایفون ها و ایپد های خویشاوندان و دوستان و همچنین بویژه اگر دیدشان با عینک یا بدون عینک عالی نباشد ، فعال می کنند . البته جدای از پتانسیل مزایای خوانایی برخی از کاربران نیز ممکن است که فقط نمایش متن را بواسطه ی ظاهر فونتی همچون بولد در مقایسه با فونت پیشفرش در iOS ترجیح دهند. از طرفی شما می توانید این قابلیت را خودتان امتحان کنید و چنانچه شما ان را دوست نداشتید ، می توانید به سادگی در همان صفحه ی تنظیمات Settings اشاره شده سوییچ مربوط را غیرفعال کنید .

اموزش : نحوه ی کپی و Paste کردن اسکرین شات های مک در برنامه های ایفون

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398 - 20:41
قدرت گرفته از نیلوبلاگ