تیم الکترا جیلبریک Chimera را برای iOS 12.0-12.1.2 همراه با پشتیبانی از A12(X) و Sileo منتشر کرد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 170

سرانجام باید بگوییم که تیم الکترا ابزار جیلبریک خود را همراه با پکیج Sileo بجای سیدیا برای iOS 12.0-12.1.2 ان هم مختص تمامی دیوایس ها منتشر کرد . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

اما قابل ذکر است که تیم الکترا پس از گذشت چندین هفته ی صرف شده بالاخره جیلبریک Electra12 خود را برای iOS 12.0-12.1.2 عرضه و منتشر کرده است و انطورکه از این جیلبریک بنظر می رسد، باید گفتکه سرانجام این صبر کردن کاربران در دوشنبه شب به پایان رسیده است .

بنابراین می بایست به Chimera سلام بگویید ، چرا که یک ابزار جیلبریک کاملا جدید توسعه یافته و منتشر شده توسط تیم الکترا به رهبری کول استار همراه با پشتیبانی محلی برای تمامی دیوایس های مجهز به iOS 12.0-12.1.2 از جمله انواع پردازنده های پردردسری همچون A12(X) می باشد .

تیم الکترا جیلبریک Chimera را برای iOS 12.0-12.1.2 همراه با پشتیبانی از A12(X) و Sileo منتشر کرد

اما در همین راستا باید بگوییم که وب سایت Chimera مدت زمان بسیاری را برای توصیف ابزار جیلبریک نوظهور خود بعنوان یک روش تمیز ، رایگان و بدون هیچ زحمتی به منظور دستیابی به یک جیلبریک در دیوایس های مبتنی بر iOS 12.0-12.1.2 شما پرداخته است . بنابراین در اینجا می توانید برخی از این گزیده ها را مشاهده کنید:

ابزار Chimera اولین جیلبریک صحیح و درست iOS ۱۲ می باشد که نتنها قابلیت عبور از یک CoreTrust را دارد بلکه نیازی به بازنویسی شدن باینری ها ندارد و همچنین از دیوایس های A12 از جمله ایفون Xs ، ایفون Xr و جدیدترین ایپد ها پشتیبانی می کند. از طرفی Chimera با فایل های کاربر مداخله ای ندارد و ان ها را دستکاری نمی کند چرا که توسعه و ایجاد Chimera امن تر از سایرین می باشد .

ما Chimera را از ابتدا به منظور اطمینان از اینکه هیچ تخلیه ی باتری ، فریز شدن یا کرش کردنی وجود نداشته باشد ، بازنویسی کرده ایم . بنابراین به سادگی هیچ چیز دیگری مثل ان وجود ندارد و ما نمی توانیم صبر کنیم تا بازخورد های شما را ببینیم .

از طرفی شاید ناامید کننده باشد که تیم الکترا که سازنده ی جیلبریک Chimera می باشد ان را همراه با مدیریت پکیج Sileo بجای سیدیا عرضه کرده است و این جیلبریک نیز از Substitute بجای Cydia Substrate استفاده می کند . بویژه که بسته های نرم افزاری ابزار جیلبریک Chimera همراه با اولین انتشار رسمی از Sileo یعنی نسخه ی ۱.۰ می باشد که دیگر انتشار یک نسخه ی بتا در زمان نوشتن این پست در نظر گرفته نشده است .

اما ابزار Chimera همراه با یک مدیریت پکیج جدید ، Sileo ، وجود یک رابط کاربری ایجاد و طراحی شده که مناسب با iOS می باشد و مجموعه ای کامل از ویژگی ها و پیشرفت های سرعت برای ایجاد نصب پکیج ها همچون یک باد برای شما کاربران امده است. بنابراین بجای قرار دادن ابزار های ساخته شده در چند دهه ی گذشته ، این جیلبریک همراه با ابزار های سیستمی جدید طراحی شده برای استفاده از هرچیز ممکن عرضه شده است.

شایان ذکر است که جیلبریک unc0ver که از سوی Pwn20wnd می باشد درحال حاضر از iOS 12.0-.12.1.2 پپشتیبانی می کند اما ان جیلبریک دیوایس های A12(X) را به دلیل یک تنگنای موجود همچون Cydia Substrate تنها بخشی از ان ها را پشتیبانی می کند . البته درحال حاضر Pwn20wnd درحال کار برروی پیاده سازی Substitute برای دیوایس های A12(X) می باشد که ان را با Chimera هم تراز می کند . البته هیچ زمانی در مورد انتشار ان ارائه نشده است .

در پایان باید بگوییم که بسیار شبیه به جیلبریک الکترا iOS 11 ، ابزار Chimera از هر دو دیوایس های iOS و tvOS پشتیبانی می کند و یک جیلبریک نیمه پایدار می باشد که می بایست از طریق Cydia Impactor نصب شود و از طریق یک برنامه در دیوایس گسترش یابد . همچنین لینک های دانلود برای هر دو ابزار ها در وب سایت رسمی Chimera دردسترس می باشد .

بروزرسانی ۱ :

جیلبریک Chimera به نسخه ی ۱.۰.۲ برای رفع کردن مشکلات جیلبریک در دیوایس های خاصی بروزرسانی شد .

Chimera 1.0.1 :
رفع اکسپلویت voucher_swap در نصب و راه اندازی فریمور بتا
رفع اکسپلویت voucher_swap در بعضی دیوایس های ایپد پرو
کاهش حجم فایل iPA. تا ۳۲ درصد

Chimera 1.0.2 :
رفع مشکلی که ایپد پرو های ۲۰۱۸ و مجهز به A12X قادر به جیلبریک نبودند

قابل ذکر است که نسخه ی ۱.۰.۲ ابزار جیلبریک Chimera برای دانلود از وب سایت رسمی Chimera دردسترس می باشد .

بروزرسانی ۲ :

تیم Sileo سرانجام Sileo 1.0 را برای عموم ان هم برای جیلبریک های الکترا و Chimera منتشر کرد .

Sileo 1.0 :
وجود تب جدیدی با نام New که شامل پکیج های جدید و اخبار از سوی تیم Sileo می باشد
رفع سایر باگ ها و بهبودات انجام شده

بروزرسانی ۳ :

نسخه ی ۱.۰.۱ Sileo برای رفع ارشیو پکیج های خراب منتشر شد .

بروزرسانی ۴ :

Sileo به نسخه ی ۱.۰.۲ همراه با سرعت بالا و سابر بهبودات بروزرسانی شد .

Sileo 1.0.2 :
جلوگیری از افزودن یک repo بیشتر از یکبار برای رفع خطا های منابع
کاهش مصرف حافظه
اضافه کردن ترجمه ی چینی
امکان استفاده از ترجمه های جداگانه

بروزرسانی ۵ :

تیم Sileo ظاهرا نسخه ی ۳.Sileo 1.0 را همراه با سرعت بیشتر و بهبودات منتشر کرد .

Sileo 1.0.3 :
بهبود سرعت کلی برای کاربران همراه با یک میزان بسیاری از repo ها
بهبود سرعت تب New
رفع خطای ترجمه ها

فراموش نکنید که اگر شما درحال استفاده از جیلبریک Chimera یا Electra هستید ، سپس شما تنها به باز کردن برنامه ی Sileo و رفرش کردن منابع خود برای پیدا کردن این بروزرسانی ها نیاز خواهید داشت .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

جمعه 13 ارديبهشت 1398 - 20:38
قدرت گرفته از نیلوبلاگ