چگونه تمامی بخش های کنترل سنتر را در اخرین نسخه های iOS شخصی سازی و تنظیم کنیم؟ | بلاگ

چگونه تمامی بخش های کنترل سنتر را در اخرین نسخه های iOS شخصی سازی و تنظیم کنیم؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

شمارنده

<strong>چگونه</strong> <strong>تمامی</strong> بخش های <strong>کنترل</strong> <strong>سنتر</strong> را در <strong>اخرین</strong> <strong>نسخه</strong> های iOS <strong>شخصی</strong> <strong>سازی</strong> و <strong>تنظیم</strong> کنیم ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نحوه ی شخصی سازی و تنظیم کردن تمامی بخش های کنترل سنتر را در اخرین نسخه های iOS نشان دهیم. به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

همواره باید بگوییم که همراه با انتشار اخرین نسخه های iOS، شرکت اپل ارزوی بسیاری از کاربران این سیستم عامل را با اضافه کردن یک طراحی مجدد در کنترل سنتر و امکان تنظیم ان از سوی کاربران را عملی کرده است . البته در حالیکه این زبان طراحی جدید بطور عام محبوب نمی باشد ، اما باید بگوییم که این امر برای اولین بار است که شرکت اپل پس از اوردن کنترل سنتر در iOS 7 امکان شخصی سازی و تنظیم این بخش از iOS را به کاربران خود می دهد. به همین منظور در این پست اموزشی کوتاه اما کاربردی قصد داریم تا به یاری شما کاربران عزیز بیاییم و نشان دهیم که چگونه در صورت تمایل کنترل سنتر جدید در اخرین نسخه های iOS را شخصی سازی و براساس میل خود تنظیم کنید .

و اما وجود گزینه های بسیار بیشتر در نسل جدید کنترل سنتر iOS :

در واقع به منظور دسترسی به تنظیمات مربوط به کنترل سنتر در اخرین نسخه های iOS شما می توانید به سادگی گزینه ی Control Center را در صفحه ی اصلی برنامه ی Settings پیدا کنید . به این صورتکه پس از یافتن ان در بخش تنظیمات Settings باید بگوییم که انجام پیکربندی مرتبط با کنترل سنتر بسیار ساده می باشد، چرا که در ابتدا این پیکربندی تنها شامل دو بخش در قسمت منوی ان می باشد . به این معنا که در صفحه تنظیمات Control Center شما می توانید از طریق گزینه ی Access Within Apps انتخاب کنید که ایا خواستار اجازه ی دسترسی به کنترل سنتر در داخل اپلیکیشن ها هستید یا خیر و همچنین شما می توانید در انجا بصورت عمیق تر و دقیق تر در بین منو ها از طریق گزینه ی Customize Controls به کاوش بپردازید .

بنابراین برای انجام بررسی عمیق تر و دقیق تر شما می توانید با مراجعه به مسیر Settings > Control Center > Customize Controls به گزینه ها و تاگل های کنترل سنتر برای شخصی سازی و تنظیم ان ها دسترسی داشته باشید .

حال زمانیکه شما برروی Customize Controls تپ می کنید و به صفحه ی Customize مراجعه می کنید ، بطور باور نکردنی با تعداد بسیاری از تاگل ها و گزینه های اختیاری_انتخابی در این بخش مواجه خواهید شد که شما می توانید هر یک از ان ها را برای قرار دادن در کنترل سنتر شخصی خود انتخاب کنید . بنابراین این موارد عبارتند از:

 • Flashlight
 • Timer
 • Calculator
 • Camera
 • Low Power Mode
 • Alarm
 • Notes
 • Screen Recording
 • Do Not Disturb While Driving
 • Stopwatch
 • Wallet
 • Voice Memos
 • Apple TV Remote
 • Accessibility Shortcuts
 • Guided Access
 • Magnifier
 • Text Sizes
 • Scan QR Code
 • Hearing
 • Home

حال همانطور که مشاهده کردید ، این یک لیست طولانی از گزینه های موجود در صفحه ی Customize می باشد که به بخش تنظیمات Customize Controls در اخرین نسل از کنترل سنتر iOS مربوط می شود و از طرفی می توان ان را با کنترل سنتر موجود در نسخه های پیشین iOS که بطور نسبی گزینه های موجود در ان ها محدودتر بوده اند ، مقایسه کرد . اما باید گفتکه بسیاری از این گزینه های اختیاری_انتخابی نیز قابلیت و عملکرد های اضافی را از طریق ۳D Touch با خود به همراه اورده اند که عملا عملکرد بیشتری را به کنترل سنتر جدید می افزایند . البته لازم به ذکر است که این گزینه ها و زیر گزینه های انها نیز برای این لیست جامع در اینجا بسیار زیاد می باشند ، اما درک کاربرد هر یک از ان ها در کنترل سنتر بسیار ساده و بی پرده هستند . با این حال اگر سوالی در مورد عملکرد هر یک از این گزینه ها داشته باشید، می توانید سوال خود را در بخش دیدگاه ها مطرح کنید .

و اما اموزش شخصی سازی و تنظیم تمامی بخش های کنترل سنتر جدید در اخرین نسخه های iOS :

به منظور اضافه کردن موارد و گزینه های جدید در کنترل سنتر خود می بایست برروی ایکون سبز رنگ + که در کنار گزینه های بکار نرفته و استفاده نشده در بخش MORE CONTROLS قرار دارند ، تپ کنید و همچنین بطور مشابه شما می توانید برای حذف گزینه های استفاده شده و بکار رفته در کنترل سنتر خود برروی ایکون قرمز رنگ در کنار موارد موجود در بخش INCLUDE تپ کنید .

و اما جابجا کردن گزینه ها و تاگل های کنترل سنتر به اطراف :

لازم به ذکر است که شما می توانید در صفحه ی Customize ان هم در میان لیستی از گزینه ها و تاگل های بکار رفته و استفاده شده در بخش INCLUDE ، موقعیت هر یک را در کنترل سنتر خود با استفاده از ایکون قرار داده شده که بصورت سه خط افقی در قسمت سمت راست هر یک از تاگل ها و گزینه های استفاده شده می باشند، تغییر دهید. به این صورتکه می بایست ان ها را با کشیدن یا همان Drag کردن به سمت بالا و پایین تنظیم کنید . در نتیجه این تاگل ها و گزینه های موجود در کنترل سنتر بطور منظم و به ترتیب از چپ به راست و از بالا به پایین با توجه به دستور انجام شده در منوی تنظیمات از سوی شما قرار می گیرند .

حال در تصویر زیر شما می توانید گزینه های قرمز رنگ در صفحه ی Customize از تنظیمات مربوط به Control Customize را مشاهده کنید . علاوه براین شما می توانید مشاهده کنید که چگونه تاگل ها و گزینه ها با توجه به لیست موجود در منو مرتب شده اند .

چگونه تمامی بخش های کنترل سنتر را در اخرین نسخه های iOS شخصی سازی و تنظیم کنیم ؟

بنابراین به همین سادگی شما می توانید کنترل سنتر موجود در اخرین نسخه های iOS را شخصی سازی و تنظیم کنید . همچنین در بخش دیدگاه ها می توانید به ما بگویید که کدام یک از گزینه های موجود در کنترل سنتر iOS برای شما محبوب تر می باشند ؟ و اینکه ایا طراحی جدید در کنترل سنتر را دوست دارید یا خیر ؟

اموزش : چگونه بصورت دستی کد های QR را همراه با ایفون یا ایپد از طریق میانبر در کنترل سنتر اسکن کنیم ؟

اموزش : چگونه با داشتن iCloud Photos از فضای ذخیره سازی کمتر در ایفون یا مک خود استفاده کنیم ؟

اموزش : نحوه ی غیرفعال کردن Split View و Slide Over در ایپد

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech

میکائیل نیک اندیش pinez...
ما را در سایت میکائیل نیک اندیش pinez دنبال می کنید

نویسنده : میکائیل نیک اندیش بازدید : 122 تاريخ : شنبه 21 ارديبهشت 1398 ساعت: 20:22