اپل iOS 12.3.1 را همراه با رفع باگ ها برای VoLTE و Messages منتشر کرد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 181

اپل iOS 12.3.1 را <strong>همراه</strong> با رفع باگ ها <strong>برای</strong> VoLTE و Messages <strong>منتشر</strong> کرد

در روز جمعه شرکت اپل نسخه ی رسمی سیستم عامل iOS 12.3.1 را برای تمامی کاربران عرضه کرده است . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

همانطور که در جریان می باشید باید بگوییم که در اوایل ماه می شرکت اپل بطور رسمی iOS 12.3 را برای عموم عرضه و منتشر کرده بود. در همین راستا ان نسخه ی نرم افزاری موارد جدیدی را همچون نوع جدید و اصلاح شده ای از برنامه ی Apple TV را با خود به همراه داشت . اما هم اکنون این کمپانی همراه با یک بروزرسانی جزئی برای ان نرم افزار ان هم همراه با هدفی برای رفع یک تعداد کمی از مسائل جزئی که به ناگهان ظاهر شده اند ، یک حرکت رو به جلو داشته است .

در واقع همانطور که این اعداد نشان می دهند iOS 12.3.1 با شماره ساخت ۱۶F203 یک بروزرسانی جزئی می باشد . بنابراین در این نسخه احتمالا شرکت اپل هیچ یک از ویژگی های بزرگ ظاهری و رو به جلو را برای کاربران نهایی خود قرار نداده است . اما در عوض و پیش از هر چیز رفع باگ ها و سایر بهبودات نرم افزاری برای کمک به بهتر شدن تجربه ی کلی و البته رفع باگ های اسکواش در این نسخه وجود دارند .

همچنین گفتنی است که در پیرامون چنین فرصتی شرکت اپل به دنبال رفع مسائل کشف شده و مرتبط با Voice Over LTE یا همان (VoLTE) و iMessage می باشد. برهمین اساس شرکت اپل از یک مسئله ان هم همراه با VoLTE که می تواند برخی ایفون ها را از دریافت کردن یا برقرار کردن تماس ها جلوگیری کند ، مطلع می باشد. بنابراین iOS 12.3.1 در راستای رفع ان منتشر شده است.

اما مورد بعدی باگ های کشف شده همراه با Messages می باشد. در واقع اپل یک مسئله ای که می تواند از نشان داده شدن لینک (Report Junk) در یک پیام دریافت شده از سوی یک فرستنده ناشناس جلوگیری کند را رفع کرده است . همچنین باگ دیگر و مرتبط با Messages که می تواند باعث شود تا برخی از فرستندگان ناشناس در لیست مکالمات استاندارد نمایش داده شوند حتی اگر کاربر Filter Unknown Senders را فعال کرده باشد ، رفع شده است .

بنابراین این امر قطعا باگ های جزئی در این سیستم عامل بزرگ می باشند . با اینحال ان باگ ها نیز می توانند در استفاده عمومی بسیار ازار دهنده باشند . البته این امر خوب است که شرکت اپل این باگ ها را بسیار سریع پس از انتشار اولیه از iOS 12.3 در اوایل این ماه رفع کرده است .

قابل ذکر است که iOS 12.3.1 برای دانلود رایگان می باشد. بنابراین این نسخه از iOS هم اکنون بصورت یک بروزرسانی OTA دردسترس است . در این صورت اگر شما سوییچ مربوط به قابلیت Automatic Updates را فعال داشته باشید ، سپس دیوایس مبتنی بر iOS پشتیبانی شده شما بطور خودکار این بروزرسانی را دفعه بعد که دیوایس را به شارژ وصل کرده باشید ، دانلود و نصب خواهد کرد . اما اگر شما سوییچ مربوط به این قابلیت را فعال نداشته باشید، می توانید به سادگی برنامه ی Settings را باز کرده و به مسیر General > Software Update مراجعه کنید و دستورالعمل های موجود در صفحه را برای بروزرسانی دنبال کنید .

در نظر داشته باشید که اگر هرگونه اکتشافات قرار داده شده و دیگری در iOS 12.3.1 ان هم به دنبال عرضه ی عمومی ان وجود داشته باشد ، ما این پست را طبق ان بروزرسانی خواهیم کرد . فراموش نکنید که این نسخه نیز اخرین بروزرسانی اینده مبتنی بر iOS 12 از سوی اپل نمی باشد . چرا که این شرکت درحال حاضر نسخه ی بتا و ازمایشی iOS 12.4 را عرضه کرده است و انتظار می رود که بزودی بطور عمومی عرضه شود .

بنابراین مانند هر یک از بروزرسانی های نرم افراری اپل می توانید iOS 12.3.1 را از طریق روش OTA و یا با دانلود فایل متناسب با دیوایس خود ان را نصب کنید تا با نصب ان بتوانید از اخرین بهبود های انجام شده در iOS بهرمند شوید .

در این صورت و با تمام توضیحات داده شده در نظر داشته باشید که همیشه پیش از نصب هر بروزرسانی نرم افزاری یک نسخه ی پشتیبان از ایفون ، ایپد و یا ایپاد تاچ خود تهیه کنید . در واقع انجام اینکار از طریق ایتونز و یا ایکلود به اسانی انجام می شود . پس بیاد داشته باشید که بدون نسخه ی پشتیبان هیچگاه بروزرسانی نکنید، چرا که حتی با وجود یک بروزرسانی نرم افزاری کوچک برای iOS ممکن است که در بعضی از مواقع مشکلاتی را در حین بروزرسانی بوجود اورد که باعث از دست رفتن اطلاعات دیوایس شما شود. به همین منظور تهیه ی یک نسخه پشتیبان باعث می شود تا در صورت بروز چنین اتفاقی بتوانید از ان استفاده کنید .

در همین حال همانطور که اشاره شد ، مجددا قابل ذکر است که کاربران ایفون و ایپد که دیوایس ان ها از iOS ۱۲ پشتیبانی می کند، می توانند از طریق روش OTA و با مراجعه به مسیر Settings app > General > Software Update و سپس انتخاب گزینه ی Download and Install دیوایس خود را به اخرین نسخه بروزرسانی کنند .

قابل ذکر است که تمامی دیوایس های ۶۴ بیتی می توانند به iOS ۱۲ بروزرسانی کنند که ساده ترین حالت ان بروزرسانی از طریق OTA می باشد.

  1. ابتدا می بایست از طریق iCloud و یا ایتونز از دیوایس اپلی خود نسخه ی پشتیبان (Back UP) تهیه کنید .
  2. پس از تهیه نسخه ی پشتیبان از طریق دیوایس خود به مسیر Settings > General > Software Update مراجعه کنید.
  3. حال پس از انکه نسخه ی جدید توسط دیوایس شناسایی شد ، تنها کافیست گزینه ی Download & Install را بزنید تا بروزرسانی دانلود و پس از ان نصب شود .

همچنین قابل ذکر است که کاربران می توانند با اتصال دیوایس خود از طریق کابل USB به کامپیوتر و اجرای ایتونز و انتخاب دیوایس و با مراجعه به بخش Summary، دیوایس خود را بروزرسانی کنند . از طرفی می توانید با انتخاب و دانلود فریمور متناسب با دیوایس خود از طریق لینک های زیر اقدام به نصب ان از طریق ایتونز کنید .

و اما لینک های دانلود iOS 12.3.1 :

: iPhone

iPhone Xs

iPhone Xs Max (China)

iPhone Xs Max

iPhone Xr

iPhone X (GSM)

iPhone X (Global)

iPhone 8 (GSM)

iPhone 8 (Global)

(iPhone 8 Plus (GSM

iPhone 8 Plus (Global)

iPhone 7 (GSM)

iPhone 7 (Global)

(iPhone 7 Plus (GSM

iPhone 7 Plus (Global)

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone SE

iPhone 5s (Global)

iPhone 5s (GSM)

: iPad

iPad Pro 10.5 inch (Cellular)

iPad Pro 10.5 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 3 11 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 3 11 inch (Wi-Fi – ۱TB)

iPad Pro 3 11 inch (Cellular)

iPad Pro 3 11 inch (Cellular – ۱TB)

iPad Pro 3 12.9 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 3 12.9 inch (Wi-Fi – ۱TB)

iPad Pro 3 12.9 inch (Cellular)

iPad Pro 3 12.9 inch (Cellular – ۱TB)

iPad Pro 2 12.9 inch (Cellular)

iPad Pro 2 12.9 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 12.9 inch (Cellular)

iPad Pro 12.9 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 9.7 inch (Cellular)

iPad Pro 9.7 inch (Wi-Fi)

iPad 5 (Cellular)

iPad 5 (Wi-Fi)

iPad Air 2 (Cellular)

iPad Air 2 (Wi-Fi)

iPad Mini 4 (Cellular)

iPad Mini 4 (Wi-Fi)

iPad Mini 3 (China)

iPad Mini 3 (Cellular)

iPad Mini 3 (Wi-Fi)

iPad Mini 2 (China)

iPad Mini 2 (Cellular)

iPad Mini 2 (Wi-Fi)

iPad Air (China)

iPad Air (Cellular)

iPad Air (Wi-Fi)

iPad Air 3 (Cellular)

iPad Air 3 (Wi-Fi)

  : iPod

iPod Touch 6th gen

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

يکشنبه 5 خرداد 1398 - 22:49
قدرت گرفته از نیلوبلاگ