اپل امکان ساین به iOS 12.2 را متوقف کرده است ، عدم دانگرید فریمور از iOS 12.3

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 178

اپل <strong>امکان</strong> <strong>ساین</strong> به iOS 12.2 را <strong>متوقف</strong> <strong>کرده</strong> است ، عدم <strong>دانگرید</strong> <strong>فریمور</strong> از iOS 12.3

متاسفانه باید بگوییم که شرکت اپل از روز پنجشنبه امکان ساین به iOS 12.2 را برای تمامی دیوایس های خود برای همیشه غیرممکن کرده است. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

در یک حرکت روال و عادی از سوی شرکت اپل در روز پنجشنبه باید بگوییم که این کمپانی تکنولوژی مستقر در کوپرتینو امکان ساین به فریمور iOS 12.2 را برای خطوط موبایل خود از دیوایس ها متوقف کرده است . در واقع این امر  یک حرکتی می باشد که فرایند دانگرید ایتونز را برای هر فریمور قدیمی تر از بروزرسانی iOS 12.3 که اخیرا منتشر شده است ، منع می کند .

قابل ذکر است که شرکت اپل اولین بار iOS 12.2 را تقریبا دو ماه پیش عرضه و منتشر کرده بود و همچنین iOS 12.3 کمتر از یک هفته ی پیش ان هم از زمانیکه ما این پست را نوشته ایم بطور عمومی دردسترس می باشد . بنابراین با توجه به شرایط موجود باید گفتکه تصمیم اپل برای متوقف کردن دانگرید به iOS 12.2 منحصرا حرکتی شگفت اور نمی باشد .

اما بطور کلی قابل ذکر است که چندین دلایل قانونی وجود دارند که چرا هر کسی خواستار دانگرید نسخه ی فریمور ایفون یا ایپد خود می باشد که این دلایل را می توان مانند بی علاقگی به یک تغییر در سیستم عامل یا بازگشت به یک نسخه ی منتشر شده پایدارتر چنانچه یک نسخه ی جدیدتر دارای باگ می باشد ، عنوان کرد . اما گذشته از این دلایل باید گفتکه محبوبترین دلیل برای دانگرید یک فریمور دیوایس مبتنی بر iOS ان است که ان فریمور را برای اکسپلویت ها ان هم برای فرایند جیلبریک کردن مستعدتر می کند .

در نتیجه اپل به خود در فراهم کردن یک نرم افزار ایمن و سخت افزاری ورزیده افتخار می کند و بنابراین این امر باید اتفاق بیافتد همانطور که برای هیچکس تعجبی ندارد که اپل ترجیح می دهد گوشی های خود را برای اکسپلویت ها باز نگذارد . بنابراین با جلوگیری و امتناع کردن برای امکان ساین به نسخه های فریمور قدیمی تر ، شرکت اپل اکثر کاربران خود را به ارتقا برای یک فریمور جدیدتر و ایمن تر در هنگام ریستور کردن از طریق ایتونز مجبور می کند .

در چنین شرایطی این امر می تواند منحصرا برای جیلبریک کنندگان ازار دهنده باشد ، بویژه از انجاییکه نسخه های فریمور جدیدتر گرایشی به پچ کردن اکسپلویت های استفاده شده توسط هکر ها برای دستیابی و دسترسی به ریشه ی سیستم عامل و اعمال توییک ها دارند . از سوی دیگر این امر عمدتا به این دلیل برجسته است که هکر ها در جامعه ی جیلبریک غالبا به همگان برای ماندن در پایین ترین نسخه ی فریمور ممکن توصیه می کنند و بروزرسانی های نرم افزاری را منع می کنند .

البته در نظر داشته باشید که در این سناریوی خاص ، جامعه ی جیلبریک مورد قابل توجهی را از دست نداده اند . چرا که هیچ یک از نسخه های iOS 12.2 یا iOS 12.3 قابل جیلبریک نمی باشند و اخرین ابزار های جیلبریک تنها تا iOS 12.1.2 را تا به این لحظه که ما این پست را می نویسیم پشتیبانی می کنند .

در پایان باید گفتکه مانند همیشه شما می توانید نسخه هایی از iOS را که ساین می شوند را برای دیوایس خود از وب سایت همواره کاربردی IPSW.me ردیابی کنید.

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

يکشنبه 5 خرداد 1398 - 22:49
قدرت گرفته از نیلوبلاگ