هم اکنون شما می توانید اپلیکیشن های اپ استور را تا ۲۰۰ مگابایت از طریق شبکه های سلولار دانلود کنید

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 109

هم <strong>اکنون</strong> شما می <strong>توانید</strong> <strong>اپلیکیشن</strong> های اپ <strong>استور</strong> را تا 200 <strong>مگابایت</strong> از <strong>طریق</strong> <strong>شبکه</strong> های <strong>سلولار</strong> <strong>دانلود</strong> <strong>کنید</strong>

اگر یکی دیگر از مشکلات شما در سیستم عامل iOS مربوط به محدودیت ۱۵۰ مگابایتی برای دانلود اپلیکیشن های اپ استور می باشد ، باید بگوییم که اخیرا اپل در iOS این محدودیت را به ۲۰۰ مگابایت افزایش داده است . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

اما بطور کلی باید بگوییم که شرکت اپل میزان محدودیت دانلود داده های سلولار OTA را از ۱۵۰ مگابایت به ۲۰۰ مگابایت افزایش داده است .

در واقع این شرایط جدید بدان معنا می باشد که کاربران هم اکنون می توانند هر یک از اپلیکیشن های ایفون و ایپد را حداکثر تا ۲۰۰ مگابایت از طریق شبکه های سلولار دانلود کنند . از طرفی در نظر داشته باشید که در زمان انجام چنین اتفاقی اپل پستی را در وب سایت توسعه دهندگان برای اعلام این تغییر منتشر نکرده است بلکه این امر اولین بار توسط ۹to5Mac کشف و اعلام شده است.

بنابراین این شرایط برای دانلود هر ایتم ۲۰۰ مگابایتی نیز که مربوط به محتوای میزبانی شده در فروشگاه های اپل همچون مواردی مانند پادکست های صوتی و ویدئویی، بخش هایی در رابطه با کتاب ها ، فیلم ها و TV Shows های ایتونز و … می باشد را شامل می شود و برروی ان ها اعمال می کند .

اموزش : چگونه اپلیکیشن های بزرگتر از ۲۰۰ مگابایت را برروی ایفون از طریق سلولار دانلود کنیم؟

از طرفی این مورد را فراموش نکنید که به لطف کم شدن حجم اپلیکیشن ها شما ممکن است که عملا به دانلود یک اپلیکیشنی همچون یک بازی که بیشتر از ۲۰۰ مگابایت حجم داشته باشد را از طریق سلولار قادر باشید .

به این معنا که یکی از نکات مهم در هنگام تست و ازمایش میزان محدودیت سلولار در iOS ان است که چنین امری در برابر اندازه ی فایل فشرده شده و کاهش یافته ازموده شده است . در نتیجه پیش از انکه ان ها کاهش یابند ، اپ استور اندازه ی فایل اپلیکیشن را گزارش می کند .

برای مثال احتمالا شما هم اکنون می توانید با موفقیت یک بازی را از طریق سلولار که در حدود ۲۴۰ مگابایت اندازه در اپ استور را دارد ، دانلود کنید . در واقع این امر به معنای ان نمی باشد که میزان محدودیت سلولار ۲۴۰ مگابایت می باشد . بلکه انچکه به این معنا می باشد ان است که نسخه ای از بازی که درحال دانلود شدن می باشد، مواردی غیرمرتبط همچون Artwork که تنها در نسخه ی ایپد از بازی استفاده می شود، کنار گذاشته شده است . در نتیجه میزان محدودیت واقعی زیر ۲۰۰ مگابایت می باشد.

اما همچون گذشته هیچگونه شرایطی برای دانلود های شخصی از اپ استور که از طریق شبکه های وای فای اتفاق می افتند ، وجود ندارد. از طرفی میزان محدودیت ۱۵۰ مگابایتی به دنبال انتشار iOS 11 در سپتامبر ۲۰۱۷ معرفی شده بود . درحالیکه پیش از ان حداکثر اندازه ای که شما از یک اپلیکیشن iOS یا بروزرسانی اپلیکیشن می توانستید از طریق شبکه های سلولار ۳G یا ۴G دانلود کنید به ۱۰۰ مگابایت محدود می شد .

البته همانطور که خودتان می دانید تمام این میزان محدودیت از داده ی سلولار در اپ استور یک شوخی می باشد و این امر می بایست کاملا کنار گذاشته شود .

از سوی دیگر باید بگوییم که اندروید چنین شرایطی را در فضای خود ندارد بنابراین کاربران برای صرف کردن تمام سهم داده های ماهیانه سلولار خودشان ازاد هستند و در عوض بسیاری از کاربران دنیا در بررسی و اندازی گیری حجم طرح های خود برای دانلود کردن اپلیکیشن های بزرگی که انها می خواهند ان را دانلود کنند ، دقیق و حسابگر می باشند . اما در iOS شما هرگز نمی توانید چنین کاری را به دلیل میزان محدودیت دانلود انجام دهید البته در روز های اولیه از عرضه ی ایفون که تمامی موارد موبایل برای کاربران جدید بود ، این امر منطقی بشمار می رفت .

چرا که این شرایط برای بی تدبیری کاربران از شروع دانلود تصادفی اپلیکیشن های حجیم از طریق سلولار جلوگیری می کرد و به محافظت از کاربران از بالا بردن هزینه های بیش از حد کمک می کرد . اما در سال ۲۰۱۹ اپل می بایست به کاربران خود یک سوییچ تنظیماتی را در این رابطه در برنامه ی Settings ارائه دهد چرا که دیگر ما می توانیم تصمیم بگیریم که چگونه از دانلود های غیرعقلانی ایتونز و اپ استور خودداری کنیم .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

يکشنبه 12 خرداد 1398 - 21:02
قدرت گرفته از نیلوبلاگ