اپل اولین نسخه های بتای عمومی macOS Catalina و iOS 13 و iPadOS و tvOS 13 را برای تست کنندگان عمومی منتشر کرد | بلاگ

اپل اولین نسخه های بتای عمومی macOS Catalina و iOS 13 و iPadOS و tvOS 13 را برای تست کنندگان عمومی منتشر کرد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

شمارنده

پس از گذشت تقریبا si هفته از برگزاری کنفرانس WWDC 2019 اپل ، این شرکت اولین نسخه های بتای iOS 13 و tvOS 13 و macOS 10.15 و iPadOS را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی باید بگوییم که شرکت اپل در روز دوشنبه بطور رسمی اولین نسخه بتای عمومی و ازمایشی از macOS Catalina را که در رویداد WWDC معرفی کرده بود، عرضه و منتشر کرده است . همچنین قابل ذکر است که درحال حاضر macOS Catalina بروزرسانی بزرگ و بعدی برای سیستم عامل دسکتاپ این کمپانی ان هم برای تست کنندگان بتای عمومی بشمار می اید .

البته گفتنی است که اپل در اصل اعلام کرده بود که این شرکت درحال برنامه ریزی برروی عرضه کردن اولین نسخه بتای عمومی از macOS Catalina 10.15 ان هم برای تست کنندگان نسخه بتای عمومی در ماه جولای می باشد . همچنین این امر نیز در ان زمان انتظار می رفت در مورد اولین نسخه بتای عمومی از iOS 13 هم صادق باشد . با اینحال شرایط بگونه ای می باشد که بنظر می رسد که اپل برای انتشار اولین نسخه بتای عمومی Catalina ان هم اندکی زودتر اماده می باشد .

بنابراین باید بگوییم که اپل در این هفته اولین نسخه بتای عمومی از macOS Catalina را برای تست کنندگان بتای عمومی عرضه کرده است . در این صورت اگر شما پیش از این بخشی از برنامه ی بتای عمومی نبوده اید ، هم اکنون شما می توانید درست در اینجا ثبت نام کنید .

خبر : سرانجام macOS Catalina همراه با برنامه های جدید ، ایپد بعنوان ویژگی همچون صفحه نمایش دوم ، Activation Lock و … معرفی شد

اما در نظر داشته باشید که macOS Catalina یک بروزرسانی بزرگ برای اپل و سیستم عامل دسکتاپ این شرکت می باشد که همراه با ان یک مجموعه از ویژگی های جدید اورده شده است . در واقع این ویژگی های جدید شامل یک تفکیک شدن از نرم افزار استاندارد ایتونز با انتخاب عرضه ی سه برنامه ی جداگانه در پی ان مانند Apple Podcasts و Apple Music و Apple TV می باشد . البته شرکت اپل پیش از این تغییرات اصلی و مرتبط با ان را شرح داده است که ما تمامی ان را در اینجا گرد اوری کرده ایم.

از طرفی همانطور که احتمال می رود برای این جریان اتفاق بیافتد ، باید بگوییم که همراه با هر اولین نسخه ی بتا از هر نرم افزاری قطعا ممکن است که انتشار ان دارای یک مجموعه ای از باگ ها و سایر مسائلی باشد که بتواند برروی عملکرد سیستم اختلال ایجاد کند . بنابراین اگر شما قصد دارید تا این نرم افزار جدید منتشر شده را امتحان کنید ، می بایست از مسائل بالقوه ان اگاه باشید .

همچنین علاوه برانچکه در بالا ذکر شده است باید بگوییم که اندکی موارد کاملا جدید دیگری وجود دارد که این موارد جدید شامل یک ویژگی جدید Sidecar می باشد که به کاربران macOS Catalina برای استفاده از ایپد خودشان بعنوان یک صفحه نمایش ثانویه را اجازه خواهد داد . همچنین یک اپل واچ قابلیت احراز هویت افزوده شده ای را همراه با macOS Catalina خواهد داشت و برنامه جدید Find My به افراد برای پیدا کردن یک مک گمشده کمک می کند .

اما در طرف مقابل باید بگوییم که شرکت اپل در روز دوشنبه بطور رسمی اولین نسخه بتای عمومی از iOS 13 و iPadOS را برای تست کنندگان عمومی عرضه و منتشر کرده است .

در واقع باید بگوییم که در ابتدا پیش بینی می شده است که این کمپانی در ماه جولای اولین نسخه بتای عمومی ماه را عرضه کند اما ظاهرا این کمپانی تصمیم گرفته است که این جریان را تغییر دهد . چرا که هم اکنون اولین نسخه بتای عمومی iOS 13 و iPadOS بطور رسمی برای انها در برنامه ی ازمایشی نسخه بتای عمومی دردسترس می باشند . بنابراین برای کسانیکه پیش از این بخشی از این برنامه نبوده اید ، هم اکنون شما می توانید درست در اینجا ثبت نام کنید .

قابل ذکر است که اپل iOS 13 و iPadOS جدید را در WWDC امسال معرفی کرده است که هر دو بخش از نرم افزار به ترتیب بروزرسانی های بزرگی برای ایفون و ایپد می باشند . همچنین انها یک مجموعه ای از ویژگی های جدیدی را شامل یک سیستم گسترده ی Dark Mode ، یک هوم اسکرین جدیدی را برای ایپد ها و بسیاری از موارد دیگری را اضافه می کند .

همچنین برای تست کنندگان بتای عمومی در اینجا باید بگوییم که یک بروزرسانی OTA برای دانلود و نصب شدن ان هم به منظور دریافت نرم افزار جدید در دیوایس ثبت شده خود پس از نصب کردن گواهی مناسب وجود دارد .

خبر : نسخه ی جدید iOS 13 قابلیت Dark Mode، سرعت بیشتر، نمایی از خیابان همچون عکاسی در Maps، حفظ حریم خصوصی دقیق تر و… را بدست اورده است

اما تا انجاییکه به ویژگی های جدید مربوط می شوند و همانطور که در بالا اشاره کرده ایم باید بگوییم که یک حالت Dark Mode که در iPadOS هم دردسترس می باشد و همچنین یک نام تجاری جدید و همینطور طراحی مجدد برنامه ی Photos که یک روش قوی تری را برای نگاه کردن به تصاویر و ویدئو های شما را ارئه می دهد، در این دو سیستم عامل وجود دارند . از سوی دیگر گزینه های جدید ویرایش تصویر ، یک نشانگر حجم صدای جدید ، طراحی مجدد برنامه ی Find My و همینطور قابلیت جدید Sign In with Apple که یک روش بسیار بسیار امن را برای وارد شدن به برنامه ها و وب سایت ها را با استفاده از سرویس اپل با خود به همراه اورده است ، در این دو سیستم عامل وجود دارند .

خبر : اپل یک پلتفرم مستقلی را برای ایپد همراه با iPadOS ایجاد کرده است

از طرفی برنامه ی Maps دارای یک نمای جدید خیابان می باشد که اپل ان را Look Around نامیده است و شبیه به تلاش های خود گوگل می باشد .

در همین حال باید بگوییم که iPadOS عمدتا یک شاخه ای از نسخه ی iOS 13 می باشد و به همین ترتیب بنظر می رسد که از لحاظ عمل کردن هم هر دو یکسان می باشند. با اینحال برخی از عناصر خاص در ایپد وجود دارند که در iPadOS اضافه شده است و این عناصر شامل یک هوم اسکرین جدید می باشد که پشتیبانی از ویجت های Today view را برای حضور داشتن در تمامی زمان ها را میسر می کند .

با این حال این امر در اینجا ارزش اشاره کردن به ان را دارد که اگر شما قصد استفاده کردن از یکی از نسخه های بتای عمومی جدید منتشر شده را دارید ، می بایست مطلع باشید که ممکن است که مسائلی در نرم افزار شامل باگ ها و عمکلرد نه چندان مناسبی وجود داشته باشد .

اما همانطور که در بالا به ان اشاره کرده ایم باید بگوییم که در روز دوشنبه شرکت اپل اولین نسخه بتای عمومی iOS 13 و iPadOS را در کنار اولین نسخه بتای عمومی macOS Catalina منتشر کرده است . حال یکی دیگر از اتفاقات انجام شده در روز دوشنبه ان است که هم اکنون این کمپانی اولین نسخه بتای عمومی tvOS 13 را هم عرضه کرده است .

بنابراین این خبر برای بسیاری کاربران اپل می تواند هیجان انگیز باشد که این کمپانی بطور رسمی اولین نسخه بتای عمومی tvOS 13 را برای تست کنندگان بتای عمومی منتشر کرده است . بنابراین برای کسانیکه پیش از این بخشی از برنامه ی بتای عمومی بوده اند و کسانیکه صاحب یک اپل تی وی ثبت شده می باشند ، باید گفتکه انها می توانند به مسیر Settings > Software Update در زیر بخش System مراجعه کنند . بنابراین در انجا یک گزینه ای وجود خواهد داشت که Get Public Beta Updates خوانده می شود و می بایست برای قادر بودن به دانلود و نصب نرم افزار های از پیش منتشر شده فعال شود .

البته اگر شما پیش از این بخشی از برنامه ی بتای عمومی نبوده اید اما می خواهید هم اکنون عضوی از برنامه ی بتای عمومی شوید ، شما می توانید درست در اینجا ثبت نام کنید .

خبر : سرانجام tvOS 13 پشتیبانی از چند کاربر، سازگاری با کنترلر های PS4/Xbox، یک اسکرین سیور جدید و جذاب از دنیای زیر اب و … را بدست اورده است

لازم به ذکر است که tvOS 13 چندان ویژگی های بسیار جدیدی را همچون iOS 13 و macOS Catalina با خود به همراه ندارد . اما برخی از ویژگی های بزرگ و جدید که به ان اضافه شده است در tvOS 13 وجود دارند . در واقع این قابلیت ها شامل یک پشتیبانی چند کاربره جدید می باشد که اجازه می دهد تا چندین کاربر پروفایل های خودشان را در یک اپل تی وی واحد داشته باشند . همچنین این امر محتوای شخصی سازی شده ای را به محض اینکه انها وارد می شوند ، ارائه می دهد و حتی به ان ها امکان دسترسی به پروفایل های اپل موزیک خودشان را پیشنهاد می دهد .

همچنین tvOS 13 نیز یک هوم اسکرین جدیدی را ارائه می دهد که اپل می گوید که این امر باعث می شود تا محتوا اسان تر پیدا شود . از طرفی این نرم افزار جدید نیز از اپل ارکید سرویس اشتراک اپل برای دانلود و بازی کردن بازی ها در سراسر tvOS و iOS و iPadOS و macOS ان هم برای یک اشتراک ماهانه پشتیبانی می کند .

در پایان باید بگوییم که اگر شما قصد استفاده و نصب نسخه بتای عمومی tvOS 13 را دارید ، می بایست مطلع باشید که ممکن است که مسائلی در نرم افزار شامل باگ ها و عمکلرد نه چندان مناسبی وجود داشته باشد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech

میکائیل نیک اندیش pinez...
ما را در سایت میکائیل نیک اندیش pinez دنبال می کنید

نویسنده : میکائیل نیک اندیش بازدید : 61 تاريخ : چهارشنبه 5 تير 1398 ساعت: 8:04