چگونه نسخه بتای عمومی iOS 13 را برروی ایفون نصب کنیم؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 91

اگر شما هم خواستار ان هستید تا جدیدترین نسخه ی سیستم عامل iOS را تجربه کنید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه با جاست تک همراه باشید. چرا که امروز قصد داریم تا به شما کاربران عزیز اموزش دهیم که چگونه اخرین نسخه بتای عمومی ۱۳ iOS را برروی ایفون و یا ایپاد تاچ خود نصب کنید.

بطور کلی باید بگوییم که بسیاری از کاربران ممکن است که مایل به تجربه و ازمایش کردن نسخه بتای عمومی iOS 13 باشند و همچنین بخواهند تا ویژگی های جدیدی را همچون Dark Mode ، برنامه های اصلاح شده Photos و Reminders و Notes ، انیموجی های جدید ، ویژگی های جدید Messages و … را امتحان کنند که در چنین صورتی باید بگوییم که هم اکنون هرکسی می تواند نسخه بتای عمومی iOS 13 را برروی یک ایفون سازگار دانلود و نصب کند .

بنابراین در این پست اموزشی قدم به قدم با چگونگی نصب نسخه بتای iOS 13 برروی یک ایفون یا ایپاد تاچ با شما خواهیم بود .

خبر : ایا دیوایس شما می تواند iOS 13 یا iPadOS یا watchOS 6 یا tvOS 13 یا macOS Catalina را پشتیبانی و اجرا کند؟

البته پیش از هر چیز شما می بایست مطمئن شوید که یک ایفون یا ایپاد تاچ سازگار با iOS 13 را دارید . در واقع مدل های ایفون یا ایپاد تاچ پشتیبانی شده توسط iOS 13 شامل ایفون XS ، ایفون XS Max ، ایفون Xr ، ایفون X، ایفون ۸ ، ایفون ۸ پلاس ، ایفون ۷، ایفون ۷ پلاس ، ایفون ۶s ، ایفون ۶s پلاس، ایفون SE و همراه با نسل هفتم ایپاد تاچ می باشند . همچنین قابل ذکر است که در این پست اموزشی گام به گام و خاص تمرکز ما برروی نصب کردن نسخه بتای عمومی iOS 13 برروی یک ایفون می باشد اما این اموزش برای ایپاد تاچ هم یکسان و مشابه می باشد .

و اما چگونه نسخه بتای عمومی iOS 13 را برروی ایفون نصب کنیم :

بنابراین همانطور که مطلع شدید در این پست اموزشی نسخه بتای عمومی iOS 13 برروی یک ایفون یا ایپاد تاچ سازگار نصب خواهد شد. همچنین این روشی که در اینجا شرح داده می شود یک دیوایس فعلی را به نسخه بتای عمومی iOS 13 بروزرسانی خواهد کرد .

 1. ابتدا پیش از هر چیز می بایست از ایفون در یک کامپیوتر ویندوزی یا کامپیوتر macOS ان هم پیش از نسخه ی Catalina همراه با ایتونز (و یا حتی در MacOS Catalina) نسخه ی بکاپ گرفته شود. همچنین شما نیز می توانید یک نسخه ی بکاپ تازه را در ایکلود ایجاد کنید . چرا که ممکن است که به هر دلیلی در حین بروزرسانی به نسخه بتای عمومی iOS 13 مشکلاتی پیش بیاید که نیاز به نسخه ی بکاپ از اطلاعات خود داشته باشید . همچنین توصیه می شود که بکاپی که تهیه می کنید نسخه ی Archive باشد. به این معنا که پس از بروزرسانی به نسخه بتای عمومی iOS 13 بکاپ جدیدی که قرار است از ان گرفته شود، جایگزین بکاپ پیشین نشود.
  .
  نکته ۱: قابل ذکر است که نسخه بتای عمومی iOS 13 همچنان درحال توسعه می باشد، به این معنا که برخی از اپلیکیشن ها و سرویس ها ممکن است انطورکه انتظار می رود، عمل نکنند و داده هایشان ممکن است که سازگار نباشند. بنابراین مطمئن شوید که از دیوایس مبتنی بر iOS خود پیش از نصب کردن نسخه بتای عمومی iOS 13 بکاپ گرفته اید.
  .
 2. اکنون همانطور که گفته شد شما می بایست در سیستم مک که مجهز به نسخه های پیش از Catalina می باشد، پس از گرفتن بکاپ در ایتونز به منوی iTunes رفته و پس از ان به Preferences مراجعه کنید و بعد Devices را انتخاب کنید . در ان هنگام می بایست برروی جدیدترین و اخرین نسخه ی بکاپ راست کلیک کرده و برای ارشیو کردن و حفظ نسخه ی بکاپ می بایست Archive را انتخاب کنید. (فراموش نکنید که این امر برای حفظ و نگهداری احتمال دانگرید کردن ضروری می باشد).
  .
  نکته ۲: اما اگر سیستم عامل شما ویندوز می باشد، می بایست به مسیر C:Users > your username > AppData > Roaming > Apple Computer > MobileSync > Backup مراجعه کرده و یک نسخه ی کپی از بکاپ خود تهیه کنید تا در صورت نیاز بتوانید به ان دسترسی داشته باشید .
  .
  نکته ۳:
  همچنین اگر شما سیستم خود را به MacOS Catalina و نسخه های پس از ان ارتقا داده اید باید بگوییم که شما می توانید یک بکاپ را با استفاده از Finder ارشیو کنید. به این صورتکه می بایست دیوایس خود را از Locations در سایدبار Finder انتخاب کرده و سپس یک بکاپ ایجاد کنید و پس از ان برروی Manage Backups به منظور ارشیو کردن بکاپ خود کلیک کنید .

  .
 3. حال می بایست در ایفون مرورگر سافاری را باز کرده و به سایت ثبت نام نسخه بتای اپل در اینجا مراجعه کنید و سپس با یک اپل ایدی وارد شوید (ترجیحا بهتر است که با همان اپل ایدی که برروی دیوایستان تنظیم شده است ، وارد شوید) و انگاه به Enroll Your Devices مراجعه کرده و iOS را برای ایفون یا ایپاد تاچ انتخاب کنید .
 4. اکنون می بایست تا بخش Install profile به سمت پایین اسکرول کرده و سپس Download profile را انتخاب کنید .
 5. حال در زمانیکه یک پیام پاپ اپ در مورد یک پروفایل پیکربندی تنظیمات (Settings) درخواستی را اعلام می کند ، می بایست گزینه ی Allow را انتخاب کنید .
 6. سپس در صفحه ی Install Profile می بایست برروی گزینه ی Install در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه تپ کنید. (پس از ان می بایست در صورت درخواست رمز عبور دیوایس خود را وارد کنید).
 7. حال می بایست با شرایط مجوز نسخه های بتا موافقت کرده و مجددا برروی گزینه ی Install تپ کنید .
 8. پس از ان می بایست برای تکمیل شدن نصب و راه اندازی پروفایل نسخه بتای عمومی iOS 13 گزینه ی Restart را انتخاب کنید .
 9. اکنون زمانیکه ایفون ریستارت شد می بایست برنامه ی Settings را باز کرده و به General و سپس به Software Update برای پیدا کردن نسخه بتای عمومی iOS 13 که برای دانلود دردسترس می باشد،  مراجعه کنید و سرانجام برروی Download and Install به منظور اغاز فرایند نصب تپ کنید .

بنابراین ایفون بطور خودکار ریستارت خواهد شد و زمانیکه فرایند نصب تکمیل شود ایفون درنهایت بطور مستقیم در نسخه بتای عمومی iOS 13 بوت خواهد شد.

و اما یافتن مشکلات مربوط به باگ ها در iOS 13 و همچنین گزارش کردن ان ها :

گفتنی است که یکی از بخش های مهم از حضور یک ازمایش کننده در نسخه های  بتا تهیه کردن گزارش از باگ ها می باشد . بنابراین مطمئن شوید که از برنامه ی Feedback Assistant برای گزارش هر باگی که شما با ان مواجه هستید، استفاده می کنید . چرا که برنامه ی Feedback Assistant گزارشات تهیه شده را مستقیما به اپل ارسال می کند.

در نتیجه بعنوان یک عضوی از برنامه ی نرم افزاری بتای اپل باید گفتکه شما به ثبت نام دیوایس های خود برای دسترسی به نسخه های بتای عمومی و امتحان کردن اخرین ویژگی ها قادر خواهید بود. در همین راستا شما می توانید بازخورد های خود را بطور مستقیم به اپل با استفاده از برنامه ی Feedback Assistant ارائه دهید.

شما حتی می توانید از Feedback Assistant برای درخواست تغییرات ویژگی یا گزارش دیگر مسائل استفاده کنید .

بنابراین بازخورد شما می تواند به رفع باگ ها کمک کند یا حتی به ویژگی های الگو مانند در iOS 13 کمک کند .

و اما بروزرسانی کردن به دیگر نسخه های بتای عمومی اینده iOS 13:

فراموش نکنید که بروزرسانی های اینده برای نسخه بتای عمومی iOS ۱۳ از طریق بخش Software Update در برنامه ی Settings ان هم بطور معمول از راه خواهند رسید .

بعنوان مثال باید بگوییم که در زمانیکه دومین ، سومین یا چهارمین نسخه بتای عمومی iOS 13 منتشر می شود ، شما دسترسی به انها را در بخش Software Update از برنامه ی Settings پیدا خواهید کرد .

همچنین فراموش نکنید که بطور منظم نرم افزار سیستمی نسخه بتای عمومی را بروزرسانی کنید ، چرا که هر نسخه بتای جدید باگ ها و مشکلات یافت شده در نسخه های بتای پیشین را رفع خواهد کرد .

و اما چگونه ما می توانیم از نسخه بتای عمومی iOS 13 به iOS 12 بازگردیم ؟

حال اگر شما یافته اید که نسخه بتای عمومی iOS 13 برای استفاده یا اهداف شما مناسب نمی باشند ، شما می توانید از نسخه بتای عمومی iOS 13 دانگرید کنید و به نسخه ی پایدار iOS 12 ان هم با فرض براینکه شما یک بکاپ در ایتونز (یا مک همراه با Catalina) براساس انچکه قبلا توضیح داده ایم . ایجاد کرده اید ، بازگردید . اما اگر شما یک نسخه ی بکاپ ایجاد نکرده اید ، باید بگوییم که شما یا به پاک کردن حافظه ی دیوایس برای ریستور به iOS 12 مجبور خواهید بود یا می بایست به سادگی برروی نسخه بتای عمومی iOS 13 بمانید و به بروزرسانی نسخه های جدید منتشر شده بطور دوره ای توسط اپل ادامه دهید .

اموزش : نحوه ی بررسی دردسترس بودن قابلیت های iOS در هر کشور

اموزش : نحوه ی فعال کردن و استفاده از Voice Control بجای سیری در ایفون

اموزش : نحوه ی غیرفعال کردن تصحیح خودکار (Auto-Correction) در کیبورد های سخت افزاری ایپد

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

جمعه 7 تير 1398 - 15:53
قدرت گرفته از نیلوبلاگ