اپل سومین نسخه های بتای iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و macOS Catalina و iPadOS را برای توسعه دهندگان منتشر کرد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 102

اپل دومین <strong>نسخه</strong> های <strong>بتای</strong> iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و macOS Catalina و iPadOS را <strong>برای</strong> <strong>توسعه</strong> <strong>دهندگان</strong> <strong>منتشر</strong> کرد

پس از گذشت تقریبا یک ماه از برگزاری کنفرانس WWDC 2019 اپل ، این شرکت سومین نسخه های بتای iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و macOS Catalina و iPadOS را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

اما باید بگوییم که شرکت اپل در روز سه شنبه بطور رسمی جدیدترین نسخه های بتای iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و macOS Catalina و iPadOS را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است .

حال اگر بخواهیم کمی دقیق تر توضیح دهیم باید بگوییم که اپل جدیدترین و سومین نسخه های بتای منتشر شده از هر پنج سیستم عامل خود را تقریبا دو هفته پس از انکه دومین نسخه های بتای iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و macOS Catalina و iPadOS را برای توسعه دهندگان در روز دوشنبه ۱۷ ژوئن منتشر کرده بود، هم اکنون عرضه کرده است . از طرفی هم باید بگوییم که این انتشار بزرگ بعدی برای iOS می باشد که اپل بطور رسمی در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی امسال معرفی و به نمایش گذاشته بود . چرا که iOS 13 همراه با ویژگی ها ، تغییرات ، بهبودات و سایر موارد جدید از راه رسیده است . البته همانطور که این نسخه های بتا بصورت دوره ای عرضه می شوند ، باید بگوییم که این نسخه های بتا پیش انتشاری از نسخه ی رسمی انها می باشد و بدون شک باگ هایی مرتبط با انها وجود دارند.

و اما بروزرسانی کردن به اخرین نسخه های بتا :

قابل ذکر است که برای توسعه دهندگان ثبت شده باید بگوییم که نصب کردن جدیدترین نسخه بتای iOS 13 به مراجعه کردن به مرکز توسعه دهندگان اپل و دانلود کردن پروفایل مربوطه نیاز است. همچنین برای بروزرسانی کردن به جدیدترین نسخه بتای iPadOS هم باید گفتکه این فرایند همچون بروزرسانی کردن به جدیدترین نسخه بتای iOS 13 مشابه می باشد . در نتیجه پس از انجام این امر سومین نسخه بتا را می توان از طریق OTA پس از انکه پروفایل مربوطه نصب شده باشد و ایفون یا ایپد ریستارت شده باشد ، قابل دانلود می باشد .

اما همراه با watchOS 6 باید بگوییم که اخرین نسخه ی بتا را می توان با مطمئن شدن از اینکه اپل واچ حداقل ۵۰ درصد شارژ باتری دارد و به شارژر متصل می باشد و همچنین متصل شده و در داخل محدوده ی ایفون قرار دارد را نصب کرد . به این صورتکه می بایست برنامه ی Watch را در ایفون باز کرده و به مسیر General > Software Update مراجعه کرد و سپس دستورالعمل های موجود را دنبال کنید . البته فراموش نکنید که این امر تنها زمانی می تواند انجام شود که پروفایل مناسب با ان نصب شده باشد.

همچنین بروزرسانی کردن به اخرین نسخه بتای tvOS 13 شامل نصب شدن پروفایل از طریق Xcode می باشد .

در نهایت هم باید بگوییم که بروزرسانی کردن به جدیدترین نسخه بتای macOS Catalina ان هم برای توسعه دهندگان ثبت شده به این صورت می باشد که می بایست برنامه ی System Preferences را باز کرده و Software Update را انتخاب کنید.

اما با تمام این تفاسیر در نظر داشته باشید که هر یک از این بروزرسانی ها در مقیاس خود بزرگ می باشند و ویژگی های جدیدی را برای هر یک ارائه می دهند . بعنوان مثال باید بگوییم که iOS 13 شامل عناصر جدیدی همچون یک نوع حالت Dark Mode جدید، تغییرات در CarPlay ، طراحی مجدد برنامه ی Photos ، قابلیت Sign In with Apple برای یک فرایند ورود بیشتر در سراسر وب و اپلیکیشن ها ، همچنین در کنار بسیاری از موارد دیگر می باشد .

البته macOS Catalina دارای برنامه هایی با نام تجاری جدید برای Apple Music ، Apple Podcasts و Apple TV می باشد. در واقع این امر اساسا برنامه ی ایتونز را تقسیم بندی می کند و همچنین این برنامه ی قدیمی و محبوب را پشت سر و کنار می گذارد مگر انکه شما یک کاربر ویندوز باشید . از طرفی ویژگی جدید Sidecar به صاحبان اجازه می دهد تا از ایپد خودشان بعنوان یک صفحه نمایش ثانویه استفاده کنند و از اپل واچ می توان برای تصدیق کردن یک طیف گسترده ای از گزینه های اضافی استفاده کرد .

از طرفی باید بگوییم که watchOS 6 در نهایت یک اپ استور را همراه با عرضه شدن watchOS 6 ارائه می دهد و همچنین اپل یک مجموعه از واچ فیس های جدید را همراه با ان عرضه کرده است. همینطور گفتنی است که اپل نیز سه تا از اپلیکیشن های خود را برای این اسمارت واچ شامل یک برنامه ی Calculator و Voice Memos و Audiobooks اورده است .

البته این درحالی می باشد که tvOS 13 پشتیبانی از چندین کاربر را دریافت کرده است و پروفایل های فردی را برای بیشتر از یک شخص ان هم در یک خانه را ارائه می دهد . به این صورتکه هر پروفایل به محتوای شخصی سازی شده خودشان شامل اشتراک اپل موزیک دسترسی خواهند داشت .

اما قابل ذکر است که اگر هرگونه ویژگی های اضافه شده دیگری در هر یک از این نسخه های بتای جدید وجود داشته باشند ، ما این پست را براساس ان بروزرسانی خواهیم کرد .

و اما چه چیز هایی در iOS 13 و watchOS 6 جدید می باشند :

  • یک تصویر جدید برای اپل ارکید وجود دارد که برای عرضه در اواخر سال ۲۰۱۹ تنظیم شده است .
  • یک اسکرین پاپ جدید برای Screen Recordings در برنامه ی Home وجود دارد .
  • قابلیت Split View یک تغییرات کوچکی داشته است که هم اکنون نشان می دهد که کدام برنامه بطور فعال متن ورودی را دریافت کرده است .
  • سومین نسخه بتای watchOS 6 قابلیتی را برای حذف کردن برخی از برنامه های پیشفرض را اضافه کرده است .
  • iOS 13 مشکلات ارتباط چشم را در تماس های ویدئویی فیس تایم برای بهبود یافتن خصوصیات حل کرده است .
  • iOS 13 ممکن است یک روش جدید و بسیار سریعتری را برای انتقال داده ها در بین دیوایس ها با استفاده از یک کابل ویژه که اپل هنوز ان را عرضه نکرده است، ارائه دهد .

در پایان باید بگوییم که اگر شما تمایل به دانستن جزئیات بیشتری را در این نسخه های بتای جدید دارید ، می توانید پست های ما را از رویداد WWDC 2019 که شامل تمامی جزئیات جدید در هر یک از این سیستم عامل ها می باشند را بررسی کنید .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

جمعه 14 تير 1398 - 8:02
قدرت گرفته از نیلوبلاگ