نحوه ی ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ از ایفون ان هم در ایتونز یا Finder

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 71

<strong>نحوه</strong> ی <strong>ارشیو</strong> <strong>کردن</strong> یک <strong>نسخه</strong> ی <strong>بکاپ</strong> از <strong>ایفون</strong> یا ایپد در <strong>ایتونز</strong>

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه به سادگی به ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ از دیوایس های مبتنی بر iOS ان هم در برنامه هایی همچون ایتونز و یا Finder بپردازید . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه جاست تک همراه باشید.

ایا شما هم مانند بسیاری از کاربران دیگر به ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ از یک ایفون یا ایپد در ایتونز ان هم به منظور حفظ و نگهداری ایمن از داده های موجود در نسخه ی بکاپ نیاز دارید ؟ در این صورت باید بگوییم که ایجاد کردن یک نسخه ی بکاپ ارشیو شده در ایتونز می تواند بسیار کاربردی و مفید باشد چرا که این امر به شما برای حفظ و نگهداری یک نسخه ی بکاپ خاص از دیوایس را در ایتونز اجازه می دهد و این درحالی می باشد که به شما همچنان برای بکاپ گیری و گرفتن سایر نسخه های پشتیبان دیگر در ایتونز برروی مک یا PC را اجازه می دهد و این در صورتی می باشد که بدون انجام این امر نسخه های بکاپ جدید برروی نسخه ی بکاپ بایگانی شده بازنویسی خواهد شد .

بنابراین همانطور که می دانید باید گفتکه بطور کلی ایجاد کردن نسخه های بکاپ بصورت روزمره از ایفون و ایپد مهم می باشند اما اگر شما همواره قصد دارید تا به امتحان کردن یک نسخه ی بتای جدید منتشر شده از نرم افزار سیستمی همچون نسخه بتای عمومی iOS و یا نسخه بتای عمومی iPadOS بپردازید ، در ان صورت باید بگوییم که شما خواستار رفتن به یک قدم جلوتر می باشید و همچنین به ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ در ایتونز نیاز دارید ، چرا که در صورت لزوم این امر باعث می شود تا بازگشت به یک نسخه ی پیشین رسمی و غیر بتای منتشر شده (همچون مثلا دانگرید از نسخه بتای iOS 13 به نسخه ی رسمی iOS 12) اسان تر باشد .

و اما نحوه ی ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ از ایفون یا ایپد در ایتونز برروی مک :

حال پیش از هر چیز این امر بطور مشخص قابل ذکر می باشد که در اینجا ما برروی ارشیو کردن نسخه های بکاپ در ایتونز تمرکز کرده ایم اما باید بگوییم که در MacOS Catalina و نسخه های پس از ان انجام شدن این اقدامات در برنامه ی Finder یعنی محیطی که مدیریت دیوایس در ان بجای ایتونز اتفاق می افتد ، مشابه می باشند.

 1. ابتدا اگر شما پیش از این چنین اقداماتی را برروی مک یا ویندوز انجام نداده اید ، می بایست برنامه ی ایتونز (iTunes) را باز کنید .
 2. حال در صورت تمایل باید بگوییم که اگر شما تمایل به ایجاد کردن یک نسخه ی بکاپ جدید برای ارشیو کردن را دارید شما می توانید یک نسخه ی بکاپ رمزگذاری شده جدیدی را در ایتونز اغاز و تکمیل کنید و سپس تا زمانیکه پایان یابد ادامه دهید .
 3. اکنون می بایست منوی کشویی iTunes را باز کرده و سپس Preferences را انتخاب کنید .
 4. حال پس از مراجعه به iTunes > Preferences می بایست به تب Devices مراجعه کنید .
 5. پس از ان در زیر لیست Device backups می بایست ان نسخه ی بکاپ دیوایسی را که شما خواستار ارشیو کردن ان می باشید را انتخاب و تعیین کنید و سپس برروی ان نسخه ی بکاپ راست کلیک کرده و Archive را انتخاب کنید .نحوه ی ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ از ایفون یا ایپد در ایتونز
 6. در نهایت می بایست اطمینان حاصل نمایید که نسخه ی بکاپ ایفون یا ایپد ان هم با بررسی کردن ایکون قفل و نشان تاریخ برروی نام نسخه ی بکاپ مربوطه ارشیو شده است . در این صورت زمانیکه کارتان پایان یافت می بایست برروی گزینه ی OK برای خروج از iTunes > Preferences کلیک کنید .

بنابراین ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ بطوری می باشد که اساسا ان نسخه ی بکاپ را قفل می کند بطوریکه ان نسخه ی بکاپ ارشیو شده توسط نسخه های بکاپ بعدی ایجاد شده در ایتونز ان هم برای ان دیوایس بازنویسی نمی شود .

مجددا باید بگوییم که ایکلود هیچ تاثیری برروی نسخه های بکاپ در ایتونز نمی گذارد . همچنین شما می توانید در صورت تمایل در هر دو موقعیت ایکلود و ایتونز نسخه بکاپ بگیرید .

و اما نحوه ی ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ از ایفون یا ایپد در Finder برروی مک :

ار انجاییکه شرکت اپل در اخرین نسخه ی جدید macOS یعنی نسخه ی macOS Catalina و نسخه های پس از ان برنامه ی ایتونز را کنار گذاشته است و امکان مدیریت ایفون ها و ایپد های کاربران را به برنامه ی Finder اورده است، باید بگوییم که شما برای ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ از ایفون یا ایپد می بایست پیش از هر چیز برنامه ی Finder را باز کرده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید .

 1. ابتدا می بایست دیوایس خود را به سیستم مکتان با استفاده از کابلی که با ان همراه می باشد وصل کنید.
 2. حال می بایست پنجره ی Finder را باز کنید .
 3. سپس می بایست دیوایس متصل شده خود را در زیر بخش Locations از سایدبار پنجره ی Finder انتخاب کنید .
 4. حال می بایست در صورت نیاز به همگام سازی دیوایس در سیستم مک خود بپردازید .
 5. همچنین می بایست در صورت لزوم برروی گزینه ی Trust در دیوایس به منظور تایید اینکه شما می خواهید ان را همگام سازی کنید ، تپ کنید و سپس رمز عبور دیوایس خود را در دیوایستان وارد کنید .
 6. حال اگر شما پیش از این یک نسخه ی بکاپ از ایفون یا ایپد در سیستم مک خود ندارید می بایست برای ایجاد یک نسخه ی بکاپ از ایفون یا ایپد برروی گزینه ی Back Up Now کلیک کنید.
 7. اکنون پس از انکه شما یک نسخه ی بکاپ جدید از ایفون یا ایپد ایجاد کردید ، می بایست برروی گزینه ی Manage Backups کلیک کنید .
 8. سپس می بایست برروی نسخه ی بکاپ دیوایس خود راست کلیک کرده و یا دکمه ی Control را بزنید .
 9. پس از ان می بایست برروی Archive کلیک کنید .
 10. در نهایت می بایست برروی OK کلیک کنید .

و اما نحوه ی ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ از ایفون یا ایپد در ایتونز برروی ویندوز :

بطور کلی اگر شما به ایتونز در سیستم عامل ویندوز دسترسی دارید باید بگوییم که همچون ایتونز در مک و یا Finder در مک امکان ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ بطور مستقیم وجود ندارد . در نتیجه اگر شما می خواهید تا یک کپی از نسخه ی بکاپ دیوایس خود ان هم به هر دلیلی داشته باشید می بایست در ویندوز به مسیر C:Users > your username > AppData > Roaming > Apple Computer > MobileSync > Backup مراجعه کنید .

و اما شناسایی کردن نسخه های بکاپ ارشیو شده در ایتونز یا Finder برروی مک :

در واقع باید بگوییم که در لیست دیوایس ها انجام چنین امری برای شناسایی نسخه های بکاپ ارشیو شده اسان می باشد چرا که یک ایکون قفل و همچنین یک نشان زمان و تاریخ برروی ان در زمانیکه نسخه ی بکاپ ارشیو شده است ، وجود دارد .

نحوه ی ارشیو کردن یک نسخه ی بکاپ از ایفون یا ایپد در ایتونز

همچنین بیاد داشته باشید که شما می توانید یک نسخه ی بکاپ را با راست کلیک کردن برروی ان از داخل همان لیست تنظیمات Device backups از حالت ارشیوی خارج کنید و البته شما نیز می توانید نسخه های بکاپ را از ایتونز در انجا حذف کنید .

از طرفی بیاد داشته باشید که در ایتونز این امر برای رمز گذاری نسخه های بکاپ ان هم بطوریکه تمامی داده های Health و داده های حساس نیز بکاپ گرفته شده باشند ، مهم می باشد چرا که بدون فعال بودن ویژگی رمزگذاری نسخه ی بکاپ ان داده ها در ایتونز بکاپ گیری نخواهند شد . البته بکاپ گیری از ایفون یا ایپد در ایکلود بطور پیشفرش رمز گذاری شده می باشد و نیازی به تنظیمات رمزگذاری دستی ندارد .

در پایان توجه داشته باشید که شما نمی توانید درحال حاضر به ارشیو کردن نسخه های بکاپ در ایکلود بپردازید . بنابراین اگر شما تمایل به حفظ کردن یک نسخه ی بکاپ ایفون یا ایپد را دارید شما می بایست از ایتونز و ارشیو کردن نسخه ی بکاپ در انجا استفاده کنید و یا یک مک همراه با اخرین نسخه ی Catalina و یا نسخه های پس از ان و همچنین ارشیو کردن بکاپ از برنامه ی Finder بپردازید .

اموزش : چگونه اهنگ های تکراری در ایتونز ۱۲ و نسخه های پس از ان را پیدا کنیم ؟

اموزش : نحوه ی سایلنس کردن گیرنده تماس های ناشناس برروی ایفون در iOS 13 و نسخه های پس از ان

اموزش : نحوه ی راه اندازی و ارسال پول بوسیله ی Apple Cash

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

چهارشنبه 26 تير 1398 - 15:58
قدرت گرفته از نیلوبلاگ