نحوه ی اضافه کردن و پین کردن ویجت ها در هوم اسکرین ایپد خود

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 57

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه به اضافه و پین کردن ویجت ها در هوم اسکرین ایپد خود بپردازید . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

احتمالا همانطور که مطلع می باشید iPadOS جدید یک ظاهر متفاوتی را به هوم اسکرین شما اورده است . در واقع اینگونه باید گفتکه شما ایکون های کوچکتری را در هوم اسکرین خود مشاهده خواهید کرد که به شما یک گرید کوچک اما فضای بیشتری را برای اپلیکیشن هایی که شما خواستار انها هستید را ارائه می دهد. علاوه براین شما می توانید ویجت هایی را به هوم اسکرین خود اضافه و پین کنید . بنابراین چنین امری به شما اجازه می دهد تا سریعا به ویجت اپلیکیشن ها و اطلاعاتی که در ان شما نیاز دارید را همراه با یک سوایپ کردن مشاهده کنید .

به همین منظور در اینجا قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نحوه ی اضافه کردن و پین کردن ویجت ها در هوم اسکرین ایپد خودتان را نشان دهیم .

و اما اضافه کردن ویجت های مورد علاقه ی خود در ایپد :

در حقیقت ناحیه ویجت ها در هوم اسکرین ایپد شما Today View نامیده می شود که برای دسترسی به ان می بایست تماما به سمت چپ بروید . بنابراین اگر شما ان را مشاهده نکرده اید می بایست از سمت چپ به راست سوایپ کنید تا بخش Today View نمایش داده شود. حال با تمام این تفاسیر باید بگوییم که شما می توانید با پین نکردن ویجت ها در بخش Today View ان را از این طریق برای ارائه شدن یک هوم اسکرین تمیزتر برای خودتان حفظ کنید و یا با پین کردن ویجت ها ان هم بطوریکه بخش Today View همیشه در هوم اسکرین باشد ، به تنظیم کردن انها بپردازید .

بنابراین قابل ذکر است که این تنظیمات همراه با ویجت هایی که شما می توانید برای انها شخصی سازی کنید تماما در یک موقعیت می باشند.

  1. ابتدا مطمئن شوید که بخش Today View شما باز می باشد و سپس می بایست تماما از سمت پایین به سمت بالا سوایپ کنید و برروی گزینه ی Edit تپ کنید .
  2. حال در بالای صفحه ی تنظیمات شما سوییچی را بنام Keep on Home Screen برای بخش Today View مشاهده خواهید کرد. بطوریکه اگر شما می خواهید تا بخش Today View را همواره برروی هوم اسکرین حفظ و نگه دارید می بایست سوییچ ان را فعال کنید که این امر به شما برای پین کردن ویجت ها اجازه خواهد داد .
  3. اکنون برای اضافه کردن ویجت ها به بخش Today View می بایست به سمت پایین در زیر بخش MORE WIDGETS رفته و برروی علامت های سبز رنگ مثبت برای انهاییکه شما می خواهید اضافه شان کنید ، تپ کنید . بنابراین با انجام این امر ویجت ها به موقعیت بالاتر یعنی به بخش FAVORITES منتقل خواهند شد.
  4. همچنین از انجا شما می توانید با تپ کردن و کشیدن (یا اصطلاحا همان Drag کردن) به تنظیم مجدد ویجت های مورد علاقه ی خود بپردازید .

و اما پین کردن ویجت ها در بخش Today View :

در واقع همراه با ویجت های FAVORITES که شما توانستید انها را اضافه کنید ، باید گفتکه شما قابلیتی برای پین کردن ویجت ها در بخش Today View را دارید که انجام ان یک کمی متفاوت تر می باشد .

چرا که در زمانیکه شما یک ویجت را پین می کنید باید گفتکه ان ویجت همیشه در بخش Today View باقی خواهد ماند و این درحالی می باشد که چنانچه شما به سمت پایین سوایپ کنید قسمت FAVORITES پنهان خواهد شد . همچنین برای مشاهده ی مجدد ویجت های مربوط به قسمت FAVORITES خود فقط می بایست به سمت بالا سوایپ کنید . بنابراین چنین امری به شما اجازه می دهد که نتنها قسمت FAVORITES خود را انتخاب کنید بلکه انهایی را که شما اصلا نمی خواهید تا بدون مراجعه کردن بتوانید همیشه در هوم اسکرین مشاهدهشان کنید را پین کنید. البته بیاد داشته باشید که شما می بایست سوییچ موجود در بخش Today View که با نام Keep on Home Screen می باشد را به منظور پین کردن ویجت ها فعال کرده باشید .

اما برای پین کردن یک ویجت می بایست به تنظیمات Today View ان هم با تپ کردن برروی گزینه ی Edit در پایین صفحه بازگردید. اکنون یک ویجتی را که شما به بخش Today View اضافه کرده بودید و ان ویجت در زیر قسمت FAVORITES دردسترس می باشد را شما می توانید پین کنید .

به این صورتکه شما با انتخاب کردن و کشیدن (یا اصطلاحا همان Drag کردن) می بایست ویجت مورد نظر را بطور مستقیم از قسمت FAVORITES به قسمت PINNED FAVORITES ان هم درست در بالای ان بکشید . لازم به ذکر است که مجددا شما می توانید ویجت ها را در قسمت PINNED FAVORITES با کشیدن (Drag) انها به موقعیت جدید خودشان مجددا تنظیم کنید .

و اما حذف کردن ویجت ها از هوم اسکرین :

اگر شما خواستار حذف کردن یک ویجت از بخش Today View هستید می بایست به تنظیمات با تپ کردن برروی گزینه ی Edit بازگردید . سپس می بایست برروی علامت منفی ان هم برای ویجتی که شما خواستار حذف کردن ان هستید، تپ کنید و سپس برروی Remove در زمانیکه ظاهر می شود ، تپ کنید .

توجه داشته باشید که حذف کردن یک ویجت از قسمت PINNED FAVORITES یا FAVORITES بگونه ای می باشد که ان ویجت را به لیست موجود در پایین صفحه یعنی در زیر قسمت MORE WIDGETS باز می گرداند .

اموزش : چگونه در ایفون با استفاده از قابلیت ۳D Touch ویجت ها را سریعا اضافه کنیم ؟

اموزش : نحوه ی حذف ویجت ها از صفحه‌ی Today View در ایفون

اموزش : نحوه ی ضبط کردن ویدئوی TIME-LAPSE در ایپد

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

يکشنبه 6 مرداد 1398 - 23:30
قدرت گرفته از نیلوبلاگ