اپل ششمین نسخه های بتای iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و iPadOS را برای توسعه دهندگان منتشر کرد | بلاگ

اپل ششمین نسخه های بتای iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و iPadOS را برای توسعه دهندگان منتشر کرد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

شمارنده

اپل دومین <strong>نسخه</strong> های <strong>بتای</strong> iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و macOS Catalina و iPadOS را <strong>برای</strong> <strong>توسعه</strong> <strong>دهندگان</strong> <strong>منتشر</strong> کرد

پس از گذشت بیش از دو ماه از برگزاری کنفرانس WWDC 2019 اپل ، این شرکت ششمین نسخه های بتای iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و iPadOS را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

اما همانطور که اشاره شد باید بگوییم که شرکت اپل در این هفته جدیدترین نسخه های بتای iOS 13 و iPadOS و watchOS 6 و tvOS 13 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است .

در واقع شرکت اپل در روز چهارشنبه بطور رسمی ششمین نسخه های بتای iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و iPadOS را برای توسعه دهندگان عرضه کرده است. از طرفی هم باید گفتکه این نسخه های بتا در درجه ی اول برای توسعه دهندگان موجود که درحال تست کردن این نرم افزار سیستمی ان هم قبل از یک عرضه عمومی که این امر در اواخر امسال اتفاق خواهد بود، منتشر شده است تا از این طریق بتوانند در طول این مسیر اپلیکیشن های خودشان را مهیا و اماده سازی کنند. همچنین در نظر داشته باشید که جدیدترین نسخه بتای منتشر شده تغییرات اندکی را ایجاد کرده است و همینطور ویژگی هایی در طول این مسیر به ان اضافه شده است که در چنین امری ممکن است که اخرین نسخه بتای توسعه دهندگان هم همان کار را انجام دهد .

بنابراین برای توسعه دهندگان ثبت شده باید بگوییم که نصب جدیدترین نسخه بتای iOS 13 به مراجعه کردن به مرکز توسعه دهندگان اپل و دانلود کردن پروفایل مربوطه نیاز است. در نتیجه پس از انجام دادن این امر توسعه دهندگان می توانند این بروزرسانی را از طریق OTA پس از انکه پروفایل مربوطه نصب شده باشد و ایفون و یا ایپد ریستارت شده باشد، دانلود کنند. همچنین این فرایند برای بروزرسانی کردن به جدیدترین نسخه بتای iPadOS یکسان و مشابه می باشد .

اما با تمام این تفاسیر در نظر داشته باشید که بروزرسانی iOS 13 در مقیاس خود بزرگ می باشد و یک ویژگی های جدید متنوعی را ارائه می دهد . بعنوان مثال باید بگوییم که iOS 13 شامل عناصر جدیدی همچون یک نوع حالت Dark Mode جدید، تغییرات در CarPlay، طراحی مجدد برنامه ی Photos ، قابلیت Sign In with Apple برای یک فرایند ورود بیشتر در سراسر وب و اپلیکیشن ها در کنار بسیاری از موارد دیگر می باشد .

در همین حال باید گفتکه iPadOS برای خطوط مشخصی از ایپد ها ساخته شده است و ویژگی های قدرتمند بیشتری را برای صفحه نمایش های بزرگتر از جمله قابلیت های مولتی تسکینگ جدیدی را ارئه می دهد . اما در یک مقیاس وسیعتر باید گفتکه این دو سیستم عامل نسبتا مشابه می باشند.

اما از سوی دیگر watchOS 6 یک بروزرسانی بزرگ برای اسمارت واچ های اپل بشمار می اید . در حقیقت watchOS 6 امکاناتی همچون یک اپ استور تماما جدید را برای کاربران اورده است که این امر باعث می شود تا دانلود اپلیکیشن ها برای اپل واچ بطور مستقیم برروی این ساعت هوشمند بجای انکه متکی به ایفون باشد ، امکان پذیر شود . همچنین واچ فیس های جدید قرار داده شده و همینطور قابلیتی برای حذف کردن برخی از اپلیکیشن های پیشفرض نیز وجود دارند .

بنابراین برای بروزرسانی به watchOS 6 باید بگوییم که توسعه دهندگان می بایست مطمئن شوند که اپل واچ به شارژرش متصل می باشد و حداقل ۵۰ درصد شارژ باتری دارد و همچنین در داخل محدوده و متصل شده به ایفون قرار دارد .

در همین حال tvOS 13 ویژگی هایی همچون پشتیبانی از چندین پروفایل را در میان سایر ویژگی های جدید اضافه شده را به همراه دارد .

از سوی دیگر باید گفتکه بروزرسانی کردن به اخرین نسخه بتای tvOS 13 شامل نصب شدن پروفایل از طریق Xcode می باشد .

در نهایت قابل ذکر است که اگر هرگونه ویژگی های جدید ایجاد شده و کشف شده ای در داخل اخرین نسخه های بتای توسعه دهندگان برای iOS 13 و iPadOS وجود داشته باشند ، ما این پست را براساس ان بروزرسانی خواهیم کرد .

و اما چه چیز هایی در ششمین نسخه بتای توسعه دهندگان iOS 13 جدید می باشند :

  • در جدیدترین نسخه ی بتا گزینه ای که به سیری اجازه می داد تا در زمانیکه به ایرپاد ۲ و برخی از هدفون های بیتس متصل شده است به خواندن پیام های دریافتی بپردازد ، حدف شده است . این امر به احتمال بسیار بزودی بازخواهد گشت .
  • یک گزینه ای در حین استفاده از قابلیت ۳D Touch ان هم برروی یک لینک به منظور پنهان کردن پیش نمایش لینک ها وجود دارد که ان را به یک گزینه ای قابل استفاده تر در هر وب سایتی تبدیل می کند .
  • یک گزینه ی جدید در کنترل سنتر برای فعال کردن و غیرفعال کردن قابلیت Dark Mode وجود دارد .
  • iOS ۱۳ در هنگامیکه یک اپلیکیشن از داده های موقعیت کاربران در پس زمینه استفاده کند ، انها را مطلع خواهد کرد . همچنین متن اخطار در اخرین نسخه ی بتا اندکی تغییر کرده است .
  • یک صفحه ی جدید در هنگام باز شدن برنامه ی Photos وجود دارد .
  • اپ استور نیز یک صفحه ی جدید را دریافت کرده است .
  • وجود سایر تغییرات جزئی .

در پایان باید بگوییم که اگر شما تمایل به دانستن جزئیات بیشتری در این نسخه های بتای جدید دارید ، می توانید پست های ما را از رویداد WWDC 2019 که شامل تمامی جزئیات جدید در هر یک از این سیستم عامل ها می باشند را بررسی کنید .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech

میکائیل نیک اندیش pinez...
ما را در سایت میکائیل نیک اندیش pinez دنبال می کنید

نویسنده : میکائیل نیک اندیش بازدید : 37 تاريخ : جمعه 18 مرداد 1398 ساعت: 16:46