چگونه بوسیله ی ترمینال برنامه های مک را از ذخیره کردن فایل ها و اسناد بطور پیشفرض در ایکلود جلوگیری کنیم ؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 51

<strong>چگونه</strong> <strong>بوسیله</strong> ی <strong>ترمینال</strong> از <strong>ذخیره</strong> شدن <strong>برنامه</strong> های مک <strong>بطور</strong> <strong>پیشفرض</strong> در <strong>ایکلود</strong> <strong>جلوگیری</strong> <strong>کنیم</strong> ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز روشی را نشان دهیم که از طریق ترمینال می توانید برنامه های مک را از ذخیره کردن فایل ها و اسناد بطور پیشفرض در ایکلود جلوگیری کنید . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات و اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

اما بگذارید اینگونه اغاز کنیم که در زمانیکه شما قصد دارید تا به ذخیره کردن اسنادی که شما درحال کار کردن برروی انها در برنامه هایی مانند Pages و Numbers و TextEdit و یا سایر برنامه های مبتنی بر ابر در سیستم مکتان هستید ، باید بگوییم که موقعیت پیشفرض برای ذخیره شدن ان اسناد ایکلود می باشد . در همین راستا درحالیکه این امر ممکن است برای برخی از افراد یا بعضی اسناد خوب باشد اما شما ممکن است که از تغییر دادن ان موقعیت در هر زمان برای ذخیره شدن در موقعیت دیگری خسته شده باشید .

بنابراین اگر شما تمایل دارید تا برنامه های موجود در سیستم مکتان را از ذخیره کردن فایل ها و اسناد بطور پیشفرض در ایکلود متوقف کنید، در ان صورت باید بگوییم که شما می توانید این امر را بوسیله ی ترمینال انجام دهید که ما در اینجا به شما نحوه ی انجام ان را نشان خواهیم داد .

و اما باز کردن ترمینال در سیستم مک :

لازم به ذکر است که اگر شما به استفاده از ترمینال اشنا هستید و اغلب از ان استفاده کرده اید ، در ان صورت به سمت جلو پیش بروید و ان را باز کنید . اما اگر اینطور نمی باشد شما می توانید سریعا ترمینال را از طریق یک چند روش زیر باز کنید .

  • روش اول برای باز کردن ترمینال : همراه با باز کردن Finder می بایست از منوبار به مسیر Go > Utilities مراجعه کرده و سپس Terminal را انتخاب کنید.
  • روش دوم برای باز کردن ترمینال : می بایست از داک خود به مسیر Applications > Utilities مراجعه کرده و سپس Terminal را انتخاب کنید.
  • روش سوم برای باز کردن ترمینال : می بایست Spotlight Search را باز کرده و Terminal را در ان تایپ کنید .

و اما جلوگیری از ذخیره شدن فایل ها و اسناد بطور پیشفرض در ایکلود :

بنابراین اکنون که شما ترمینال را باز شده دارید می بایست تنها دستور زیر را وارد کرده و سپس کلید return را در کیبورد خود فشار دهید.

defaults write NSGlobalDomain NSDocumentSaveNewDocumentsToCloud -bool false

تنها توجه داشته باشید که شما ممکن است که به ریستارت کردن سیستم مک خود پس از وارد کردن دستور بالا نیاز داشته باشید. در نتیجه دفعه بعدی که شما یک فایل را بوسیله ی یک برنامه ی مبتنی بر ابر در مک ذخیره می کنید ، شما iCloud را در فیلد Where بطور پیشفرض مشاهده نخواهید کرد .

چگونه بوسیله ی ترمینال از ذخیره شدن برنامه های مک بطور پیشفرض در ایکلود جلوگیری کنیم ؟

و اما بازگشت به ذخیره شدن فایل ها و اسناد بطور پیشفرض در ایکلود :

لازم به ذکر است که اگر شما تصمیم گرفته اید تا این مسیر را بازگردید و همینطور شما تمایل دارید تا به ذخیره شدن فایل ها و اسناد بطور پیشفرض در ایکلود مجددا برگردید ، در ان صورت باید گفتکه انجام این امر اسان می باشد . چرا که تنها می بایست دستور زیر را وارد کرده و سپس کلید return را در کیبورد خود فشار دهید . اما مجددا یکبار دیگر باید بگوییم که شما ممکن است که به ریستارت کردن سیستم مک خود برای این امر به منظور اعمال شدن نیاز داشته باشید .

defaults write NSGlobalDomain NSDocumentSaveNewDocumentsToCloud -bool true

اموزش : ۷ روش ساده برای باز کردن ترمینال (Terminal) در مک

اموزش : ایا شما هم یک کاربر جدید در مک هستید ؟ نحوه ی تغییر سرعت موس و ترک پد

اموزش : نحوه ی پاک کردن برنامه ها در مک

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

پنجشنبه 24 مرداد 1398 - 23:26
قدرت گرفته از نیلوبلاگ