اپل ششمین نسخه های بتای عمومی iOS 13 و iPadOS و tvOS 13 را منتشر کرد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 57

اپل دومین <strong>نسخه</strong> های <strong>بتای</strong> <strong>عمومی</strong> macOS Catalina و iOS 13 و iPadOS و tvOS 13 را برای تست کنندگان عمومی <strong>منتشر</strong> کرد

پس از گذشت بیش از دو ماه از برگزاری کنفرانس WWDC 2019 اپل ، این شرکت ششمین نسخه های بتای عمومی iOS 13 و tvOS 13 و iPadOS را برای تست کنندگان عمومی منتشر کرده است . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

در واقع پس از انتشار اولین نسخه های بتای عمومی iOS 13 و tvOS 13 و iPadOS که این موضوع باز می گردد به ماه ژوئن ، هم اکنون باید بگوییم که شرکت اپل درحال حرکتی روبه جلو همراه با انتشار جدیدترین نسخه های بتای انها می باشد.

به همین منظور باید بگوییم که شرکت اپل در روز پنجشنبه بطور رسمی ششمین نسخه های بتای عمومی از iOS 13 و iPadOS و tvOS 13 را برای تست کنندگان نسخه های بتای عمومی عرضه کرده است .

بنابراین درحالیکه این نسخه های بتا برای کسانیکه در برنامه ی بتای عمومی قرار دارند ، دردسترس می باشند اما باید گفتکه این نرم افزار های سیستمی همچنان به صورت پیش از انتشار خودشان به سر می برند . در حقیقت این بدان معنا می باشد که ممکن است باگ ها و سایر مسائلی وجود داشته باشند که بتوانند بطور منظم برروی یک عملکرد تاثیر بگذارند و همینطور باید گفتکه این نسخه های بتا را نباید برروی یک دیوایسی که بطور روزانه استفاده می شوند، نصب کرد . با اینحال همچنان برای کسانیکه درحال حاضر بخشی از این برنامه نمی باشند باید گفتکه شما می توانید درست از اینجا ان هم اگر شما می خواهید تا نسخه های بتای عمومی را امتحان کنید برای انها ثبت نام کنید .

اموزش : نحوه ی نصب نسخه بتای عمومی iPadOS 13 برروی ایپد

اموزش : چگونه نسخه بتای عمومی iOS 13 را برروی ایفون نصب کنیم؟

البته در نظر داشته باشید که برای کسانیکه درحال حاضر بخشی از برنامه ی بتای اپل می باشند و اولین نسخه های بتای عمومی انها را نصب کرده اند ، باید گفتکه این دسته از افراد یک بروزرسانی را بصورت OTA برای جدیدترین نسخه های بتای عمومی ان هم پس از انکه پروفایل پیکربندی مناسب نصب شده باشد ، دریافت خواهند کرد.

اما تا انجاییکه به ویژگی های جدید مربوط می شوند باید گفتکه یک سیستم گسترده جدید Dark Mode در iOS 13 وجود دارد که همچنین در iPadOS هم دردسترس می باشد و همینطور طراحی مجدد برنامه ی Photos که یک روش قدرتمندتری را برای دیدن ویدئو ها و تصاویر به شما ارائه می دهد را در این نسخه های بتا نیز وجود دارند. از طرفی لازم به ذکر است که در انها گزینه های جدید ویرایش کردن عکس ها، یک نشانگر جدید شاخص حجم صدا ، طراحی مجدد برنامه ی Find My و قابلیت جدید Sign In with Apple که یک روش بسیار مطمئن تری را برای ورود به اپلیکیشن ها و وب سایت ها با استفاده از سرویس اپل را ارائه می دهد ، وجود دارند .

همچنین برنامه ی Maps یک قابلیت جدیدی از نمای خیابان ها را به همراه دارد که اپل ان را Look Around نامیده است و مشابه با تلاش های گوگل می باشد .

در ضمن باید بگوییم که iPadOS در درجه ی اول یک شاخه ای از نسخه ی iOS 13 می باشد و همینطور از لحاظ عملکرد یکسان بنظر می رسند. با اینحال در نظر داشته باشید که برخی از عناصر خاص ایپد در این ترکیب اضافه شده وجود دارند که شامل یک هوم اسکرین جدید می باشد که پشتیبانی برای نمایش ویجت های Today ان هم برای حضور در تمامی زمان ها را اجازه می دهد .

از سوی دیگر اپل نیز ششمین نسخه بتای عمومی از سیستم عامل tvOS 13 را نیز منتشر کرده است. برهمین اساس برای بروزرسانی می بایست صاحبان اپل تی وی برنامه ی Settings را باز کنند و به Software Updates که در داخل System دردسترس می باشد ، مراجعه کنند . در این صورت اگر شما بخشی از برنامه ی بتای عمومی هستید ، می بایست گزینه ی Get Public Beta Updates را فعال کنید .

حال در طرف مقابل باید گفتکه tvOS 13 ویژگی های بسیار جدیدی همچون iOS 13 ندارد اما برخی از موارد بزرگ و جدید اضافه شده به ان نیز وجود دارند که شامل یک پشتیبانی جدید چند کاربره می باشد که به چندین کاربر برای داشتن پروفایل های خودشان در یک اپل تی وی واحد را اجازه می دهد. همچنین این امر در زمانیکه انها وارد می شوند محتوای شخصی سازی شده ای را ارائه خواهد داد و حتی به انها امکان دسترسی به پروفایل اپل موزیک خودشان را در صورت وجود ارائه می دهد .

همچنین tvOS 13 نیز یک هوم اسکرین جدیدی را ارائه می دهد که اپل می گوید که این امر باعث می شود تا محتوا اسان تر پیدا شود . از طرفی این نرم افزار سیستمی جدید نیز از اپل ارکید سرویس اشتراک اپل برای دانلود و بازی کردن بازی ها در سراسر tvOS و iOS و iPadOS و macOS ان هم برای یک اشتراک ماهانه پشتیبانی می کند .

خبر : نسخه ی جدید iOS 13 قابلیت Dark Mode، سرعت بیشتر، نمایی از خیابان همچون عکاسی در Maps، حفظ حریم خصوصی دقیق تر و… را بدست اورده است

خبر : اپل یک پلتفرم مستقلی را برای ایپد همراه با iPadOS ایجاد کرده است

خبر : سرانجام macOS Catalina همراه با برنامه های جدید ، ایپد بعنوان ویژگی همچون صفحه نمایش دوم ، Activation Lock و … معرفی شد

خبر : سرانجام tvOS 13 پشتیبانی از چند کاربر، سازگاری با کنترلر های PS4/Xbox، یک اسکرین سیور جدید و جذاب از دنیای زیر اب و … را بدست اورده است

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

يکشنبه 27 مرداد 1398 - 17:48
قدرت گرفته از نیلوبلاگ