اپل هشتمین نسخه های بتای iOS 13 و watchOS 6 و iPadOS و ششمین نسخه بتای macOS Catalina را برای توسعه دهندگان منتشر کرد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 64

اپل دومین <strong><strong>نسخه</strong></strong> های <strong><strong>بتای</strong></strong> iOS 13 و tvOS 13 و watchOS 6 و macOS Catalina و iPadOS را <strong>برای</strong> <strong>توسعه</strong> <strong>دهندگان</strong> <strong>منتشر</strong> کرد

پس از گذشت بیش از دو ماه از برگزاری کنفرانس WWDC 2019 اپل هم اکنون این شرکت هشتمین نسخه های بتای iOS 13 و watchOS 6 و iPadOS و همینطور ششمین نسخه بتای macOS Catalina را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

اما همانطور که اشاره شد باید بگوییم که شرکت اپل در هفته ای که گذشت جدیدترین نسخه های بتای iOS 13 و iPadOS و watchOS 6 و macOS Catalina را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است .

در واقع شرکت اپل در روز چهارشنبه بطور رسمی هشتمین نسخه های بتای iOS 13 و watchOS 6 و iPadOS را در کنار ششمین نسخه بتای macOS Catalina ان هم در روز دوشنبه برای توسعه دهندگان عرضه کرده است.

بنابراین برای توسعه دهندگان ثبت شده باید بگوییم که نصب جدیدترین نسخه بتای iOS 13 به مراجعه کردن به مرکز توسعه دهندگان اپل و دانلود کردن پروفایل مربوطه نیاز است. در نتیجه پس از انجام دادن این امر توسعه دهندگان می توانند این بروزرسانی را از طریق OTA پس از انکه پروفایل مربوطه نصب شده باشد و ایفون و یا ایپد ریستارت شده باشد، دانلود کنند. همچنین این فرایند برای بروزرسانی کردن به جدیدترین نسخه بتای iPadOS یکسان و مشابه می باشد .

اما با تمام این تفاسیر در نظر داشته باشید که بروزرسانی iOS 13 در مقیاس خود بزرگ می باشد و یک ویژگی های جدید متنوعی را ارائه می دهد . بعنوان مثال باید بگوییم که iOS 13 شامل عناصر جدیدی همچون یک نوع حالت Dark Mode جدید، تغییرات در CarPlay، طراحی مجدد برنامه ی Photos ، قابلیت Sign In with Apple برای یک فرایند ورود بیشتر در سراسر وب و اپلیکیشن ها در کنار بسیاری از موارد دیگر می باشد .

در همین حال باید گفتکه iPadOS برای خطوط مشخصی از ایپد ها ساخته شده است و ویژگی های قدرتمند بیشتری را برای صفحه نمایش های بزرگتر همچون قابلیت های مولتی تسکینگ جدیدی را ارئه می دهد . البته در یک مقیاس وسیعتر باید گفتکه این دو سیستم عامل نسبتا مشابه می باشند.

اما از سوی دیگر watchOS 6 یک بروزرسانی بزرگ برای اسمارت واچ های اپل بشمار می اید . در حقیقت watchOS 6 امکاناتی همچون یک اپ استور تماما جدید را برای کاربران اورده است که این امر باعث می شود تا دانلود اپلیکیشن ها برای اپل واچ بطور مستقیم برروی این ساعت هوشمند بجای انکه متکی به ایفون باشد ، امکان پذیر شود . همچنین واچ فیس های جدید قرار داده شده و همینطور قابلیتی برای حذف کردن برخی از اپلیکیشن های پیشفرض نیز وجود دارند .

بنابراین برای بروزرسانی به watchOS 6 باید بگوییم که توسعه دهندگان می بایست مطمئن شوند که اپل واچ به شارژرش متصل می باشد و حداقل ۵۰ درصد شارژ باتری دارد و همچنین در داخل محدوده و متصل شده به ایفون قرار دارد .

اما از سوی دیگر و به دنبال انتشار اخرین نسخه بتای عرضه شده برای توسعه دهندگان ان هم از iOS و iPadOS و غیره باید بگوییم که شرکت اپل درحال دنبال کردن جدیدترین نسخه بتا برای macOS Catalina می باشد .

چرا که شرکت اپل در روز دوشنبه ششمین نسخه بتا از macOS Catalina را برای توسعه دهندگان عرضه کرده است . از طرفی همانطور که این امر برای چنین دوره ای همراه با هرگونه نسخه بتای منتشر شده برابری می کند باید گفتکه این نسخه بتا بدان معنا می باشد که بطور خاص برای تست و ازمایش کردن در نظر گرفته شده است و نباید برروی یک دیوایس روزمره نصب شود بلکه در صورت تمایل می بایست برروی دیوایس ثانویه خود نصب شود . همچنین این امر امکان دارد که علیرغم بسیاری از هفته های پیشین که در ان نسخه های بتای قبلی عرضه شده است این نرم افزار از پیش منتشر شده همچنان باگ ها و سایر مشکلاتی را در عملکرد داشته باشد.

اما برای بروزرسانی کردن می بایست توسعه دهندگان ثبت شده بسادگی System Preferences را باز کرده و سپس Software Update را انتخاب کنند .

از طرفی بروزرسانی macOS Catalina همچون سایر بروزرسانی های بزرگ انجام شده در سایر پلتفرم های اپل در نوع خود بزرگ می باشد . چرا که این بروزرسانی نتنها نرم افزار ایتونز را جدا می کند بلکه اساسا این برنامه ی همه کاره را از هم تفکیک می کند و همچنین یک ویژگی جدید متنوعی را در این ترکیب شامل قابلیت Sidecar را که می تواند یک ایپد را به یک صفحه نمایش دوم برای مک تبدیل کند، اضافه می کند .

البته باید بگوییم که ایتونز نقطه کانون بزرگ برای اپل همراه با Catalina می باشد . چرا که همراه با بروزرسانی وارد شده در این سیستم عامل دسکتاپ باید گفتکه این نرم افزار به سه برنامه ی جداگانه همچون Apple Music ، Apple Podcasts و Apple TV تقسیم خواهد شد . در واقع این امر می بایست مدیریت محتوا را قابل کنترل تر کند .

از طرفی Screen Time نیز همراه با Catalina به سیستم های مک خواهد امد که به کاربران اجازه می دهد تا به اسانی قوانینی را برای برنامه ها و … تنظیم کنند. همچنین Project Catalyst باعث خواهد شد تا شرایط اسان تری را برای توسعه دهندگان به منظور ایجاد برنامه های ایپد خودشان در macOS بپردازند .

با تمام این تفاسیر قابل ذکر است که اگر هرگونه ویژگی های جدید ایجاد شده و کشف شده ای در داخل اخرین نسخه های بتای توسعه دهندگان وجود داشته باشند، ما این پست را براساس ان بروزرسانی خواهیم کرد .

در پایان باید بگوییم که اگر شما تمایل به دانستن جزئیات بیشتری در این نسخه های بتای جدید دارید ، می توانید پست های ما را از رویداد WWDC 2019 که شامل تمامی جزئیات جدید در هر یک از این سیستم عامل ها می باشند را بررسی کنید .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

شنبه 2 شهريور 1398 - 21:30
قدرت گرفته از نیلوبلاگ