چگونه تصاویر را در MacOS از طریق روشی سریع در Finder بچرخانیم؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 69

<strong>چگونه</strong> <strong>تصاویر</strong> را در MacOS از <strong>طریق</strong> <strong>روشی</strong> <strong>سریع</strong> در Finder <strong>بچرخانیم؟</strong>

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز توضیح دهیم که چگونه در صورت نیاز به چرخاندن تصاویر در سیستم عامل MacOS ان هم بوسیله ی روشی کاملا سریع در Finder بپردازید. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

اما بطور کلی باید بگوییم که جدیدترین نسخه های سیستم عامل MacOS شامل یک ویژگی کاربردی و مفید می باشند که به شما اجازه می دهند تا سریعا تصاویر را بطور مستقیم از Finder ان هم بدون نیاز به باز کردن هر اپلیکیشن دیگری مانند Preview یا Photos بچرخانید . در حقیقت چنین قابلیتی ان هم برای چرخاندن تصویر بصورت یک عمل سریع (Quick Action) در Finder برای شما اورده شده است که به این قابلیت می توانید در هر زمانی از نمای Column View (نمایش بصورت ستون) یا نمای Icon View (نمایش بصورت ایکون) یا نمای List View (نمایش بصورت لیست) ان هم در Finder برروی سیستم عامل مک دسترسی داشته باشید.

بنابراین در این پست اموزشی ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه سریعا به چرخاندن تصاویر ان هم بطور مستقیم از طریق Finder در سیستم های مک خود بپردازید.

البته توجه داشته باشید که این قابلیت چرخاندن تصاویر از طریق Finder به MacOS Mojave 10.14 و یا نسخه های پس از ان نیازمند می باشد.

و اما چگونه تصاویر را بطور مستقیم در Finder برروی مک همراه با نمای Column View (نمایش بصورت ستون) بچرخانیم :

  1. ابتدا می بایست از Finder در MacOS به فولدری مراجعه کنید که حاوی تصویری می باشد که شما خواستار چرخاندن ان هستید.
  2. سپس می بایست نمایش پنجره ی Finder را در نمای Column View (یعنی نمایش بصورت ستون) را انتخاب کنید (یا می بایست از گزینه ی Show Preview در منوی View برای فعال کردن پنل پیش نمایش (Preview Panel) ان هم در نمای Icon View و List View (یعنی نمایش بصورت ایکون یا لیست) استفاده کنید.*)
  3. اکنون می بایست تصویری را که شما خواستار چرخاندن ان هستید را انتخاب کرده و سپس برروی Rotate Left در پنل پیش نمایش (Preview Panel) کلیک کنید .چگونه تصاویر را در MacOS از طریق روشی سریع در Finder بچرخانیم؟

بنابراین همانطور که شما احتمالا حدس زده اید باید گفتکه بطور پیشفرض Rotate Left یک چرخش ۹۰ درجه به سمت چپ می باشد اما شما می توانید مجددا برروی این گزینه ان هم بطور موثر برای چرخاندن یک تصویر بصورت وارونه کلیک کنید و ان را ۱۸۰ درجه چرخانده باشید ، همچنین شما می توانید برروی ان گزینه مجددا کلیک کرده تا ان تصویر را تا ۲۷۰ درجه بچرخانید. البته شما نیز می توانید ان تصویر را همچنان بار دیگر بچرخانید تا ان تصویر یک ۳۶۰ درجه کامل چرخیده باشد و شما بطور موثر چرخش تصویر را نیز به حالت اولیه خود بازگردانده باشید (یعنی به ظاهر Undo کرده باشید) .

چگونه تصاویر را در MacOS از طریق روشی سریع در Finder بچرخانیم؟

اما از انجاییکه صحبت از بازگرداندن یا همان Undo شده است باید بگوییم که شما می توانید بطور معمول و بلافاصله تصویر چرخانده شده را بوسیله ی کلید های Command Z به حالت اولیه خود بازگردانده و Undo کنید .

بنابراین این ابزار چرخاندن تصویر در Finder واقعا کاربردی می باشد و می بایست بخصوص برای هر کسی که با تصاویر کار می کند، مفید بشمار اید حال چه می خواهد شما یک عکاس (اماتور یا حرفه ای) باشید یا یک شخصی باشید که در وب یا اداره می کند ، یا یک طراح گرافیک بشمار می ایید و یا عملا هر شخص دیگری هستید که نیاز خود را به چرخاندن یک عکس ان هم در کمترین زمان ممکن حس کرده اید.

البته شما نیز می توانید همچنان عکس ها را در مک بوسیله ی Preview بچرخانید که سایر گزینه ها مانند تغییر اندازه ی عکس ها را هم برای شما فراهم می کند اما این درحالی می باشد که ابزار Rotate Left در Finder به سادگی تنها برای چرخاندن سریع یک تصویر انتخاب شده به شما کمک خواهد کرد و سایر قابلیت ها یا تنظیم ویرایش تصویر هدفمند را ارائه نمی دهد .

همچنین در نظر داشته باشید که ابزار چرخاندن تصویر در Finder نیز می تواند همراه با چندین تصاویر ان هم اگر انها از نوعی فایل یکسان می باشند ، عمل کند . اما اگر شما می خواهید چرخاندن گروهی بزرگ از تصاویر را اعمال کنید باید گفتکه احتمالا بهترین استفاده و انتخاب ان است که برای چرخش یک گروه از تصاویر برروی مک از Preview استفاده کنید یا اگر شما یک دستوری را برای تغییرات در تصویر ایجاد کرده اید ، می توانید از خط فرمان همراه با یک ابزاری مانند Sips یا اسکریپت Automator استفاده کنید.

* در پایان توجه داشته باشید که اگر شما خواستار دسترسی به ابزار Rotate Left در هر نمایی از Finder به غیر از نمای Column View (نمایش بصورت ستون) هستید ، شما می بایست پنل پیش نمایش (Preview Panel) را در پنجره ی Finder برروی مک از طریق منوی View فعال کنید . چرا که این امر با نمای Icon View (نمایش بصورت ایکون) و با نمای List View (نمایش بصورت لیست) عمل می کند و همراه با مشاهده ی پنل پیش نمایش (Preview Panel) شما می توانید به ویژگی Rotate Left دسترسی داشته باشید.

چگونه تصاویر را در MacOS از طریق روشی سریع در Finder بچرخانیم؟

اموزش : چگونه در مک تبلیغات مبتنی بر موقعیت مکانی از سوی اپل را غیرفعال کنیم ؟

اموزش : چگونه بوسیله ی ترمینال برنامه های مک را از ذخیره کردن فایل ها و اسناد بطور پیشفرض در ایکلود جلوگیری کنیم ؟

اموزش : چگونه سیستم مک خود را بطور خودکار پس از یک کرش بوسیله ی ترمینال ریستارت کنیم ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

شنبه 16 شهريور 1398 - 12:05
قدرت گرفته از نیلوبلاگ