<strong>انتشار</strong> <strong>نسخه</strong> های <strong>گلدن</strong> <strong>مستر</strong> iOS 13 و Xcode 11 <strong>تایید</strong> می کند که اپل <strong>درحال</strong> کار <strong>برروی</strong> <strong>عینک</strong> های AR می <strong>باشد</strong>

پس از برگزاری کنفرانس اپل در روز سه شنبه ۱۰ سپتامبر باید گفتکه این شرکت نسخه های گلدن مستر از iOS 13 و Xcode 11 را همراه با تایید براینکه اپل درحال کار برروی عینک های AR می باشد، منتشر کرده است. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

بطور کلی در زمانیکه همه چیز گفته شد و انجام شد باید بگوییم که اخرین رویداد اپل موسوم به by innovation only از نکات کلیدی بسیار کمی همراه با بدون سوپرایز های بزرگ در کنفرانس برای حضار یا بینندگانی که از راه دور این رویداد را تماشا می کردند ، بهره می برد . اما این امر بدان معنا نمی باشد که همچنان محصولات جدید و هیجان انگیزی در این مسیر فروکش کرده وجود ندارد .

در واقع حتی اگر این کمپانی از مسیر خود خارج نشده باشد و درست همچنان بطور رسمی هیچ چیزی را اعلام نکرده باشد باید بگوییم که یکی از ان موارد یک هدست واقعیت افزوده (AR) می باشد که اپل بطور مشخص درحال کار کردن برروی ان است. چرا که خود iOS 13 که قرار است برای عموم در روز پنجشنبه ۱۹ سپتامبر عرضه شود ، همچنان ارجاع دادن به هدست واقعیت افزوده (AR) در روش های کلیدی را ادامه می دهد و نشان می دهد که این عملیات به منظور گذاردن کار های اساسی برای یک راه اندازی در مقطعی از اینده درحال انجام می باشد .

از طرفی همین امر را می توان برای نسخه های منتشر شده گلدن مستر ان هم برای هر دو نسخه های Xcode 11 و iOS 13 بشمار اورد که هر دوی انها برای توسعه دهندگان در روز سه شنبه ۱۰ سپتامبر پس از رویداد اپل عرضه شده است . همچنین هر دو شخصیت هایی مانند Guilherme Rambo و Steven Troughton-Smith منابعی را برای هدست های واقعیت افزوده (AR) ان هم در هر دو نسخه های منتشر شده گلدن مستر همراه با بیت های گوناگونی که ما قبلا هم مشاهده کرده ایم را یافته اند .

بعنوان مثال طبق گفته های Troughton-Smith باید بگوییم که StarBoard همراه با نسخه های منتشر شده گلدن مستر بازگشته است که پوسته ی سیستم اپل برای برنامه های هدست واقعیت افزوده استریو می باشد .

اما گرچه باید بگوییم که این تمام ماجرا نمی باشد . چرا که یک فریمورک GameController نیز در iOS 13 وجود دارد که بنظر می رسد که اپل علاوه بران درحال کار کردن بروری یک دسته ی کنترلر اختصاصی برای هدست AR خود هم می باشد .

بنابراین باید گفتکه سوالات بسیاری در مورد اینکه StarBoard در کجا اجرا خواهد شد ، وجود دارند که این امر می تواند برروی خود هدست AR باشد یا برروی ایفونی باشد که هدست AR به ان وصل می شود . همچنین Troughton-Smith معتقد است که حداقل در این مرحله بنظر می رسد که ایفون وظیفه ای همراه با بررسی و رسیدگی به رندر کردن را خواهد داشت .

همچنین قابل ذکر است که حتی یک فایل خواندنی در نسخه ی گلدن مستر iOS 13 ان هم در مورد چگونگی اجرا شدن (برنامه های Stereo AR) برروی یک ایفون در زمانیکه توسعه دهندگان به هدست AR دسترسی نخواهند داشت ، وجود دارد .

در نتیجه بنظر می رسد که کشف پوسته ی سیستم StarBoard در نسخه ی گلدن مستر iOS 13 باعث شده است تا این امر کاملاً روشن شود که یک هدست AR قطعاً موردی است که اپل درحال کار کردن برروی ان کار می باشد . با اینحال زمانیکه این بخش جدید از سخت افزار عملا از سوی اپل قصدی داشته باشد که توسط عموم در دنیا دیده شود ، باید گفتکه نتیجه بعدا معلوم خواهد شد. از طرفی در رابطه با این امر باید گفتکه همواره ممکن است که اپل میزبان رویداد دیگری در ماه اکتبر باشد اما اگر انها اینکار را انجام دهند می توانند برروی مکبوک پرو ۱۶ اینچی جدید باز طراحی شده و یک هدست AR تمرکز کنند .

بنابراین باید بگوییم که این امکان وجود دارد که این کمپانی با معرفی دو سخت افزار جدید عملا همه چیز را تکان دهد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 39
برچسب ها :

تاريخ : چهارشنبه 27 شهريور 1398 | 8:52 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.