اپل امکان ساین کردن به iOS 12.4 را متوقف کرده است، عدم دانگرید به یک فریمور قابل جیلبریک

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 51

اپل <strong>امکان</strong> <strong>ساین</strong> <strong>کردن</strong> به iOS 12.4 را <strong>متوقف</strong> <strong>کرده</strong> <strong>است،</strong> عدم <strong>دانگرید</strong> به یک <strong>فریمور</strong> <strong>قابل</strong> <strong>جیلبریک</strong>

متاسفانه باید بگوییم که شرکت اپل از روز چهارشنبه امکان ساین به iOS 12.4 را برای تمامی دیوایس های خود برای همیشه غیرممکن کرده است. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

بطور کلی باید بگوییم که ما همگی می دانستیم که این اتفاق خواهد افتاد و هم اکنون این امر رسمی شده است چرا که iOS 12.4 دیگر توسط اپل ساین نمی شود.

در واقع قابل ذکر است که این کمپانی تکنولوژی بزرگ و مستقر در کوپرتینو پنجره ی ساین شدن برای iOS 12.4 را در واخر عصر چهارشنبه بسته و مسدود کرده است و بطور موثر عمل دانگر کردن را از نسخه های جدیدتر و منتشر شده iOS 12.4.1 را که بیشتر از دو هفته ی قبل برای پچ کردن مجدد اکسپلویت Sock Puppet که اپل سهوا ان را در iOS 12.4 پچ نکرده بود و منتشر کرده بود ، جلوگیری می کند .

بنابراین باید گفتکه iOS 12.4 دیگر ساین نمی شود و این امر بدان معنا می باشد که از تمامی کاربران دیوایس های iOS خواسته خواهد شد تا در زمان ریستور کردن دیوایس خودشان از طریق ایتونز به iOS 12.4.1 ارتقا دهند . علاوه براین هم اکنون این امر برای کاربران به منظور دانگرید از iOS 12.4.1 به iOS 12.4 بسیار پیچیده تر شده است.

اما نکته ی قابل توجه این است که iOS 12.4 همراه با هر دو ابزار Chimera از سوی تیم الکترا و ابزار unc0ver از سوی Pwn20wnd قابل جیلبریک بوده است. بنابراین این نسخه اخرین فریمور دردسترس برای ایفون ها ، ایپد ها و ایپاد های تاچ در یک مدت زمان معقول و مناسب ان هم از خود قابلیت جیلبریک کردن و همچنین پیش از انتشار نهایی iOS 12.4.1 از سوی اپل برای پچ کردن مجدد اکسپلویت Sock Puppet بوده است .

از طرفی انگیزه ی اصلی اپل برای ارتقا دادن iOS اغلب بسته شدن پنجره ی ساین برای نسخه های قدیمی تر از این سیستم عامل موبایل ان هم به منظور تسهیل دادن ارتقا های نرم افزاری در میان بنیاد کاربران خود می باشد . بنابراین با انجام دادن اینکار باید گفتکه اپل اطمینان می دهد که یک درصد بالایی از بنیاد کاربران خود می توانند از اخرین و بزرگترین ویژگی های جدید ان هم از بروزرسانی های نرم افزاری در کنار پچ های امنیتی که کاربران را از اسیب پذیری های بالقوه در برابر هکر های مخرب و سو استفاده گر محافظت می کند، استفاده کنند.

اما متاسفانه باید گفتکه همین اسیب پذیری ها توسط جامعه ی جیلبریک برای ازاد سازی دیوایس های مبتنی بر iOS و فعال کردن پیکربندی های غیر پیشفرض مانند استفاده از توییک های جیلبریک و افزونه ها مورد استفاده قرار می گیرند .

بنابراین اگر شما درحال حاضر به خوشی صاحب یک دیوایس جیلبریک شده هستید سپس باید گفتکه ما توصیه می کنیم که در نسخه ی فعلی خود از iOS برای چنین لحظه ای باقی بمانید . همچنین اگر شما در iOS 12.4.1 هستید هم می توان همین را بگوییم ، چرا که در این امر همیشه بهتر است که در پایین ترین نسخه ی فریمور ممکن در صورت انتشار یک اکسپلویت جدید بمانید .

از طرفی با قرار داشتن iOS 13 در افق فکری باید گفتکه ما انتظار داریم که محققان امنیتی بزودی تمرکز خودشان را به نسخه ی جدیدتر و تکرار شده iOS تغییر دهند و این موردی می باشد که می بایست با توجه به اینده جیلبریک در ذهن نگه داشت .

در پایان باید گفتکه مانند همیشه شما می توانید نسخه هایی از iOS را که برای دیوایس خود ساین می شوند را از وب سایت همواره کاربردی IPSW.me ردیابی کنید.

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

شنبه 30 شهريور 1398 - 17:34
قدرت گرفته از نیلوبلاگ