در این پست اموزشی، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه براساس نیازتان به اضافه کردن فیلتر ها در ویدئوی خود ان هم برروی ایفون و اپید های مجهز به اخرین نسخه ی iOS و iPadOS بپردازید. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

بطور کلی باید بگوییم که شما می توانید به اسانی فیلتر هایی را به ویدئو های ضبط و گرفته شده خود در ایفون و یا ایپد اضافه کنید که قابل ذکر است که این امر یک قابلیت جدیدی می باشد که در اخرین نسخه های iOS و iPadOS معرفی شده است.

در حقیقت لازم به ذکر است که ما قادر به اعمال کردن فیلتر هایی در عکس ها از طریق برنامه ی Photos ان هم برای سالیان سال بوده ایم اما داشتن توانایی برای انجام دادن همان کار برای ویدئو ها از طریق برنامه ی Photos را می توان موردی جدید بشمار اورد. همچنین لازم به ذکر است که ظاهر و عملکرد این امر دقیقا به همان گونه ای می باشد که شما انتظارش را دارید.

و اما نحوه ی اعمال کردن فیلتر ها به ویدئو در ایفون و اپید:

بنابراین بیایید این روش را همراه با درک کردن اینکه چگونه فیلتر ها را می توان در ویدئو ها اعمال کرد، کار را اغاز کنیم.

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Photos را باز کرده و اطمینان حاصل نمایید که ویدئویی که شما می خواهید تا یک فیلتری برای ان اعمال شود را انتخاب کرده اید و برروی صفحه اشکار و فعال می باشد.
  2. حال می بایست برروی گزینه ی Edit تپ کنید.
  3. سپس می بایست برروی ایکون FILTERS تپ کنید. لازم به ذکر است که این ایکون یک کمی شبیه به یک نمودار ون (Venn) بنظر می رسد ولیکن با تمام این تفاسیر باید گفتکه این ایکون نیز در اسکرین شات ما در زیر اشاره شده است.
  4. اکنون می بایست بگوییم که ۹ فیلتر گوناگون برای انتخاب کردن از میان فیلتر هایی همچون Vivid و Vivid Warm و Vivid Cool و Dramatic و Dramatic Warm و Dramatic Cool و Mono و Silvertone و Noir وجود دارند. به همین منظور برای انتخاب کردن یکی از فیلتر هایی که شما خواستارش می باشید باید به سوایپ کردن در میانشان بپردازید. همچنین در نظر داشته باشید که شما نیز می توانید پیش نمایش فیلتر ها را مشاهده کنید.
  5. پس از ان می بایست یک اسلایدر جدید که احتمالا در زیر فیلتر ها برای کاربران ایفون و در قسمت کناری برای کاربران ایپد می باشد، ظاهر شود که شما می توانید ان اسلایدر را به کمک انگشتتان برای تغییر دادن میزان نمایشی که فیلتر اعمال خواهد شد را بکشید. مجددا لازم به ذکر است که این امر هم دارای پیش نمایش می باشد بطوریکه شما می توانید انتخابی را انجام دهید که در نهایت برای محتوایی که شما درحال ویرایش کردنش هستید، صحیح باشد.
  6. در نهایت می بایست در زمانیکه شما همه چیز را مطابق با انچکه تمایلش را دارید و همینطور تنظیمش کرده اید برروی گزینه ی Done تپ کنید.

در نتیجه باید بگوییم که در ان هنگام ویرایش های ایجاد شده و همینطور ویدئو ذخیره می شوند. همچنین این امر ممکن است که بسته به طول و مدت زمان ویدئو و همچنین ایفون یا ایپدی که شما درحال استفاده کردنش می باشید، یک مدتی طول بکشد تا ویرایش های ایجاد شده و ویدئو بتوانند ذخیره بشوند. اگرچه شما می توانید برای انجام دادن کار های خود برنامه ی Photos را ترک کنید. بنابراین نیازی به تماشای رندر کردن ان نمی باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که اگر شما درحال استفاده کردن از iCloud Photo Library می باشید، تمامی تغییراتی که شما ایجاد می کنید نیز از طریق ایکلود همگام سازی خواهند شد. از طرفی نیز انها به تمامی دیگر دیوایس های شما اورده خواهند شد.

بنابراین با تمام این تفاسیر باید بگوییم که این قابلیت برای اعمال کردن فیلتر ها در ویدئو ها برای iOS 13 و iPadOS 13 و یا نسخه های پس از ان جدید می باشد و نسخه های پیشین از برنامه ی Photos چنین قابلیت و توانایی را نداشته اند. در نتیجه براین اساس اگر شما گزبنه های فیلتر را برای ویدئو هایتان ندارید، این احتمال وجود دارد که شما جدیدترین نسخه های منتشر شده از iOS یا iPadOS را درحال اجرا همچنان دربر ندارید.

در پایان لازم به ذکر است که برنامه ی بهبود یافته ی Photos برای اعمال کردن فیلتر ها و ایجاد کردن تغییرات ساده عالی می باشد اما اگر شما خواستار ایجاد ویرایش های پیشرفته تری همچون برش دادن ویدئو ها هستید در ان هنگان باید گفتکه برنامه ی iMovie همان چیزی است که شما به دنبال ان می باشید. بنابراین اگر برنامه ی iMovie پیش از این برروی دیوایس شما نصب نمی باشد، شما می توانید ان برنامه را بطور رایگان از اپ استور دانلود کنید.

اموزش : چگونه در ایفون و ایپد از طریق برنامه ی Photos برروی تصاویر از قابلیت Markup برای اضافه کردن متن ، رسم اشکال و … استفاده کنیم ؟

اموزش : نحوه ی استفاده از تب For You و سایر ویژگی های جدید در برنامه ی Photos

اموزش : چگونه در ایفون و ایپد در بین تصاویر در برنامه ی Photos جستجو کنیم ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 17
برچسب ها :

تاريخ : يکشنبه 19 آبان 1398 | 21:33 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.