نحوه ی استفاده از دوربین فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) در ایفون ۱۱، ایفون ۱۱ پرو، ایفون ۱۱ پرو مکس و هم نسل های پس از ان

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 55

<strong>نحوه</strong> ی <strong>استفاده</strong> از <strong>دوربین</strong> Ultra-Wide در <strong><strong><strong>ایفون</strong></strong></strong> 11، <strong><strong><strong>ایفون</strong></strong></strong> 11 <strong>پرو،</strong> <strong><strong><strong>ایفون</strong></strong></strong> 11 پرو مکس و هم نسل های پس از ان

در این پست اموزشی، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در صورت تمایل به استفاده از دوربین فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) در خطوط ایفون های ۱۱ و هم نسل های پس از ان بپردازید. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

اما اجازه دهید اینگونه اغاز کنیم که ایا شما هم از نحوه ی استفاده از لنز دوربین جدید با زاویه فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) در ایفون ۱۱، ایفون ۱۱ پرو، ایفون ۱۱ پرو مکس و هم نسل های پس از ان متعجب و شگفت زده هستید؟ در این صورت باید بگوییم که استفاده از این لنز دوربین اشاره شده کاملا اسان می باشد و همچنین این این لنز دوربین نامبرده می تواند برای بسیاری از موقعیت های عکاسی خارق العاده بنظر برسد.

بنابراین باید گفتکه ایفون ۱۱، ایفون ۱۱ پرو، ایفون ۱۱ پرو مکس و هم نسل های پس از ان همگی شامل یک لنز دوربین فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) می باشند. به همین منظور در این پست اموزشی ما قصد داریم تا به شما کاربران عزیز جزئیات نحوه ی استفاده از ویژگی های این دوربین برای گرفتن تصاویری با زاویه فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) را نشان دهیم.

و اما نحوه ی استفاده از دوربین با زاویه فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) در ایفون ۱۱، ایفون ۱۱ پرو، ایفون ۱۱ پرو مکس و هم نسل های پس از ان:

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Camera را بطور معمول چه از طریق خود اپلیکیشن یا لاک اسکرین باز کنید.<strong>نحوه</strong> ی استفاده از دوربین Ultra-Wide در ایفون 11، ایفون 11 <strong>پرو،</strong> ایفون 11 پرو مکس و هم نسل های پس از ان
  2. حال می بایست برروی گزینه ی ۰.۵x ان هم در نزدیکی گزینه ی شاتر تپ کنید چرا که این امر مستقیما و بلافاصله به زاویه لنز دوربین فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) تغییر خواهد کرد.نحوه ی استفاده از دوربین Ultra-Wide در ایفون 11، ایفون 11 پرو، ایفون 11 پرو مکس و هم نسل های پس از ان
  3. در نهایت می بایست با ثابت نگه داشتن ایفونتان عکس خود را تنظیم کرده و بطور معمول با تپ کردن برروی گزینه ی شاتر عکس را بگیرید.

بنابراین در نظر داشته باشید که تمامی عکس های گرفته شده با زاویه فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) در برنامه ی Photos همراه با تمامی دیگر تصاویری که شما در ایفون گرفته اید، ذخیره می شوند.

همچنین شما نیز می توانید تغییرات را در بین دوربین ۱x و ۰.۵x ان هم با تپ کردن و نگه داشتن انگشت خود برروی گزینه ی ۱x یا ۰.۵x و سپس با استفاده از سوایپ کردن یا همان کشیدن انگشتتان در بین شماره های موجود به منظور تنظیم فاصله ی کانونی بصورت دستی در جایی بین دو لنز را اقدام و انتخاب کنید که بعنوان مثال می توان به ۰.۷۵x یا ۰.۶x اشاره کرد.

از طرفی در نظر داشته باشید که اگر شما پیش از این با استفاده کردن از دوربین زوم اپتیکال ۲x در ایفون ۷ پلاس و ۸ پلاس، ایفون X، ایفون Xs، ایفون Xs مکس، ایفون های پرو و هم نسل های پس از انها اشنا بوده اید سپس باید گفتکه استفاده کردن از زاویه لنز دوربین فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) می بایست برای شما اشنا باشد. زیرا این فرایند اساسا از همان انتخاب فاصله ی کانونی گوناگون بهره می برد.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که شما می توانید همراه با ایفون ۱۱ و احتمالا هم نسل های پس از ان در بین گزینه های ۰.۵x و ۱x سوییچ کنید درحالیکه در ایفون ۱۱ پرو و ایفون ۱۱ پرو مکس و قریب به اتفاق هم نسل های پس از ان شما می توانید در بین گزینه های ۰.۵x و ۱x و ۲x سوییچ کنید.

نحوه ی استفاده از دوربین Ultra-Wide در ایفون 11، ایفون 11 پرو، ایفون 11 پرو مکس و هم نسل های پس از ان

با این اوصاف همانطور که متوجه شدید باید گفتکه گزینه ی ۲x لنز زوم می باشد که تنها برروی مدل های ایفون ۷ پلاس و ۸ پلاس، ایفون X، ایفون Xs، ایفون Xs مکس، ایفون های پرو و هم نسل های پس از انها دردسترس می باشد.

از سوی دیگر باید بگوییم که دوربین فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) موجود برروی ایفون های پشتیبانی شده در هر جهتی چه بصورت عمودی یا افقی دردسترس می باشد و همچنین فراموش نکنید که شما می توانید از زاویه لنز فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) برروی ایفون های پشتیبانی شده همراه با ویدئو استفاده کنید.

اما بطور کلی لازم به ذکر است که نتیجه ی یک عکس با دوربین فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) درست همانطوری می باشد که شما انتظار دارید. چرا که بطور قابل توجهی زاویه دید گسترده تری را نسبت به گرفتن عکس هایی با دوربین استاندارد در ایفون را که با لنز عادی همراه می باشد، ارائه می دهد. در همین راستا تصویر متحرک زیر یک نمونه از این امر را با مقایسه کردن صحنه ی یکسان گرفته شده با زاویه لنز فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) و لنز نرمال را نشان می دهد.

نحوه ی استفاده از دوربین Ultra-Wide در ایفون 11، ایفون 11 پرو، ایفون 11 پرو مکس و هم نسل های پس از ان

بنابراین همانطور که شما می توانید مشاهده کنید باید گفتکه عکس گرفته شده با زاویه فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) باعث می شود تا هر چیزی کوچکتر بنظر برسد اما یک جزئیات و صحنه های بیشتری را در عکس قرار می دهد. چرا که این امر اثر بزرگنمایی خارجی را نسبت به بزرگنمایی داخلی را ارائه می دهد.

نکته ۱: یک موردی را که شما می بایست در ذهن خود در مورد دوربین فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) در ایفون ۱۱، ایفون ۱۱ پرو، ایفون ۱۱ پرو مکس و هم نسل های پس از ان نگه دارید این است که ان دوربین تثبیت کننده تصویر بصری (OIُS) داخلی همچون دیگر دوربین های Wide و Telephoto ایفون را به همراه ندارد. بنابراین شما می توانید ایفون خود را در حین استفاده از لنز فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) ثابت تر نگه دارید تا شما نتایج بهتری را بدست اورید. همچنین حالت Night Mode با دوربین فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) عمل نمی کند.

نکته ۲: اما در مورد مشخصات ان باید گفتکه دوربین فوق گسترده یا همان (Ultra-Wide) در بین خطوط ایفون های ۱۱ دارای یک میدان دید ۱۲۰ درجه، یک دیافراگم f2.4 و یک لنز ۵ عنصری می باشد.

اموزش: چگونه از زوم اپتیکال تا دو برابر (۲x) در ایفون هایی همراه با دوربین دوگانه استفاده کنیم ؟

اموزش: چگونه از قابلیت ذره بین در دوربین ایفون استفاده کنیم ؟

اموزش: نحوه ی غیرفعال کردن دسترسی به دوربین برای اپلیکیشن ها در ایفون و ایپد

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

جمعه 15 آذر 1398 - 2:24
قدرت گرفته از نیلوبلاگ

اطلاعیه جدید نیلوبلاگ

برای شرکت در مسابقه ویژه بهترین وبلاگ برای کاربران جدید
به صفحه ثبت نام مراجعه کنید

عضویت