اپل دانگرید از iOS 13.2.3 را با امکان ساین نشدن iOS 13.2.2 متوقف کرده است

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 55

اپل <strong>دانگرید</strong> از iOS 13.2.3 را با <strong>امکان</strong> <strong>ساین</strong> <strong>نشدن</strong> iOS 13.2.2 <strong>متوقف</strong> <strong>کرده</strong> است

متاسفانه باید گفتکه شرکت اپل از روز دوشنبه دوم دسامبر عمل دانگرید از نسخه ی iOS 13.2.3 را با امکان ساین نشدن نسخه ی iOS 13.2.2 را برای تمانی کاربران متوقف کرده است. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

بطور کلی باید بگوییم که شرکت اپل بطور سیستماتیک امکان ساین شدن به نسخه های قدیمی تر و منتشر شده از نرم افزار سیستمی موبایل خود را به دلیل دردسترس بودن نسخه های جدیدتر متوقف می کند. از طرفی با توجه به ثبت پیشینه این کمپانی در این زمینه باید گفتکه این امر نباید برای هر کسیکه با این موضوع اشنا می باشد و از اینکه اپل امکان ساین شدن به نسخه ی iOS 13.2.2 را در بعدازظهر روز دوشنبه ۲ دسامبر متوقف کرده است، تعجب کند. بنابراین چنین امری یک حرکتی بشمار می اید که بطور موثر دانگرید فریمور از جدیدترین نسخه ی موجود یعنی iOS 13.2.3 که اپل ان را تقریبا دو هفته ی پیش همراه با رفع باگ های متفرقه عرضه کرده بود، جلوگیری می کند.

اما در حقیقت دو دلیل اصلی وجود دارند که چرا کسی می خواهد تا فریمور خودش را در وهله ی اول دانگرید کند ان هم به این صورتکه در وهله ی اول همراه با بازگشت به عقب برای یک نسخه ی قدیمی تر از iOS ان هم پس از یک انتشار بروزرسانی جدید از عملکرد های خراب کننده یا باگ های ناخواسته معرفی شده می باشد و اما دومین وهله برای بازگرداندن دیوایس به یک فریمور قابل جیلبریک ان هم پس از عرضه ی یک بروزرسانی نرم افزاری می باشد که در ان بروزرسانی نرم افزاری جدید اکسپلویت های ضروری استفاده شده توسط یک ابزار جیلبریک پج شده اند.

البته این روزها شرایط دومی بسیار رایج تر می باشد اما این امر بدان معنا نمی باشد که پیش از این یک دلیل موجه و درست برای دانگرید iOS وجود نداشته است. در حقیقت یک انتشار اولیه از iOS 13 عملا باعث ایجاد مشکلاتی همراه با پس زمینه ی اپلیکیشن ها شده بود و بسیاری از کاربران مسیر پیرامون خودشان را با دانگرید کردن فریمور ان هم تا زمانیکه اپل بتواند یک رفع مشکل معتبر برای چنین مسئله ای را منتشر کند، پیدا کرده بودند.

با این اوصاف تا انجاییکه جیلبریک کردن دیوایس ممکن است برای برخی یک ارزو باشد اما کاربران دیوایس های A5-A11 نباید نگرانی بسیار چندانی در این مورد داشته باشند زیرا اکسپلویت بوتروم checkm8 قابلیت جیلبریک مادام العمر را ان هم بدون در نظر گرفتن نسخه ی نرم افزاری را تضمین می کند. در واقع این امر بدان معنا می باشد که دیوایس های بسیار جدیدی همچون ایفون X می تواند حتی اگر انها درحال اجرا شدن جدیدترین و بزرگترین نسخه ی iOS 13.2.3 اپل هستند، جیلبریک شوند و این امر حتی در زمانیکه iOS 13.3 در اینده نزدیک عرضه شود، صادق خواهد بود.

بنابراین دیوایس هایی که مستعد اکسپلویت بوتروم checkm8 نمی باشند شامل انواع پردازنده های جدید A12-A13 هستند که انها برای جیلبریک شدن کمی پیچیده تر بشمار می ایند. از طرفی امید به جیلبریک برای استفاده شدن در این دیوایس ها بگونه ای است که توصیه می شود که در پایین ترین فریمور ممکن برای افزایش یافتن شانس خودتان از مشمولیت در جیلبریک باقی بمانید. متاسفانه عمل همیشگی اپل از منع کردن دانگرید فریمور باعث می شود تا این امر برای بازگرداندن به نسخه ی قابل جیلبریک از iOS ان هم پس از اپگرید تصادفی یا ریستور های اجباری چالش برانگیز بشمار اید.

همچنین قابل ذکر است که هر بروزرسانی نرم افزاری را که اپل منتشر می کند عموما شامل رفع باگ ها و بهبودات امنیتی در کنار ویژگی های جدید می باشند و با در نظر داشتن ان باید گفتکه این امر قابل درک است که اپل خواستار تسهیل کردن ارتقا های نرم افزاری خودش می باشد. در نتیجه با انجام شدن اینکار قابلیت اطمینان و امنیت از پلتفرم هایشان تضمین می شود و به کاربران کمک می کند تا بیشترین استفاده را از دیوایس هایشان ببرند. اما از سوی دیگر هنوز هم می توان بحث کرد که اگر اپل به کاربران پیشرفته خودش اجازه می داد تا انتخاب های خودشان را انجام دهند این مورد چقدر خوب می شد.

در پایان باید گفتکه مانند همیشه شما می توانید از ابزار کاربردی و انلاین IPSW.me برای مشاهده ی اینکه ایا یک نسخه ی خاص از iOS برای دیوایس شما ساین می شود یا خیر استفاده کنید. چرا که هم اکنون این وب سایت اخرین تغییرات را نشان می دهد.

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

پنجشنبه 21 آذر 1398 - 10:23
قدرت گرفته از نیلوبلاگ

اطلاعیه جدید نیلوبلاگ

برای شرکت در مسابقه ویژه بهترین وبلاگ برای کاربران جدید
به صفحه ثبت نام مراجعه کنید

عضویت