اپل چهارمین نسخه های بتا از iOS 13.3 و iPadOS 13.3 و tvOS 13.3 و watchOS 6.1.1 و macOS Catalina 10.15.2 را برای توسعه دهندگان به منظور تست و ازمایش کردن عرضه کرده است

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 58

اپل <strong>چهارمین</strong> <strong>نسخه</strong> های بتا از iOS 13.3 و iPadOS 13.3 و tvOS 13.3 و watchOS 6.1.1 و macOS Catalina 10.15.2 را <strong>برای</strong> <strong>توسعه</strong> <strong>دهندگان</strong> به <strong>منظور</strong> تست و <strong>ازمایش</strong> <strong>کردن</strong> <strong>عرضه</strong> <strong>کرده</strong> است

شرکت اپل در روز های ۵ دسامبر و ۶ دسامبر چهارمین نسخه های بتای iOS 13.3 و iPadOS 13.3 و tvOS 13.3 و watchOS 6.1.1 و macOS Catalina 10.15.2 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

بطور کلی باید بگوییم که در اواخر ماه اکتبر شرکت اپل iOS 13.2 و iPadOS 13.2 را برای عموم منتشر کرده بود. اما درحال حاضر این کمپانی به دنبال حرکتی روبه جلو برای بروزرسانی بعدی از این سیستم عامل موبایل خودش می باشد.

در نتیجه شرکت اپل در روز پنجشنبه ۵ دسامبر چهارمین نسخه های بتا از iOS 13.3 و iPadOS 13.3 را برای توسعه دهندگان عرضه و منتشر کرده است. از طرفی باید گفتکه کمپانی اپل اخرین نسخه ی بزرگ از سیستم عامل موبایلش یعنی (iOS 13) را براساس یک شیوه ی نیمه منظم ان هم از زمانیکه ان را در اوایل امسال بطور عمومی عرضه کرده بود، بروزرسانی کرده است و ظاهرا این روند همراه با iOS 13.3 در اینده ادامه دارد. بنابراین ما درحال حاضر می دانیم که جدیدترین نسخه ی ان برخی از ویژگی های جدید را ارائه می دهد و همچنین این نسخه نیز عملکرد کلی و رفع شدن باگ ها را بهبود خواهید بخشید.

با این اوصاف برای اینکه توسعه دهندگان به بروزرسانی دیوایس های خودشان بپردازند باید بگوییم که انها می بایست اطمینان حاصل نمایند که حساب هایشان به درستی ثبت شده است و همچنین پروفایل پیکربندی صحیح نصب می باشد. بنابراین باید گفتکه در این صورت این نرم افزار سیستمی جدید می تواند از پرتال توسعه دهندگان اپل دانلود و نصب شود.

مجددا قابل ذکر است که پیش از این شرکت اپل iOS 13.2 را برای عموم منتشر کرده بود و شما می توانید تمامی موارد جدید در iOS 13.2 را ان هم درست از اینجا بررسی کنید.

اما تا انجاییکه چه چیز هایی در این نسخه بتای جدید تازه می باشند باید گفتکه این امر نامعلوم باقی مانده است. البته اگر هرگونه ویژگی های بزرگ و جدیدی در این ترکیب اضافه شده باشند ما این پست را مطابق با ان بروزرسانی خواهیم کرد.

ولیکن شایان ذکر است که اپل ویژگی ها و تغییرات جدیدی را در یک نسخه بتای پیشین اضافه کرده بود که ان امر شامل یک نوع گزینه ی جدید Communication Limits در اسکرین تایم بوده است. همچنین یک ایکون اپل واچ بروزرسانی شده و همینطور یک روش اسانتر برای غیرفعال کردن گزینه های میموجی از ظاهر شدنشان در کیبورد وجود داشته است.

همچنین از سوی دیگر نیز اپل چهارمین نسخه ی بتا از tvOS 13.3 را هم برای توسعه دهندگان منتشر کرده است.

اما در نهایت هم باید گفتکه اپل چهارمین نسخه ی بتا از watchOS 6.1.1 را برای توسعه دهندگان عرضه کرده است که برای بروزرسانی اپل واچ به اخرین نسخه ی بتا می بایست اسمارت واچ حداقل ۵۰ درصد طول عمر باتری داشته باشد و به شارژرش متصل بوده باشد و نیز در داخل محدوده و متصل شده به ایفون قرار داشته باشد.

بنابراین هم اکنون باید گفتکه چهارمین نسخه های بتای توسعه دهندگان از iOS 13.3 و iPadOS 13.3 و tvOS 13.3 و watchOS 6.1.1 دردسترس می باشند.

اپل چهارمین نسخه های بتا از iOS 13.3 و iPadOS 13.3 و tvOS 13.3 و watchOS 6.1.1 و macOS Catalina 10.15.2 را برای توسعه دهندگان به منظور تست و ازمایش کردن عرضه کرده است

اما از سوی دیگر باید بگوییم که بیش از یک ماه پس از عرضه شدن macOS Catalina‌ ۱۰.۱۵.۱ برای مصرف کنندگان عمومی هم اکنون شرکت اپل در روز ششم دسامبر یک نسخه بتای چهارم از انچکه به دومین بروزرسانی بزرگ برای سیستم عامل دسکتاپ macOS Catalina‌ این کمپانی تبدیل شده است و عامل اصلی کامپیوتر های مک می باشد را عرضه کرده است.

بنابراین درحال حاضر این نرم افزار سیستمی بتای رفرش شده همراه با یک شماره ساخت ۱۹C56a برای اعضا برنامه ی توسعه دهندگان اپل (Apple Developer Program) ان هم از طریق مکانیسم بروزرسانی نرم افزاری در کامپیوتر های مک بوسیله ی یک پروفایل پیکربندی مناسب نصب شده و یا از طریق پرتال اپل برای توسعه دهندگان دردسترس می باشد.

از طرفی لازم به ذکر است که اپل هیچگونه تغییرات بزرگی از جذابیت های موجود برای چهارمین نسخه بتای ازمایش کنندگان را برجسته نکرده است.

اما در واقع تغییرات رسمی تنها به یک ویژگی جدید اشاره می کنند و ان هم اینکه برخی از دامنه های سطح بالا مانند dev. و app. در لیست پیش بارگزاری Foundation URLSession و NSURLConnection HTTP Strict Transport Security (HSTS) اضافه می شوند.

با این اوصاف قابل ذکر است که اپل سومین نسخه بتای macOS Catalina 10.15.2 را برای توسعه دهندگان در تاریخ ۲۰ نوامبر عرضه کرده بود. همچنین دومین نسخه بتای ان را در تاریخ ۱۳ نوامبر ان هم درحالیکه اولین نسخه بتای ان در تاریخ ۷ نوامبر از راه رسیده بود، منتشر شده بود. اما عرضه ی عمومی macOS Catalina 10.15.2 ان هم با توجه به اینکه ما درحال حاضر در چهارمین نسخه بتای ان قرار داریم می بایست احتمالا هفته ها طول بکشد.

در پایان باید بگوییم که بروزرسانی پیشین macOS Catalina 10.15.1 در ماه اکتبر منتشر شده بود و پشتیبانی برای گوشی های بی سیم ایرپاد پرو جدید را همراه با یک چندین تغییرات و بهبودات اصلی متمرکز شده برروی بهتر شدن عملکرد کلی و قابلیت استفاده از سیستم عامل دسکتاپ عرضه شده بود.

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

پنجشنبه 21 آذر 1398 - 10:23
قدرت گرفته از نیلوبلاگ

اطلاعیه جدید نیلوبلاگ

برای شرکت در مسابقه ویژه بهترین وبلاگ برای کاربران جدید
به صفحه ثبت نام مراجعه کنید

عضویت