اپل macOS Catalina 10.15.2 را همراه با پشتیبانی از iTunes Remote و سایر بهبودات عرضه کرد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 48

اپل macOS Catalina 10.15.2 را <strong>همراه</strong> با <strong>پشتیبانی</strong> از iTunes Remote و <strong>سایر</strong> <strong>بهبودات</strong> <strong>عرضه</strong> کرد

اپل به منظور رفع باگ ها و همچنین اضافه کردن ویژگی های جزئی نسخه ی جدید macOS Catalina 10.15.2 را برای همگان منتشر کرده است. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

جدای از منتشر شدن iOS 13.3 برای ایفون و ایپد ان هم در اوایل روز دهم دسامبر باید بگوییم که شرکت اپل نیز بروزرسانی بزرگ macOS Catalina 10.15.2 را برای کامپیوتر های مک عرضه و منتشر کرده است.

و اما نحوه ی بروزرسانی:

در حقیقت برای نصب این بروزرسانی می بایست System Preferences را از منوی اپل انتخاب کرده و پس از ان برروی ایکون Software Update در پنجره ی System Preferences کلیک کنید و سپس دستور العمل های موجود برروی صفحه نمایش را دنبال کنید.

اموزش: چگونه در مک تبلیغات مبتنی بر موقعیت مکانی از سوی اپل را غیرفعال کنیم ؟

همچنین لازم به ذکر است که اگر این بروزرسانی درحال حاضر دردسترس بنظر نمی رسد می بایست مجددا پس از یک چند دقیقه بررسی کنید. از طرفی در نظر داشته باشید که بروزرسانی macOS Catalina 10.15.2 یک مجموعه از باگ های رفع شده را درحالیکه یک چندین ویژگی های جدید را قادر می سازد با خود به همراه اورده است.

و اما یک بررسی اجمالی سریع از قابلیت های کلیدی جدید:

در حقیقت برای شروع باید بگوییم که هم اکنون شما می توانید از قابلیت iTunes Remote برای کنترل کردن برنامه های موزیک و TV استفاده کنید چرا که بطور بالقوه پیش از این در برنامه ی ایتونز متوقف شده بود.

از سوی دیگر در برنامه ی Music هم اکنون شما می توانید از نمای ستون مربوط به مرور کردن ان هم برای مدیریت کارامد مرتبط با لایبری موزیک خود استفاده کنید. در واقع این یکی دیگر از قابلیت های محبوب ایتونز می باشد که در زمانیکه اپل ایتونز را به برنامه های جداگانه Music و TV و Podcasts تقسیم بندی کرده بود، از بین رفته بودند.

در همین راستا در اینجا می توانید یادداشت های رسمی منتشر شده را که در زیر برای سایر موارد بروزرسانی شده قرار داده ایم را بررسی کنید.

و اما تغییرات macOS Catalina 10.15.2:

در حقیقت بروزرسانی macOS Catalina 10.15.2 ثبات، قابلیت اطمینان و عملکرد سیستم مکتان را بهبود می بخشد و برای تمامی کاربران توصیه می شود.

به همین منظور این بروزرسانی ویژگی های زیر را اضافه می کند.

Apple News

 • طرج بندی جدید برای گزارشات +Apple News از The Wall Street Journal و سایر روزنامه های پیشرو.

Stocks

 • دریافت لینک های مربوط به گزارشات یا گزارشات بیشتر از نشریه یکسان در انتهای یک مقاله.
 • برچسب های Breaking و Developing برای گزارشات برتر (Top Stories).
 • هم اکنون گزارشات از Apple News در کانادا به زبان های انگلیسی و فرانسوی دردسترس می باشند.

ولیکن از طرفی این بروزرسانی نیز شامل رفع باگ ها و بهبودات زیر هم می باشد.

Music

 • نمای ستون مربوط به مرور کردن ان هم برای مدیریت مرتبط با لایبری موزیک بازگردانده شده است.
 • یک مشکلی که می توانست مانع ظاهر شدن ارت ورک البوم شود، رفع شده است.
 • یک مشکلی که می توانست تنظیمات اکولایزر موزیک را درحین پخش کردن ریست کند، رفع شده است.

iTunes Remote

 • پشتیبانی برای استفاده کردن از یک ایفون یا ایپد به منظور از راه دور کنترل کردن برنامه های Music و TV در یک سیستم مک اضافه شده است.

Photos

 • یک مشکلی که می توانست باعث شود تا برخی از فایل های .AVI و .MP4 بصورت پشتیبانی نشده ظاهر شوند، رفع شده است.
 • یک مشکلی که از ظاهر شدن فولدر های اخیر ایجاد شده در نمای Albums جلوگیری می کرد، رفع شده است.
 • نشانی های یک مشکلی که بصورت دستی تصاویر طبقه بندی شده را در یک البوم می توانست چاپ کند یا از دستور صادر شده خارج کند، رفع شده است.
 • یک مشکلی که مانع ابزار zoom-to-crop از عمل کردن در یک پیش نمایش پرینت می شد، رفع شده است.

Mail

 • نشانی های یک مشکلی که می توانست باعث شود تا Mail Preferences همراه با یک پنجره ی خالی باز شود، رفع شده است.
 • یک مشکلی که می توانست مانع استفاده کردن از Undo برای بازگرداندن ایمیل حذف شده بشمار اید، رفع شده است.

و…

 • بهبود یافتن قابلیت اطمینان همگام سازی کتاب ها و کتاب های صوتی در ایفون و یا ایپدتان از طریق برنامه ی Finder.
 • یک مشکلی که می توانست باعث شود تا عملکرد تایپ کردن در برنامه ی Notes کند شود، بهبود یافته است.

همچنین در نظر داشته باشید که سند پشتیبانی اپل اطلاعات بیشتری را در مورد این بروزرسانی ارائه می دهد. از سوی دیگر برای جزئیات مربوط به محتوای امنیتی از بروزرسانی macOS Catalina 10.15.2 می بایست به وب سایت اپل مراجعه کنید.

 • macOS Catalina 10.15.2 یک ستون مرور کردن را برای برنامه ی Music و رفع مشکلات مربوط به ارت ورک البوم را اضافه کرده است:

اپل macOS Catalina 10.15.2 را همراه با پشتیبانی از iTunes Remote و سایر بهبودات عرضه کرد

بطور کلی در زمانیکه اپل نخستین نسخه ی نرم افزار سیستمی macOS Catalina را در ماه اکتبر ۲۰۱۹ عرضه کرده بود باید بگوییم که برخی از عملکرد ها از برنامه ی Music جدید و مجهز شده به ویژگی های خاص حذف شده بودند که از جمله ی انها می توان به یک ستون مرور کردن برای مدیریت اسان موزیک های خود که در برنامه ی ایتونز متوقف شده وجود داشت، اشاره کرد. اما در نظر داشته باشید که همراه با بروزرسانی macOS Catalina 10.15.2 هم اکنون صاحبان سیستم های مک می توانند از ستون مرور کردن ایتونز در برنامه ی جدید Music استفاده کنند.

از سوی دیگر هم ستون مرور کردن و هم گزینه ای برای نمایش ارت ورک در ترتیب اهنگ ها هرگز ان را به نسخه ی اغازین از برنامه ی Music در macOS Catalina 10.15.0 تبدیل نکرده است. به همین منظور باید بگوییم که ما برای گزارش دادن اینکه هر دو گزینه ها درحال حاضر در برنامه ی Music برروی macOS Catalina 10.15.2 دردسترس می باشند، خشنود هستیم.

همچنین قابل ذکر است که macOS Catalina 10.15.2 شامل سایر بهبودات برای برنامه ی Music می باشد.

از طرفی گذشته از رفع شدن یک مشکلی که می توانست از ظاهر شدن ارت ورک البوم شما جلوگیری کند باید بگوییم که این بروزرسانی نرم افزاری یک مشکلی را که می توانست تنظیمات اکولایزر موزیک را درحین پخش ریست کند، رفع کرده است.

و در اخر اما در نکته ای نه چندان کم اهمیت باید بگوییم که هم اکنون شما می توانید از برنامه ی iTunes Remote در ایفون یا ایپد خود به منظور کنترل کردن برنامه های Music و TV در سیستم مکتان استفاده کنید که قابل ذکر است که این امر همچنان یکی دیگر از ویژگی های محبوب ایتونز می باشد که در زمانیکه اپل ایتونز را به برنامه های جداگانه Music و TV و Podcasts تقسیم کرده بود، حذف شده بود.

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

شنبه 7 دی 1398 - 1:59
قدرت گرفته از نیلوبلاگ