اپل امکان ساین به iOS 10.3.2 را غیرممکن کرد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 34

اپل امکان ساین به iOS 10.3.2 را غیرممکن کرد

متاسفانه باید که بگوییم که شرکت اپل ، روز گذشته امکان ساین به iOS 10.3.2 را برای تمامی دیوایس های خود برای همیشه غیرممکن کرده است . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

شرکت اپل بطور سیستماتیک تقریبا چند هفته پس از انتشار یک نسخه جدید از سیستم عامل iOS ، امکان ساین شدن به نسخه قدیمی تر این سیستم عامل را به منظور جلوگیری از انجام دانگرید از سوی کاربران ، برای دیوایس های تلفن همراه خود متوقف کرده است . البته با وجود اینکه اپل در انجام اینکار کمی دیر کرده است ، اما بالاخره این شرکت سه هفته پس از انتشار جدیدترین نسخه از سیستم عامل iOS 10.3.3 ، امکان ساین به نسخه سیستم عامل iOS 10.3.2 را غیرممکن کرد.

همچنین ، با توجه به اینکه در حال حاضر اخرین نسخه ی جیلبریک عمومی از Yalu برای نسخه iOS 10.0-10.2 می باشد ، بنابراین هر نسخه از جدیدترین سیستم عامل iOS که دردسترس کاربران قرار می گیرد و اپل امکان سایل به نسخه ی پیشین را غیرممکن می کند ، باید گفت که انتشار چنین خبری برای اکثر کاربران ایفون و ایپد بسیار مهم نمی باشد .

بنابراین ، زمانیکه اپل امکان ساین به یک نسخه ی خاصی از سیستم عامل iOS را متوقف می کند ، اساسا این بدان معنا می باشد که ایتونز اجازه نخواهد داد تا شما بتوانید مجددا به آن نسخه ی مورد نظر ریستور و بازگردید . در عوض ، از شما خواسته می شود تا به اخرین نسخه از سیستم عامل iOS که در حال حاضر دردسترس می باشد ، اپگرید کنید . در این صورت ، باید گفتکه در حال حاضر اخرین نسخه ای که از سیستم عامل iOS دردسترس می باشد ، iOS 10.3.3 است .

البته قابل ذکر است که برخی از راه حل های موجود و منتشر شده ، مانند Prometheus ، در گذشته روش هایی را در این زمینه پیدا کرده بودند که امکان دور زدن این غیرممکن ها را برای کاربران میسر می کردند .

همچنین ، گفتنی است که کاربرانی که در حال حاضر دیوایس ان ها مجهز به iOS 10.3.2 می باشد و یا یکی از نسخه های قدیمی تر iOS برروی ان ها نصب شده است ، مجبور نیستند تا به اخرین نسخه از سیستم عامل iOS ، یعنی iOS 10.3.3 بروزرسانی کنند ، مگر انکه ان ها سعی داشته باشند تا دیوایس خود را از طریق ایتونز ریستور کنند . در واقع ، این بدان معنا می باشد که در حال حاضر هر شخصی که از کاربران جیلبریک بشمار می اید ، تنها لازم است از ریستور کردن دیوایس خود و دانلود بروزرسانی از طریق مکانیزم OTA در برنامه ی Settings اجتناب کند .

اما در نظر داشته باشید که نتنها بروز نگه داشتن دیوایس های مبتنی بر iOS برای این شرکت و خود کاربران لازم می باشد ، بلکه این موضوع سبب می شود تا شرکت اپل با افتخار در هربار که میزبان یک نطق اصلی در مراسمی می باشد ، بگوید که (تعداد X کاربر در حال استفاده از اخرین نسخه از سیستم عامل iOS در مقایسه با اندروید می باشد .) همچنین این شرکت از سایر شیوه های دیگر هم سود می برد .

البته از دیدگاه یک جیلبرک کننده ، این بازی موش و گربه ، باعث می شود تا انجام این کار برای هکر ها به منظور نگه داشتن جیلبرک نسخه ی فعلی iOS و پشتیبانی از آن ها در طول زمان سخت تر شود . اما از طرفی ، اپل هم موظف است تا حفره های امنیتی در سیستم عامل خود را در زمانیکه امروزه به میزان قابل توجهی از زندگی افراد در گوشی های تلفن همراه صرف می شود و تنها به آنها توجه می شود را ببندد .

در پایان ، شما می توانید در بخش دیدگاه ها به ما بگویید که آیا شما درحال حاضر از نسخه پیشین سیستم عامل iOS استفاده می کنید و یا به اخرین نسخه ی ان یعنی iOS 10.3.3 بروز کرده اید ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

شنبه 21 مرداد 1396 - 9:49
قدرت گرفته از نیلوبلاگ