شرکت گوگل ممکن است ۳ میلیارد دلار برای باقی ماندن موتور جستجویش در ایفون بصورت پیشفرض به اپل پرداخت کند

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 107

براساس اخرین نقل و قول های منتشر شده از سوی تحلیلگران ، ظاهرا شرکت گوگل برای انکه موتور جستجویش در سیستم عامل iOS بصورت پیشفرض باقی بماند ، مبلغ ۳ میلیارد دلار را به اپل پرداخت می کند . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

با توجه به یک تحلیل و انالیز جدید از Toni Sacconaghi تحلیلگر Bernstein که توسط Business Insider نقل قول شده است ، باید گفت که شرکت گوگل حدود ۳ میلیارد دلار در سال و یا حتی بیشتر برای انکه موتور جستجویش بصورت پیشفرض برروی دیوایس هایی همچون آیفون ، ایپد و آیپاد تاچ باقی بماند ، به شرکت اپل پرداخت می کند .

در حقیقت ، شرکت گوگل ممکن است که تا ۵ درصد از کل سود عملیاتی اپل در سال جاری و تا یک چهارم از کل رشد سود عملیاتی اخیر این شرکت را محاسبه کند . از طرفی هم باید گفتکه شرکت گوگل حق برخورداری از یک درصد از درآمد حاصل از تبلیغات را از طریق جستجو هایی که کاربران در دیوایس های مبتنی بر iOS خود انجام می دهند را دارا می باشد .

بنابراین ، باید گفت که افزایش رقم ۳ میلیارد دلاری از ۱ میلیارد دلاری که شرکت اپل در سال ۲۰۱۴ از گوگل به منظور حفظ موتور جستجوی این شرکت بصورت گزینه ی پیش فرض در ایفون و ایپد دریافت کرده است ، قابل توجه می باشد .

البته در این رابطه و با توجه گزارش های منتشر شده ، باید گفتکه ما حدود این رقم و اعداد را می دانیم ، چرا که این اطلاعات از یک نسخه ی رونوشت در دادگاه حقوقی کپی رایت Oracle علیه گوگل به بیرون فاش شده است .

اموزش : چگونه در سیستم عامل iOS و یا مک موتور جستجوی پیش فرض در مرورگر سافاری را تغییر دهیم ؟

لازم به ذکر است که بواسطه پرونده ها و اسناد سه ماهه ی اپل و تمرکز بر کسب و کار خدمات شغلی این شرکت کوپرتینویی که شامل درآمد حاصل از صدور مجوز و لایسنس به شرکت هایی همچون گوگل به منظور پرداخت هزینه ها می باشد ، Bernstein مشخص کرده است که گوگل می تواند بزرگترین و یا یکی از بزرگترین شرکت ها در رشد خدمات و سرویس ها باشد .

همچنین Sacconaghi و تیم او متذکر شده اند که این رقم استخراج شده در رابطه با مبلغ ۱ میلیارد دلار پرداخنه شده در سال ۲۰۱۴ از سوی گوگل و رشد اپل در آیتم های مرتبط ، مربوط به سه سال گذشته و پس از آن بشمار می آید .

حال با اشاره به گزارش های پیشین ، اگر سهم درآمد های اپلگوگل واقعا ۱.۳۴ درصد بوده باشد و فرض بر این باشد که همچنان این مورد تا به امروز صادق است ، این تحلیلگر گفته است که شرکت اپل در آینده مبلغی بالغ بر ۳ میلیارد دلار (مبلغی بسیار بیشتر) از گوگل دریافت خواهد کرد .

البته Bernstein اشاره کرده است که هر آنچکه گوگل پرداخت می کند ، احتمالا برای اپل تماما سود خواهد بود .

در پایان ، لازم به ذکر است که اپل برای برخی از درخواست های مرتبط با وب از طریق سیری ، از موتور جستجوی Bing استفاده می کند . به این ترتیب ، هر چیزی را که شما با تایپ کردن در بخش فیلد URL در مرورگر سافاری وارد می کنید ، بصورت پیش فرض در گوگل جستجو می شود ، مگر اینکه ارائه دهنده موتور جستجوی خود را با مراجعه به مسیر Settings > Safari > Search Engine تغییر داده باشید .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها : شرکت,گوگل,ممکن,است,میلیارد,دلار,برای,باقی,ماندن,موتور,جستجویش,ایفون,بصورت,پیشفرض,اپل,پرداخت,کند,

شنبه 28 مرداد 1396 - 4:57
قدرت گرفته از نیلوبلاگ