مرورگر سافاری ۱۱ برای MacOS Sierra و OS X El Capitan منتشر شد

اگر شما هم در سیستم مک خود از مرورگر پیش فرض شرکت اپل ، یعنی سافاری استفاده می کنید ، باید بگوییم که یازدهمین نسخه ی این مرورگر برای سیستم های مجهز به Sierra و El Capitan عرضه شده است  . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که شرکت اپل یازدهمین نسخه ی مرورگر سافاری را برای macOS Sierra 10.12.6 و Mac OS X El Capitan 10.11.6 منتشر کرده است . در واقع ، باید بگوییم که این بروزرسانی منتشر شده برای مرورگر سافاری شامل مجموعه ای گوناگون از موارد امنیتی ، رفع باگ ها و شامل تعدادی از ویژگی های جدید برای این مرورگر سیستم عامل مک می باشد .

از طرفی ، لازم به ذکر است که شاید قابل توجه و مهمترین ویژگی یازدهمین نسخه ی مرورگر سافاری ان است که این مرورگر از پخش خودکار صدا در بسیاری از وب سایت ها جلوگیری و متوقف می کند . در نتیجه ، زمانیکه صدای غیر منتظره ای از سایت هایی همچون فیسبوک یا بسیاری از وب سایت های خبری اغاز و پخش می شود ، این امر در جلوگیری از نیاز کاربر برای بی صدا کردن (Mute) تپ ها در این مرورگر کمک می کند و همواره به دنبال ردیابی و پیگیری تب ها می باشد تا کدام تب درحال پخش صدا است .

همچنین ، گفتنی است که کاربران مک می توانند بروزرسانی نرم افزاری مرورگر سافاری ۱۱ را که در تب Updates مک اپ استور دردسترس می باشد ، بیابند . از طرفی ، در نظر داشته باشید که شما می بایست جدیدترین و اخرین نسخه از سیستم عامل macOS Sierra و یا Mac OS X El Capitan را به منظور پیدا کردن این بروزرسانی نرم افزاری موجود ، در سیستم خود داشته باشید . بنابراین ، اگر برروی سیستم شما یکی از نسخه های پیشین منتشر شده از Mac OS در حال اجرا می باشد ، این بروزرسانی برای مرورگر سافاری شما دردسترس و قابل مشاهده نخواهد بود .

و اما یادداشت های منتشر شده برای مرورگر سافاری ۱۱ که شامل تمرکز بر ویژگی ها و تغییراتی است که در بخش زیر امده است :

  • متوقف کردن پخش خودکار مدیا همراه با صدا در اکثر وب سایت ها
  • اضافه شدن قابلیت هایی برای پیکربندی Reader ، بلاک کننده محتوا ، زوم صفحه و تنظیمات پخش خودکار برای یک وب سایت یا تمامی وب سایت ها
  • بهبود دقت AutoFill از کارت های تماس
  • شامل کنترلر های رسانه ای بروز شده برای HTML ویدیو و صوتی
  • افزایش عملکرد و بهره وری

در پایان ، بیاد داشته باشید که سافاری ۱۱ بصورت یک دانلود جداگانه تنها برای نسخه های Sierra و El Capitan در دسترس است . همچنین سافاری ۱۱ بصورت پیش فرض در MacOS High Sierra 10.13 گنجانده شده است ، که بصورت عمومی و گسترده در ۲۵ سپتامبر منتشر خواهد شد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 64
برچسب ها : مرورگر,سافاری,منتشر,

تاريخ : يکشنبه 2 مهر 1396 | 8:19 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By BlackSkin :.