ویژگی Do Not Disturb While Driving چیست و چگونه ان را فعال کنیم ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا شما کاربران عزیز را علاوه بر اشنایی با قابلیت Do Not Disturb While Driving ، با نحوه ی فعال سازی ان اشنا کنیم . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

همانطور که در جریان می باشید ، یکی از برجسته ترین و اصلی ترین علل تصادفات خودرویی در ایالت متحده امریکا و سایر کشور ها حواس پرتی و پریشان بودن در حین رانندگی می باشد . در همین راستا ، باید بگوییم که همراه با انتشار جهانی iOS 11 ، شرکت اپل قصد دارد تا با کمک به رفع و برطرف کردن یکی از مهمترین علل انحرافات و حواس پرتی در حین رانندگی که سرچشمه ی ان استفاده از تلفن همراه می باشد ، جاده ها و خیابان ها را به یک مکان امن تر تبدیل کند .

چرا که شرکت اپل بتازگی قابلیت جدید و کاربردی را همراه با نام Do Not Disturb While Driving در سیستم عامل iOS 11 گنجانده است و حال انکه باید گفت استفاده از این قابلیت در درجه اول بصورت خودکار و اسان می باشد . به همین منظور ، امروز ما قصد داریم تا در این پست اموزشی شما را از نحوه ی عملکرد این قابلیت و اینکه چرا شما باید آن را فعال کنید ، مطلع کنیم .

و اما قابلیت Do Not Disturb While Driving چه کاری را انجام می دهد :

ویژگی Do Not Disturb While Driving چیست و چگونه ان را فعال کنیم ؟ویژگی Do Not Disturb While Driving چیست و چگونه ان را فعال کنیم ؟

بطور کلی ، باید بگوییم که زمانیکه قابلیت Do Not Disturb While Driving فعال شده باشد ، این قابلیت تمامی پیام ها ، تماس های تلفنی و نوتیفیکیشن ها را پنهان و قطع می کند . البته ، در نظر داشته باشید که اگر ایفون شما به یک وسیله ی مجهز به قابلیت تماس همچون هندزفری متصل باشد ، تماس های تلفنی شما ازاد و برقرار خواهد بود .

همچنین ، در بخش تنظیمات دیوایس خود یعنی در برنامه ی Settings ، شما می توانید یک گزینه ی قابل تنظیم به منظور ارسال پاسخ های خودکار به موارد دلخواه خود همچون Favorites (مورد علاقه) ، Recent (اخیر) ، All Contacts (تمامی مخاطبین) یا No One (هیچ کس) انتخاب کنید . از طرفی ، گیرندگان این پاسخ های خودکار می توانند همراه با ارائه یک گزینه ، از این طریق از مانع ایجاد شده از سوی قابلیت Do Not Disturb در دیوایس شما عبور کنند . به این صورتکه ان ها می بایست کلمه ی Urgent (فوری) را برای پاسخ به پیام ، ارسال کنند . حال ، زمانیکه اینکار انجام شد ، شما از پیام دریافت شده از سوی فرستنده در ایفون خود مطلع خواهید شد . بنابراین ، این امر تضمین می کند که شما در موارد اضطراری قابل دسترس می باشید . اما در غیراین صورت ، نوتیفیکیشن هایتان تا پایان رانندگی شما پنهان خواهند ماند .

و اما اموزش فعال سازی قابلیت Do Not Disturb While Driving :

اول از همه ، شما می توانید قابلیت Do Not Disturb While Driving را با مراجعه به مسیر Settings > Do Not Disturb > Do Not Disturb While Driving > Activate فعال کنید . حال ، در این بخش شما برای فعال سازی این قابلیت ، با سه گزینه مواجه خواهید شد : Automatically (بطور خودکار) و When Connected to Car Bluetooth (هنگام اتصال به بلوتوث خودرو) و Manually (بصورت دستی) .

لازم به ذکر است که فعال سازی خودکار ، حرکت را تشخیص می دهد و هنگامیکه شما در حال رانندگی و حرکت با سرعت می باشید ، فعال خواهد شد .

از طرفی ، فعال سازی بلوتوث خودرو ، بطور خودکار هنگامیکه تلفن شما از طریق بلوتوث به خودرویتان متصل می باشد ، فعال می شود .

در نهایت ، فعال سازی بصورت دستی یا همان (Manual) ، شما می توانید برای فعال کردن قابلیت Do Not Disturb While Driving از طریق یک گزینه ی شبیه به خودرو در کنترل سنتر جدید و قابل تنظیم iOS 11 ، انتخاب کنید . حال ، اگر شما این گزینه را در کنترل سنتر خود مشاهده نکردید ، می توانید آن را با مراجعه به مسیر Settings > Control Center > Customize Controls فعال کنید . لازم به ذکر است که ، در هنگام جستجو برای دسترسی به تلفن خود پس از هر یک از روش های فعال سازی بالا ، اگر شما مسافر و راننده نمی باشید ، می توانید انتخاب کنید که من در حال رانندگی نمی باشم (I’m Not Driving) .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 60
برچسب ها : ویژگی,چگونه,

تاريخ : يکشنبه 2 مهر 1396 | 23:50 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By BlackSkin :.