چگونه در iOS 11 دوربین ایفون را برای گرفتن تصاویر JPEG تنظیم کنیم ؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 71

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در صورت تمایل دوربین ایفون را برای گرفتن تصاویر JPEG در iOS 11 تغییر و تنظیم کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که درحال حاضر دوربین ایفون بطور پیش فرض تصاویر را در یک فرمتی جدید همچون HEIF بجای JPEG می گیرد . در واقع ، باید بگوییم که این تغییر فرمت دوربین به HEIF همراه با iOS 11 عرضه شده است ، اما باید گفتکه برخی از کاربران آیفون ممکن است ترجیح به داشتن دوربینی در دیوایس خود دهند تا همچنان تصاویر را در فرمت JPEG برای سازگاری بیشتر به منظور اشتراک گذاری ، کپی کردن در کامیپوتر و … ذخیره کند .

به همین منظور ، باید بگوییم که ما قصد داریم تا در این پست اموزشی ، به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه می توانید نوع فایل پیشفرض تصاویر در دوربین ایفون را بطوریکه دیوایس شما مجددا تصاویر را در یک فرمت JPEG بگیرد ، تغییر دهید . همچنین ، ما قصد داریم تا یک ترفند را برای کنار گذاشتن فرمت تصاویر فعال شده در HEIF را پوشش دهیم ، اما در نظر داشته باشید که این تصاویر HEIF پس از انتقال به کامپیوتر بطور خودکار به فایل های JPEG تبدیل می شوند .

بنابراین ، لازم به ذکر است که تنظیمات فرمت تصویر در دوربین آیفون برای iOS 11 جدید می باشد ، همچنین ، بخاطر داشته باشید که فرمت HEIF مخفف کلماتی نظیر High Efficiency Image Format می باشند و از طرفی ، تصاویر HEIF دارای یک پسوند فایلی همچون heic بوده که امکان و اجازه ی فشرده سازی برای فایل های بیشتر را می دهد . به این معنی که هر تصویر فایل HEIF فضای ذخیره سازی کمتری را نسبت به یک تصویر استاندارد JPEG و یا حتی گاهی اوقات تا نیمی از اندازه فضای ذخیره سازی در هر تصویر را دربر می گیرد . از طرفی ، در حالیکه میزان و اندازه تصاویر JPEG بزرگتر و بیشتر می باشند ، آنها نیز ، یعنی تصاویر HEIF بطور گسترده تری و بدون هیچگونه تبدیلی سازگار می باشند و همچنین آنها نیز ممکن است به منظور اشتراک گذاشتن برای برخی از کاربران ساده تر و اسان تر باشد . حال ، بستگی به ان دارد که شما بخواهید برای گرفتن تصاویر در ایفون از کدام یک از فرمت های HEIF یا JPEG استقاده کنید .

در نتیجه ، توجه داشته باشید که تمامی مدل های ایفون و ایپد از فرمت تصویر جدید HEIF پشتیبانی نمی کنند . بنابراین ، اگر شما این ویژگی را در دیوایس خود ندارید و دردسترس نمی باشد ، درحالیکه دیوایستان به iOS 11 بروزرسانی شده است ، این بدان معنا می باشد که دوربین بطور پیش فرض تصاویر را در فرمت JPEG می گیرد .

و اما اموزش تغییر دوربین ایفون برای گرفتن مجدد تصاویر در فرمت JPEG :

ایا شما هم مانند برخی از کاربران خواستار گرفتن و ذخیره سازی تصاویر در ایفون خود با فرمت JPEG همچون پیش از اخرین بروزرسانی iOS می باشید ؟ در اینجا ، می توانید نحوه ی تغییر تنظیمات در iOS را برای گرفتن تصاویر در فرمت JPEG را مشاهده کنید .

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Settings را در ایفون باز کرده و به بخش Camera مراجعه کنید .
  2. حال می بایست گزینه ی Formats را انتخاب کرده و سپس گزینه ی Most Compatible را به منظور گرفتن تصاویر در فرمت JPEG برروی دوربین آیفون انتخاب کنید.
  3. در پایان کافیست از بخش تنظیمات برنامه ی Settings خارج شوید .

در این صورت ، با فعال شدن تنظیمات Most Compatible ، تمامی تصاویر ایفون بصورت فایل های JPEG گرفته می شوند و همچنین بصورت فایل های JPEG ذخیره می شوند و همینطور بعنوان فایل های تصویری JPEG کپی می شوند . از طرفی ، این می تواند برای ارسال و به اشتراک گذاری تصاویر و همچنین استفاده از JPEG بعنوان فرمت تصویر برای دوربین آیفون بطور پیش فرض از اولین آیفون کمک کند .

و اما اموزش فعال کردن فرمت تصاویر HEIF در دوربین ایفون همراه با انتقال سازگار تصاویر :

حال ، اگر شما خواستار گرفتن و ذخیره سازی تصاویر با فرمت HEIF در دوربین ایفون و تبدیل خودکار ان ها به JPEG تنها پس از کپی کردن به یک کامپیوتر می باشید ، در اینجا ، می توانید نحوه ی تغییر تنظیمات در iOS را برای گرفتن تصاویر در فرمت HEIF را مشاهده کنید .

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Settings را در ایفون باز کرده و به بخش Camera مراجعه کنید .
  2. حال می بایست گزینه ی Formats را انتخاب کرده و سپس گزینه ی High Efficiency را به منظور گرفتن تصاویر آیفون در فرمت HEIF / HEVC انتخاب کنید .
  3. توصیه می شود ، پس از ان به Photos در بخش تنظیمات iOS مراجعه کرده و در زیر قسمت Transfer to Mac or PC گزینه ی Automatic را انتخاب کنید تا پس از انتقال فایل ، بطور خودکار تصاویر HEIF به JPEG تبدیل شود .

بنابراین ، اگر شما قصد گذاشتن و فعال سازی فرمت HEIF را در ایفون دارید ، حتما مطمئن شوید که تنظیمات تغییر و تبدیل خودکار تصویر فعال می باشد . چرا که این امر بصورت خودکار فرمت تصاویر HEIF را به فرمت JPEG در زمانیکه تصاویر از ایفون به مک و یا از ایفون به کامپیوتر ویندوزی منتقل می شوند ، تبدیل خواهند شد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

دوشنبه 10 مهر 1396 - 3:26
قدرت گرفته از نیلوبلاگ