اپل امکان ساین (دانگرید) به iOS 10.3.3 و iOS 11.0 را غیرممکن کرد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 29

متاسفانه باید که بگوییم که شرکت اپل ، در روز چهارشنبه امکان ساین به iOS 10.3.3 و iOS 11.0 را برای تمامی دیوایس های خود برای همیشه غیرممکن کرده است . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

شرکت اپل در روز چهارشنبه امکان ساین (دانگرید) به هر دو نسخه ی iOS 10.3.3 و iOS 11.0 را متوقف کرد ، البته لازم به ذکر است که اولین نسخه ی رسمی و عمومی منتشر شده از iOS 11 در تاریخ ۱۹ سپتامبر پس از انکه نسخه های بتا و ازمایشی این نرم افزار سیستمی از سوی اپل پایان یافت ، عرضه شده است . حال ، با انجام این تغییرات ، درحال حاضر امکان دانگرید از دیوایس های مبتنی بر iOS 11.0.1 و یا iOS 11.0.2 به منظور بازگشت به iOS 10 و iOS 11.0 غیرممکن شده است.

در این صورت ، باید گفتکه این کمپانی بطور مرتب امکان ساین به نسخه های قدیمی تر سیستم عامل را به منظور جلوگیری از دانگرید و حفظ کاربران در اخرین نسخه از سیستم عامل موجود را متوقف می کند . در واقع ، یکی از علت های موجود برای انجام چنین کاری نیز ، اقدام برای جلوگیری از جیلبریک می باشد . چرا که جیلبریک ، به یک نسخه ی قدیمی تر از سیستم عامل که در ان اپل آسیب پذیری های مورد استفاده در فرایند جیلبریک را اصلاح نکرده است ، نیازمند می باشد .

البته ، از سوی دیگر قابل ذکر است که پس از انکه دو بروزرسانی جدید همچون iOS 11.0.1 و iOS 11.0.2 پس از انتشار نخستین نسخه ی عمومی iOS 11 از سوی اپل عرضه شده است ، تصمیم این شرکت به منظور توقف امکان ساین به نسخه ی اصلی این سیستم عامل ، نباید چندان هم تعجب آور باشد .

در نتیجه ، زمانیکه شرکت اپل امکان ساین به یک نسخه ی بخصوصی از سیستم عامل را متوقف می کند ، ایتونز دیگر اجازه نخواهد داد تا کاربران به ان نسخه ریستور کنند . در عوض ، این امر باعث می شود تا ان ها به اخرین نسخه از سیستم عامل دردسترس اپگرید کنند که درحال حاضر ، اخرین نسخه از ان iOS 11.0.2 می باشد ، اما کاربران درحال حاضر نیز می توانند به iOS 11.0.1 هم دانگرید کنند ، زیرا اپل همچان امکان ساین به ان را برای کاربران خود میسر ساخته است .

بنابراین ، این خبر برای جیلبریک کنندگان چندان مهم نمی باشد ، زیرا درحال حاضر هیچ نسخه ی جیلبریک عمومی برای نسخه های جدیدتر از iOS 10.2 وجود ندارد . اما در رابطه با این موضوع ، همچنان باید تاکید کرد که چگونه شرکت اپل در تلاش برای قرار دادن هر کاربری برروی اخرین نسخه از سیستم عامل موجود می باشد و سعی دارد تا ان ها را در اخرین نسخه نگه دارد .

البته ، باید گفتکه کسانیکه درحال استفاده از یک نسخه ی قدیمی تر این سیستم عامل می باشند ، مجبور به ارتقا و بروزرسانی نیستند مگر اینکه آنها سعی کنند تا دیوایس خود را از طریق ایتونز ریستور کنند و یا از طریق روش OTA اقدام به بروزرسانی کنند . در این صورت ، بیاد داشته باشید که هر کسیکه دیوایسش جیلبریک می باشد و یا اینکه تمایلی برای بروزرسانی به iOS 11 را ندارند ، توصیه می شود که از مکانیسم بروزرسانی از طریق روش OTA با مراجعه به مسیر Settings > General > Software Update دوری کند و همچنین از بروزرسانی از طریق ایتونز اجتناب کنید .

در چنین حالتی ، قابل ذکر است که از دیدگاه یک جیلبرک کننده ، بروز چنین اتفاقی همچون بازی موش و گربه ای بین هکر های اکسپلویت نویس iOS و شرکت اپل می باشد که این شرکت با انتشار بروزرسانی هایی سعی در اصلاح کردن ان ها به منظور به چالش کشیدن تمامی موارد را دارد .

اما از سوی دیگر ، با توجه به اینکه امروزه تا چه میزان زندگی یک فرد در تلفن های همراه او سپری می شود ، اپل مسئولیتی برای بستن حفره های امنیتی با انتشار بروزرسانی های خود دارد . در نتیجه ، اجبار اینکه هر کاربری می بایست به اخرین نسخه از سیستم عامل بروزرسانی کند ، ان است که کمک می کند تا تمامی کاربران را از حملات مخرب بی خطر و در امان نگه دارد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها : دانگرید,غیرممکن,

شنبه 15 مهر 1396 - 5:34
قدرت گرفته از نیلوبلاگ