چگونه پیش نمایش اسکرین شات های گرفته شده در iOS 11 را پنهان کنیم ؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 83

در این پست اموزشی قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در iOS 11 پیش نمایش اسکرین شات های گرفته شده را پنهان کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که شما پس از گرفتن یک اسکرین شات از یک ایفون یا ایپد در iOS 11 ، یک پیش نمایش تصویر کوچک از اسکرین شات در گوشه ی پایین سمت چپ صفحه نمایش ظاهر می شود ، که این امر باعث می شود تا با تپ کردن برروی ان پیش نمایش اسکرین شات باز شود و به کمک قابلیت Markup یا همان نشانه گذاری ، شما می توانید برروی اسکرین شات مورد نظر طرح هایی را رسم کرده و یا ان را سریعا به اشتراک بگذارید ، اما با تمام توضیحات گفته شده اگر شما قصد ندارید تا از طریق پیش نمایش ایجاد شده از اسکرین شات خود در گوشه ی پایین سمت چپ صفحه نمایش به اشتراک گذاری سریع ان و یا نشانه گذاری ان به کمک قابلیت Markup بپردازید ، در این صورت ممکن است شما هم مانند سایر کاربران ترجیح دهید که پیش نمایش اسکرین شات دیگر برروی صفحه نمایشتان مشاهده نشود .

در چنین شرایطی ، باید بگوییم که درحال حاضر هیچ روشی برای غیرفعال کردن پیش نمایش اسکرین شات در iOS 11 وجود ندارد ، اما شما می توانید به اسانی پیش نمایش کوچک اسکرین شات را رد کرده و ان ها را از گوشه ی پایین سمت چپ صفحه نمایش یک ایپد یا آیفون پنهان کنید .

و اما نحوه ی رد کردن و پنهان کردن پیش نمایش اسکرین شات ها در iOS 11 :

بنابراین ، نحوه ی پنهان کردن پیش نمایش اسکرین شات ها پس از آنکه ان ها در صفحه نمایش iOS ظاهر می شوند ، بسیار ساده است که در اینجا می توانید نحوه ی پنهان کردن ان ها را مشاهده کنید .

  1. ابتدا می بایست همچون گذشته و بطور معمول در iOS یک اسکرین شات بگیرید . (برای انجام اینکار می بایست بجز ایفون X ، دکمه های Home و Power را بطور همزمان فشار دهید)
  2. حال زمانیکه پیش نمایش اسکرین شات در گوشه ی سمت چپ پایین صفحه نمایش ظاهر شد ، می بایست برروی ان تپ کرده و پس از ان پیش نمایش اسکرین شات را به سمت چپ سوایپ کنید و سپس بلافاصله ان را رها کنید .

لازم به ذکر است که شما می توانید این مراحل را هر چندبار که لازم است تا پیش نمایش اسکرین شات ها را پنهان کنید ، تکرار کنید .

اکنون در تصویر گیف زیر می توانید انجام اینکار را ، یعنی تپ کردن برروی پیش نمایش کوچک اسکرین شات و سوایپ کردن ان به سمت چپ به منظور پنهان سازی ان را مشاهده کنید .

بیاد داشته باشید که اگر شما برروی پیش نمایش اسکرین شات تپ کنید ، اسکرین شات شما بجای پنهان شدن به منظور نشانه گذاری برروی ان به کمک قابلیت Markup باز می شود . به همین منظور ، برای پنهان کردن پیش نمایش اسکرین شات می بایست پس از تپ کردن برروی ان ، پیش نمایش اسکرین شات را به سمت چپ صفحه نمایش سوایپ کنید .

همچنین ، شما متوجه خواهید شد که اگر تعداد بسیاری اسکرین شات تکراری در iOS 11 داشته باشید ، ان ها در گوشه ی سمت چپ و پایین صفحه نمایش بصورت یک مجموعه ظاهر می شوند . در این صورت ، شما می توانید مجموعه پیش نمایش اسکرین شات ها را با کشیدن به سمت چپ نیز پنهان کنید .

در پایان ، باید بگوییم که درحال حاضر این تنها روش برای پنهان کردن پیش نمایش اسکرین شات در iOS 11 می باشد که در گوشه ای از صفحه نمایش آیفون یا ایپد نمایش داده می شود . اما شاید در اینده یک نسخه از iOS منتشر شود که در برنامه ی Settings گزینه ای را برای تنظیم این ویژگی و یا غیرفعال کردن پیش نمایش کوچک اسکرین شات را بطور کامل ارائه دهد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

پنجشنبه 27 مهر 1396 - 20:12
قدرت گرفته از نیلوبلاگ