در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه به اسانی در مک تمامی تصاویر را در یک پنجره در Preview باز کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که اگر شما چندین تصاویر را در داخل Preview برروی یک مک همراه با اندکی نظم و ترتیب باز کنید ، ممکن است متوجه شوید که گاهی اوقات تصاویر در پنجره های واحد گروه بندی و تقسیم شده اند و گاهی اوقات تصاویر هر یک بطور مستقل در پنجره ای منحصربفرد و جداگانه باز می شود . حال ، اگر شما خواستار ان هستید تا تمامی تصاویر در یک پنجره ی واحد از برنامه ی Preview برروی مک (و یا در پنجره ای منحصربفرد در رابطه با آن موضوع) باز کنید ، می توانید یک تنظیماتی را برای رسیدن به چنین هدفی انجام دهید .

بنابراین ، این یک استفاده از قابلیت تنظیم ساده می باشد که می تواند باعث شود تا میزان برهم ریختگی مشاهده تصویر در Preview برروی مک کمی کمتر شود .

و اما اموزش باز کردن تمامی تصاویر در یک پنجره ی واحد در Preview برروی Mac OS :

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Preview را در Mac OS باز کرده و سپس به منوی Preview مراجعه کنید و گزینه ی Preferences را انتخاب کنید .
  2. اکنون در زیر تب تنظیمات General و در بخش When opening files ، گزینه ی Open all files in one window را انتخاب کنید .
  3. حال پنجره ی تنظیمات را بسته و سپس یک دسته از تصاویر را در Preview باز کنید . در این صورت ، در حال حاضر تمامی تصاویر در یک پنجره پیش نمایش واحد باز می شوند .

بنابراین ، باز کردن تمامی فایل ها و تصاویر در Preview در یک پنجره ی واحد بصورت زیر خواهد بود :

چگونه در مک تمامی تصاویر را در یک پنجره در Preview باز کنیم ؟

اما در مقایسه با این ، برخی از فایل ها بسته به موقعیتشان در پنجره های جداگانه در Preview باز می شوند ، اما برخی از ان ها نیز گروه بندی می شوند و با توجه به زمان و چگونگی باز شدن آنها در برنامه مربوط می شود :

چگونه در مک تمامی تصاویر را در یک پنجره در Preview باز کنیم ؟

در این صورت ، باید بگوییم که این قابلیت بهتر است با تصاویر کوچک در نوار کناری یا همان سایدبار Preview مورد استفاده قرار گیرد ، بنابراین اگر به دلایلی شما آنها را پنهان می کنید ، لازم است تا برای امکان مشاهده تصاویر کوچک بعنوان بخشی از برنامه ی Preview برروی گزینه ی نوار کناری یا همان سایدبار در نوار ابزار Preview کلیک کنید .

البته ، در پایان گفتنی است که اگر شما تمایل دارید تا عملکرد پیشفرض باز کردن مجموعه هایی از فایل ها در همان پنجره انجام شود ، به این معنا که برخی از فایل ها در پنجره های جداگانه باز شوند و برخی گروه بندی شوند ، شما می توانید به تنظیمات Preview بازگشته و ان را برروی گزینه ی Open groups of files in the same window تنظیم کنید و یا شما می توانید با انتخاب گزینه ی Open each file in its own window ، هر فایل و تصویر را در یک پنجره ی جداگانه و منحصربفرد باز کنید .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 132
برچسب ها :

تاريخ : شنبه 29 مهر 1396 | 1:55 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.