براساس اخرین گزارشات منتشر شده ، ظاهرا پس از مدت ها انتظار از سوی کاربران ، بالاخره ابزار جیلبریکی همچون Saïgon برای برخی از دیوایس های ۶۴ بیتی مبتنی بر iOS 10.2.1 به منظور امکان جیلبریک کردن ان ها منتشر شده است . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

بطور کلی ، باید بگوییم که هم اکنون یک انتشار جدید در مسیر دنیای جیلبریک وجود دارد ، که این ابزار برای نسخه ای همچون iOS 10.2.1 و با نام سایگون (Saïgon) معرفی شده است . در واقع ، اگرچه این ابزار همچنان برای آخرین نسخه های سیستم عامل iOS نهایی و قابل استفاده نمی باشد ، اما می توان گفتکه این ابزار نزدیکتر و بیشتر از آن چیزی است که ما در یک لحظه دیده ایم و لازم به ذکر است که این ابزار تنها برای دیوایس های ۶۴ بیتی عرضه شده است . از طرفی ، باید گفتکه ما و کاربران علاقمند به دنیای جیلبریک چند روزی برای مشاهده هرگونه گزارشات اولیه و موفقیت امیز پیش از جمع آوری اطلاعات جاری و موجود برروی پیشرفت های انجام شده اخیر در دنیای جیلبریک منتظر عرضه چنین ابزاری بوده ایم ، که اکنون شاهد عرضه ی ابزار جیلبریک برای برخی از دیوایس های ۶۴ بیتی مبتنی بر iOS 10.2.1 و iOS 10.3.1 هستیم .

بنابراین ، باید گفتکه ابزار جیلبریک Saïgon ، سه اکسپلویت عمومی منتشر شده را به یک ابزار واحد متصل می کند . در واقع این سه اکسپلویت عمومی برای مدت زمان مشخصی شناخته شده بودند که این اکسپلویت های شناخته شده عبارتند از ziVA ، triple_fetch و the kernel protection bypass (دور زدن حفاظت از هسته که در Yalu هم استفاده شده است) که می تواند برای فریمور های مختلف iOS 10 به یک جیلبریک تبدیل شود ، اما تا بحال بنظر نمی رسید که هیچکس آمادگی لازم برای انجام چنین کاری که نیازمند به مهارت خاصی می باشد را داشته باشد .

اما هم اکنون ، لازم به ذکر است که توسعه دهنده ای همچون Abraham Masri ، این کار را انجام داده است و موفق به دریافت جیلبریک کامل و قابل اجرا برروی یک مجموعه ای کوچک و انتخاب شده از دیوایس ها در اولین نسخه بتای منتشر شده در وب سایت Saïgon شده است .

و اما دیوایس های سازگار با ابزار جیلبریک Saïgon :

همانطور که در ادامه مشاهده می کنید ، باید گفتکه در حال حاضر لیست دیوایس ها و فریمور های پشتیبانی شده کمی کوچک می باشند .

  • ایفون ۶/پلاس نسخه (۱۰.۲.۱)
  • ایفون SE نسخه (۱۰.۲.۱) (توسط برنامه نویس مورد آزمایش قرار نگرفته است اما گزارش کار توسط کاربران می باشد)
  • ایفون ۶s نسخه (۱۰.۲.۱) (توسط برنامه نویس مورد آزمایش قرار نگرفته است اما گزارش کار توسط کاربران می باشد)
  • ایپد Air 2 وای فای نسخه (۱۰.۲.۱) (تست نشده است)

با این حال ، اینطور بنظر می رسد که در نهایت هیچ دلیلی برای اینکه چرا نباید این ابزار جیلبریک برای تمامی دیوایس های ۶۴ بیتی در iOS 10.2.1 گسترش یابد ، وجود ندارد . بنابراین ، کار کردن بیشتر برروی این ابزار جیلبریک از سوی توسعه دهنده ان به منظور گسترش پشتیبانی از دیوایس های بیشتر لازم و نیاز است .

جالب توجه است که ، اکسپلویت triple_fetch برروی iOS 10.3.2 قابل استفاده و کار می کند و همچنین اکسپلویت ziVA برروی iOS 10.3.1 قابل استفاده و کار می کند . در واقع ، این بدان معنا می باشد که برخی از دیوایس ها در نهایت می توانند یک جیلبریک را برای نسخه ای همچون iOS 10.3.1 در خود دریافت و مشاهده کنند ، هر چند درحال حاضر چنین اتفاقی دیده نشده است . در این صورت ، سایر موارد دیگر می بایست با KPP و Cydia Substrate انجام و در نظر گرفته شود که انجام این گزاره و عمل را کمی پیچیده تر می کند ، اما وب سایت Saïgon ادعا می کند که iOS 10.3.1 با پشتیبانی از آیفون ۶s در حال اماده شدن و عرضه است .

در نتیجه ، اکسپلویت ها می بایست اجازه دهند تا ابزار جیلبریک Saïgon را بعنوان یک نرم افزار غیررسمی بر پایه فریمور ها تا iOS 10.3.1 بکار گیرند ، حتی اگر آن را به یک جیلبریک پایان یافته کامل و بالاتر از iOS 10.2.1 نرسانده باشد . در این صورت ، این امر اجازه می دهد تا ریستور به فریمور های غیرقابل ساین iOS 11 همراه با ابزار futurerestore ، اگر قرار باشد جیلبریک در آینده ای نزدیک برای آنها دردسترس قرار گیرد را میسر می کند . بنابراین ، شما می توانید حباب ها را برای هر فریمور iOS 11 که منتشر شده است را ذخیره کنید .

از سوی دیگر ، ظاهرا گزارش های اولیه نشان می دهد که این ابزار جدید تا حدودی فریبنده است ، چرا که برخی از افراد تقریبا بلافاصله موفق به جیلبریک دیوایس خود با این ابزار می شوند ، در حالیکه برخی دیگر برای ساعت ها پیش از جیلبریک شدن به کمک این ابزار تلاش می کنند . در این صورت ، باید گفتکه امید است که در نسخه های بتای بعدی این امر بتواند بهبود یابد ، هر چند که گاهی اوقات اکسپلویت هایی که استفاده می شوند پایداری اساسی دارند که نمی توان آنها را بهبود بخشید .

در پایان ، باید بگوییم که ما شما کاربران عزیز را در صورت وجود پیشرفت و فرایند های انجام شده در ابزار جیلبریک Saïgon بویژه در زمانیکه سخت افزار ها و دیوایس های بیشتری پشتیبانی می شوند ، بروز نگه خواهیم داشت . اما اگر شما دارای یک دیوایسی می باشید که برروی ان iOS 10.2.1 نصب شده است و خواستار ان هستید تا به کمک ابزار جیلبریک Saïgon ان را بررسی کنید ، می توانید اولین نسخه بتای این ابزار را از وب سایت رسمی ان دریافت کنید . همچنین برای کسانیکه مایل به دیدن کد های این ابزار هستند ، می توانند صفحه ی GitHub توسعه دهنده ی ان را مشاهده و امتحان کنند .

در این صورت ، شما می توانید نظرات و دیدگاه های خود را در رابطه با ابزار جیلبریک Saïgon با ما در بخش دیدگاه ها به اشتراک بگذارید و بگویید که ایا شما با موفقیت توانستید از ابزار جیلبریک Saïgon استفاده کنید ؟ آیا دیوایس شما بزودی پشتیبانی می شود ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 140
برچسب ها : جیلبریک,احتمالا,

تاريخ : شنبه 29 مهر 1396 | 1:55 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.