چگونه در مک به کمک قابلیت Markup برروی تصاویر طرحی را رسم و بکشیم ؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 26

چگونه در مک به کمک قابلیت Markup برروی تصاویر طرحی را رسم و بکشیم ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در مک برروی تصاویر ذخیره شده در برنامه Photos طرحی را بدون نیاز به نصب برنامه های جانبی و با توجه به میل خود رسم و بکشید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که برنامه ی Photos در سیستم عامل مک دارای مجموعه ای از ابزار های طراحی ساده همچون Markup می باشد که می تواند در انجام بسیاری از کار ها شامل رسم کردن ، کشیدن ، طراحی کردن ، نوشتن بر روی هر تصویر و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد . از طرفی ، قابلیت Markup در برنامه Photos می تواند یک روش جالبی را به منظور انجام نقاشی برروی یک تصویر ، قرار دادن یک تذکر و یا نکته مورد نظر ، اضافه کردن یک رنگ و یا ایجاد یک طرح کوچک اضافی به منظور جلب توجه به هر تصویر موجود در برنامه Photos را ارائه دهد .

بنابراین ، مجموعه ابزار ویرایش Markup در برنامه Photos برای سیستم عامل مک بسیار عالی و کاربردی می باشد ، اما مانند بسیاری از ویژگی های دیگر در مک ، این ویژگی هم کمی پنهان می باشد ولی چشم پوشی از ان اسان نمی باشد . به همین منظور ، در این پست اموزشی قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در سیستم عامل مک به قابلیت Markup در برنامه Photos دسترسی داشته باشید و همچنین چگونه با استفاده از مجموعه ابزار موجود برروی یک تصویر طرحی را رسم و بکشید ؟

البته لازم به ذکر است که شما می توانید با استفاده از این روش برروی هر تصویر و یا فایل تصویری که از یک آیفون و یا دوربین دیجیتال به برنامه Photos کپی شده است یا مستقیما وارد برنامه ی Photos شده است و یا در غیر این صورت در داخل برنامه Photos قرار دارد ، طرحی را رسم و بکشید . حال اگر شما هم کنجکاو شده اید و می خواهید خودتان این ویژگی را آزمایش کنید ، پیشنهاد می شود که بهتر است برای اولین بار انجام اینکار را برروی تصویری انجام دهید که ان عکس برای شما اهمیتی ندارد و یا یک نسخه کپی دیگر از ان ایجاد کنید .

و اما اموزش رسم و کشیدن طرح برروی تصاویر در مک به کمک قابلیت Markup :

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Photos را در سیستم مک خود باز کرده و سپس تصویری را که می خواهید برروی ان طرحی را با استفاده از قابلیت Markup رسم و بکشید ، انتخاب کنید .چگونه در مک به کمک قابلیت Markup برروی تصاویر طرحی را رسم و بکشیم ؟
  2. پس از ان می بایست برروی گزینه ی Edit که در گوشه ی بالا سمت راست صفحه و شبیه به یک سری اسلایدر می باشد ، کلیک کنید .چگونه در مک به کمک قابلیت Markup برروی تصاویر طرحی را رسم و بکشیم ؟
  3. حال می بایست برروی گزینه ی Extensions که در گوشه ی پایین و سمت راست برنامه Photos می باشد ، کلیک کنید .چگونه در مک به کمک قابلیت Markup برروی تصاویر طرحی را رسم و بکشیم ؟
  4. اکنون می بایست از لیست منوی پاپ اپی که برای شما ظاهر می شود ، گزینه ی Markup را انتخاب کنید .چگونه در مک به کمک قابلیت Markup برروی تصاویر طرحی را رسم و بکشیم ؟
  5. حال می بایست از ابزار Markup که شامل گزینه هایی همچون قلم مو و سایر قلم های متعدد و همچنین ابزار شکل برای تنظیمات ضخامت خط ، ابزار متن ، تنظیمات فونت و گزینه های رنگ برای هر نشانه گذاری می باشد به منظور کشیدن طرح مورد نظر بطور مستقیم برروی تصویر خود استفاده کنید .چگونه در مک به کمک قابلیت Markup برروی تصاویر طرحی را رسم و بکشیم ؟
  6. سپس ، زمانیکه از انجام تغییرات مورد نظر برروی تصویر خود راضی بودید ، کافیست گزینه ی Save Changes را در گوشه ی بالا و سمت راست برنامه Photos انتخاب کنید .چگونه در مک به کمک قابلیت Markup برروی تصاویر طرحی را رسم و بکشیم ؟
  7. در پایان کافیست گزینه ی Done را به منظور پایان و ذخیره تصویر ویرایش شده انتخاب کنید .چگونه در مک به کمک قابلیت Markup برروی تصاویر طرحی را رسم و بکشیم ؟

در نتیجه ، اکنون که شما بر روی تصویر مورد نظر خود طرحی را رسم و کشیده اید ، می توانید ان را در قسمت لایبری تصاویر خود نگه دارید ، به اشتراک بگذارید ، ایمیل کنید ، بصورت یک پیام ارسال کنید ، ذخیره کنید و یا هر کار دیگری را که در نظر دارید ، انجام دهید .

چگونه در مک فرم ها و اسناد PDF را پر و تکمیل کنیم ؟

چگونه در ایفون و ایپد یک فرم PDF را به کمک قابلیت Markup پر و تکمیل کنیم ؟

چگونه در ایفون و ایپد از طریق برنامه Photos برروی تصاویر از قابلیت Markup برای اضافه کردن متن ، رسم اشکال و … استفاده کنیم ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

دوشنبه 9 مرداد 1396 - 19:52
قدرت گرفته از نیلوبلاگ

اطلاعیه جدید نیلوبلاگ

برای شرکت در مسابقه ویژه بهترین وبلاگ برای کاربران جدید
به صفحه ثبت نام مراجعه کنید

عضویت