غیرفعال کردن و حذف صفحه چک کردن درایو ها CHKDSK قبل از شروع ویندوز ۱۰ ، ۷ ، ۸ و..

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 27

صفحه آبی یا سیاه رنگ با شمارش معکوس درخواست بررسی چک دیسک در ویندوز معرف حضور اکثریت کاربران است. در صورتی که به درستی ویندوز را خاموش نکنید در مرحله بوت ویندوز احتمالا با این پیغام ثانیه دار مواجه می شوید. در این پست انزل وب قصد داریم دو روش برای حذف و برداشتن صفحه چک CHKDSK قبل از شروع ویندوز همچنین راه حلی برای مشکل A Disk Read Error Occurred در هنگام بالا آمدن ویندوز ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

نحوه برداشتن صفحه اسکن درایو ها و حذف چک دیسک قبل از ورود به ویندوز

Fix the Checking File System Problem and Disable CHKDSK before Logging In to Windows

مشکلات زمان بالا آمدن ویندوز تنها به حذف چک دیسک در ویندوز خلاصه نمی شود. در پست های قبلی انزل وب به ۴ روش رفع مشکل نمایش صفحه سیاه هنگام بالا آمدن و شروع ویندوز و همچنین راهکارهایی برای رفع مشکل ویندوز بوت منیجر و ارور بوت نشدن ویندوز اشاره کرده ایم. در این پست به طور ویژه به بررسی مشکل Checking File System قبل از ورود به ویندوز می پردازیم.

حذف چک دیسک با استفاده از Command Prompt

برای رفع مشکل پیغام Checking File System ، از منوی Start ، Run را اجرا کنید. کلمه CMD راتایپ کرده و دکمه Enter را بفشارید.
در صورتی که در سیستم شما درایو C همان درایوی است که میخواهید حذف CHKDSK را روی آن اعمال کنید؛ دستور زیر را در Command Prompt تایپ نمایید:

:CHKNTFS /X C

حذف CHKDSK

اگر در کنار درایو C قصد دارید عملیات حذف CHKDSK را برای درایو D نیز انجام دهید. از کد زیر استفاده کنید برای حذف چک دیسک روی درایوهای بیشتر نیز روش کار به همین منوال است و تنها کافی است هر درایو را با یک Space از دیگری جدا نمایید.

:CHKNTFS /X C: D

حذف CHKDSK

رفع مشکل پیغام Checking File System و برداشتن صفحه چک کردن درایو ها  به کمک رجیستری ویندوز

از منوی Start ، Run را اجرا کنید. کلمه Regedit راتایپ کرده و دکمه Enter را بفشارید.

حذف CHKDSK

از سمت چپ در پنجره باز شده مسیر زیر را پیدا کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession Manager

حذف CHKDSK

BootExecute را پیدا کرده و روی آن دابل کلیک کنید.

حذف CHKDSK

با دابل کلیک پنجره Edit Multi-String روی صفحه نمایش داده می شود. مقدار رشته ای :Autocheck Autochk * /rDosDeviceC را با کد زیر جایگزین کرده و برای ذخیره شدن تغییرات روی دکمه Ok کلیک کنید.

*Autocheck Autochk

حذف CHKDSK

حذف اسکن دیسک در ویندوز ۷ ، ۸ ، ۱۰ به صورت خودکار

گاهی کاربران تمایلی به استفاده از Command Prompt یا رجیستری برای ویرایش و حل مشکل چک دیسک ندارند در این مقطع پیشنهاد ما استفاده از فایل Batch است. در ادامه فایلی برای غیر فعال کردن اسکن دیسک در ویندوز ۷ ، ۸ و.. تعبیه شده است با دانلود و اجرای فایل Bat. و انتخاب نام درایو مدنظر به صورت خودکار اصلاحات مربوطه انجام میشود.

حذف CHKDSK

دانلود فایل Bat. برای حذف CHKDSK به صورت خودکار

حذف CHKDSK

دانلود فایل Bat. برای بازگرداندن تغییرات رجیستری به حال پیش فرض

اگر تمایل دارید که بررسی چک دیسک در ویندوز برای درایو خاصی اعمال شود میتوانید از فایل Bat. Autocheck Reset برای اعمال تغییرات استفاده نمایید. تنها کافی است که نام درایو مد نظر خود را وارد کنید ، فرآیند به صورت خودکار انجام میشود:

حذف CHKDSK

دانلود فایل Bat. زمانبندی خودکار بررسی چک دیسک در ویندوز

تجربیات و پیشنهادات شما ؟

چه ایده ای برای رفع مشکل A Disk Read Error Occurred در هنگام بالا آمدن ویندوز در ذهن دارید؟ تجربیات خود در زمینه حل مشکل چک دیسک و حذف CHKDSK را با ما به اشتراک بگذارید و اگر در مسیر اجرای روش ؛ آموزش دستور CHKDSK به مشکلی برخورد کرده اید در بخش نظرات انزل وب آن را مطرح کنید.


برچسب‌ها : غیرفعال,

چهارشنبه 22 آذر 1396 - 17:04
قدرت گرفته از نیلوبلاگ