چگونه برروی مک ایکلود درایو را به داک اضافه کنیم ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که ایکلود درایو (iCloud Drive) اجازه می دهد تا به اسانی به فضای ابری و ذخیره سازی داده ها از طریق دستگاه های مک و iOS دسترسی داشته باشید و همینطور ، قابل ذکر است که داشتن این قابلیت برای دسترسی سریع به ایکلود درایو در هر زمانی از طریق داک می تواند برای بسیاری از کاربران مک بسیار مناسب باشد .

بنابراین ، در حالیکه روش های گوناگونی برای دسترسی به ایکلود درایو از طریق یک مک وجود دارند ، باید بگوییم که یکی از سریعترین روش ها برای دسترسی به ایکلود درایو با قرار دادن ان در بخش داک سیستم عامل Mac OS می باشد ، درست مانند بسیاری از کاربران ایفون ها و ایپد ها که این کار را در iOS انجام می دهند . البته ، گفتنی است که در سیستم عامل Mac OS این امر ممکن است در نگاه اول امکان پذیر بنظر نرسد ، اما با یک کمی سعی و تلاش در پیرامون فایل سیستم مک ، شما می توانید ایکلود درایو (iCloud Drive) را در داک برای دسترسی مطلوب از هر کجا قرار دهید .

و اما اموزش اضافه کردن ایکلود درایو در داک مک :

به این ترتیب ، برای قرار دادن ایکلود درایو در بخشی از داک سیستم عامل Mac OS ، شما به دسترسی یک سیستم فولدر و استفاده از ان بعنوان میانبر برای اضافه کردن ایکلود درایو به داک نیازمند خواهید بود . بنابراین ، این امر ممکن است که برای شما بنظر پیچیده تر از آن برسد ، در نتیجه در اینجا تمام مواردی که شما می بایست انجام دهید ، توضیح داده شده است .

  1. ابتدا می بایست به Finder در سیستم عامل Mac OS مراجعه کرده و سپس می بایست برروی گزینه ی Go کلیک کرده تا منوی کشویی ان باز شود و پس از ان گزینه ی Go To Folder را انتخاب کنید .
  2. حال می بایست دقیقا مسیر زیر را وارد کرده و دکمه ی return را در کیبور بزنید .

    /System/Library/CoreServices/Finder.app/Contents/Applications/
    چگونه برروی مک ایکلود درایو را به داک اضافه کنیم ؟

  3. اکنون می بایست این برنامه یعنی iCloud Drive.app در این مسیر و فهرست نمایان شده ، قرار داشته باشد ، سپس می بایست با استفاده از قابلیت Drag & Drop ان را در داک برروی مک که شما خواستار ان هستید تا ایکلود درایو (iCloud Drive) در ان قسمت قرار گیرد ، بکشید .چگونه برروی مک ایکلود درایو را به داک اضافه کنیم ؟

اکنون شما می توانید بطور مستقیم برروی ایکون ایکلود درایو (iCloud Drive) در داک مک کلیک کنید ، تا بلافاصله این برنامه برای شما باز شود .

چگونه برروی مک ایکلود درایو را به داک اضافه کنیم ؟

بنابراین ، با دسترسی سریع به داک ، شما می توانید سریعتر از همیشه به هر دو موارد یعنی فایل های ایکلود درایو خود و همچنین کپی فایل ها به ایکلود درایو برروی مک یا انتقال ان ها به انجا دسترسی داشته باشید .

البته ، بیاد داشته باشید که شما همیشه می توانید به ایکلود درایو (iCloud Drive) از طریق سایدبار در پنجره ی Finder و یا همچنین از طریق منوی Go در ان دسترسی داشته باشید ، اما با قرار دادن ایکلود درایو در داک سیستم عامل مک باعث اضافه شدن مزیتی می شود که از هر کجا و هر اپلیکیشنی دیگری بلافاصله بدون نیاز به بازگشت به Finder قابل دسترس باشد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 48
برچسب ها :

تاريخ : سه شنبه 12 دی 1396 | 5:23 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By BlackSkin :.