چگونه در iOS 11 به کمک قابلیت Scan Documents اسناد خود را اسکن کنیم ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که خود در برنامه ی Notes در کمترین زمان ممکن بپردازید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

اگر از کاربران محصولات اپل همچون ایفون ها و یا ایپد ها باشید و اخرین اخبار و قابلیت های اضافه شده در سیستم عامل محبوب این شرکت را دنبال کرده باشید ، حتما مطلع هستید که یکی از جدیدترین و قابلیت های کاربردی اضافه شده در جدیدترین نسخه ی سیستم عامل iOS یعنی iOS 11 ، ویژگی اسکن اسناد یا همان Scan Documents در برنامه ی محبوب و پیشفرض Notes می باشد که این امکان را برای کاربران این سیستم عامل فراهم می کند تا بدون نیاز به دانلود و نصب اپلیکیشن های خاصی همچون گذشته از اپ استور ، بتوانند در مواقع نیاز از اسناد خود با مراجعه به برنامه ی Notes بصورت تکی و یا مجموعه ای اسکن بگیرند و ان ها را در دیوایس خود ذخیره کنند . از طرفی ، این قابلیت همچون سایر برنامه های منتشر شده در اپ استور که در زمینه ی اسکن اسناد می باشند ، این اجازه را به شما می دهد تا پس از انکه از هر سند خود اسکن گرفتید ، میزان اندازه و برش ان را براساس نیاز خود تنظیم کرده و سپس ان را ذخیره کنید و یا اصلا ان را حذف کرده و مجددا اقدام به اسکن گرفتن کنید .

حال ، اگر شما هم خواستار ان هستید تا با استفاده از قابلیت Scan Documents در برنامه ی Notes اقدام به اسکن اسناد خود کنید اما از نحوه دسترسی و انجام ان مطلع نمی باشید ، پیشنهاد می کنیم در ادامه با جاست تک همراه بوده تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه به اسکن اسناد خود در برنامه ی Notes بپردازید .

و اما اموزش اسکن اسناد در iOS 11 به کمک قابلیت Scan Documents در برنامه ی Notes :

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Notes را باز کرده و سپس در این برنامه یک یادداشت جدید را با انتخاب گزینه ی مربع شکل در گوشه ی پایین و سمت راست صفحه ایجاد کنید .
  2. حال می بایست همچون تصویر زیر ، برروی ایکون + تپ کنید .
  3. اکنون در منوی پاپ اپی که برای شما باز می شود ، می بایست گزینه ی Scan Documents را انتخاب کنید .
  4. سپس ، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، دوربین دیوایس شما به منظور اسکن اسنادتان فعال خواهد شد که شما می بایست دوربین دیوایس خود را برروی اسناد مورد نظر گرفته و برروی گزینه ی دایره شکل سفید تپ کنید تا از اسناد شما اسکن گرفته شود .نکته ۱ : در نظر داشته باشید که شما در مرحله ی چهارم می توانید برای گرفتن اسکن از اسناد خود بجای تپ کردن برروی گزینه ی دایره شکل سفید شاتر ، اجازه دهید تا خود دوربین سوژه ی مورد نظر شما را با نمایان شدن یک کادر زرد رنگ تشخیص داده و ان را بدون انکه نیاز باشد تا شما دکمه ی شاتر را بزنید ، اسکن کند . (همچون تصویر زیر)

    نکته ۲ : اما همانطور که گفته شد ، شما می توانید در صورت نیاز و یا در صورت عدم تشخیص سند شما توسط دوربین دیوایس ، گزینه ی شاتر را زده و پس از انکه از سند مورد نظر اسکن گرفته شد ، ان را بلافاصله همچون تصویر زیر برش داده و زوایای ان را تنظیم کنید و پس از تنظیم ان می توانید براساس نیاز خود ، برای ادامه ی کار یعنی گرفتن اسکن از سایر اسناد برروی گزینه ی Keep Scan تپ کنید و یا برای گرفتن اسکن مجدد از همان سند مورد نظر ، برروی گزینه ی Retake تپ کنید .

    نکته ۳ : در نظر داشته باشید که شما می توانید پس از فعال شدن دوربین به منظور گرفتن اسکن از اسناد ، پیش از انکه دکمه ی شاتر را بزنید و یا دوربین دیوایس را برای گرفتن اسکن بصورت خودکار از سوژه ی مورد نظر تنظیم کنید ، می توانید فلش دوربین (۱) را با انتخاب گزینه ی ان در بالای صفحه فعال و یا غیرفعال کنید و همچنین می توانید افکت مورد نظر (۲) را با انتخاب گزینه ی ان در بالای صفحه تعیین کنید .

  5. در پایان ، کافیست پس از اتمام اسکن از اسناد خود برروی گزینه ی Save در گوشه ی پایین و سمت راست صفحه تپ کنید .

حال ، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، اسناد اسکن شده شما همچون تصویر زیر در برنامه ی Notes ذخیره شده است .

در نظر داشته باشید که برای مشاهده ی اسناد اسکن شده خود در برنامه ی Notes ، کافیست ابتدا برنامه ی Notes را باز کرده و سپس به یادداشت جدیدی که در مرحله ی اول از این اموزش ایجاد کرده بودید ، مراجعه کنید و با تپ کردن برروی اسناد اسکن شده ، شما با تصویری همچون زیر مواجه خواهید شد .

در نظر داشته باشید که شما پس از مراجعه به اسناد اسکن شده خود در برنامه ی Notes با یک نوار ابزار در پایین صفحه مواجه خواهید شد که این ابزار را اگر بخواهید توضیح دهیم ، به شرح زیر می باشد :

همچنین ، در نظر داشته باشید که برای به اشتراک گذاری اسناد خود در سایر اپلیکیشن های نصب شده در دیوایستان ، می بایست برروی گزینه ی مربع شکل در گوشه ی سمت راست و بالای صفحه تپ کنید .امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 40
برچسب ها :

تاريخ : چهارشنبه 13 دی 1396 | 4:31 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By BlackSkin :.