اپل بروزرسانی های امنیتی iOS 11.2.2 و macOS High Sierra 10.13.2 را همراه با رفع باگ Spectre منتشر کرد

در روز دوشنبه ، شرکت اپل نسخه ی رسمی iOS 11.2.2 و macOS High Sierra 10.13.2 را برای تمامی ایفون ها ، ایپد ها و ایپاد های تاچ که از iOS 11 و دستگاه های مکی که از macOS High Sierra پشتیبانی می کنند ، عرضه کرد . برای اطلاعات تکمیلی و دانلود فریمور مورد نظر ، در ادامه با جاست تک باشید.

بطور کلی ، باید بگوییم که شرکت اپل در روز دوشنبه بروررسانی نرم افزازی جدید iOS 11.2.2 را برای ایفون ۵s و ایفون های پس از ان و همچنین برای ایپد ایر و نسل های پس از ان در کنار ایپاد تاچ نسل ششم را تکمیلی و جدید macOS High Sierra 10.13.2 را برای کامپیوتر های مک عرضه کرده است .

بنابراین ، بروزرسانی نرم افزاری iOS 11.2.2 را می توان به اسانی برروی دیوایس مبتنی بر iOS خود از طریق قابلیت OTA با مراجعه به مسیر Settings > General > Software Update و یا از طریق ایتونز در دسکتاپ دریافت کنید . همچنین ، بروزرسانی منتشر شده برای مک نیز از طریق تب Updates در مک اپ استور درسترس می باشد .

لازم به ذکر است که مطابق با یادداشت های منتشر شده همراه با فایل های دانلود ، iOS 11.2.2 و macOS High Sierra 10.13.2 یک بروزرسانی را ارائه می دهند و برای تمامی کاربران توصیه می شود .

در واقع ، اسناد پشتیبانی این کمپانی برای iOS 11.2.2 و macOS High Sierra 10.13.2 نشان می دهد که این بروزرسانی های منتشر شده رفع باگ های بیشتری را برای اسیب پذیری Spectre که هفته گذشته شایع شده بود را فراهم می سازد .

براین اساس ، باید گفتکه اسیب پذیری های Meltdown در iOS 11.2 ، macOS 10.13.2 و tvOS 11.2 قرار داشتند .

بطور مشخص ، هر دو بروزرسانی های جدید iOS و macOS شامل بهبودات امنیتی برای سافاری و WebKit می باشند که تاثیرات اسیب پذیری های Spectre را براساس اذعانات این کمپانی کاهش می دهد .

به همین منظور ، گفتنی است که با نصب بروزرسانی تکمیلی macOS High Sierra 10.13.2 ، مرورگر سافاری را به نسخه ی (۱۳۶۰۴.۴.۷.۱.۶) ۱۱.۰.۲ و یا نسخه ی (۱۳۶۰۴.۴.۷.۱۰.۶) ۱۱.۰.۲ بروز می کند . بنابراین ، برای بررسی نسخه ی سافاری نصب شده برروی مک خود ، لازم است تا سافاری را باز کرده و گزینه ی About Safari را از منوی Safari انتخاب کنید .

در نتیجه ، اگر شما خواستار ان هستید تا اطلاعات بیشتری را در مورد این اکسپلویت ها و اینکه چگونه اپل آنها را رفع کرده است ، مطلع شوید ، می توانید سند مربوط به ان را در سایت اپل و همچنین پست منتشر شده از Andrew را در هفته گذشته مطالعه کنید .

همچنین ، گفتنی است که برای اطلاعات بیشتر در مورد محتوای امنیتی iOS 11.2.2 و macOS High Sierra 10.13.2 ، سند پشتیبانی این کمپانی را در وب سایت اپل بررسی کنید .

بنابراین ، مانند هر یک از بروزرسانی های نرم افراری اپل ، می توانید iOS 11.2.2 را از طریق روش OTA و یا با دانلود فایل متناسب با دیوایس خود ، ان را نصب کنید ، تا با نصب ان بتوانید از اخرین بهبود های انجام شده در iOS بهرمند شوید .

در این صورت ، با تمام توضیحات داده شده ، در نظر داشته باشید که همیشه پیش از نصب هر بروزرسانی نرم افزاری ، یک نسخه ی پشتیبان از ایفون ، ایپد و یا ایپاد تاچ خود تهیه کنید . در واقع انجام اینکار از طریق ایتونز و یا ایکلود به اسانی انجام می شود . پس بیاد داشته باشید که بدون نسخه ی پشتیبان هیچگاه بروزرسانی نکنید ، چرا که حتی با وجود یک بروزرسانی نرم افزاری کوچک برای iOS ، ممکن است که در بعضی از مواقع مشکلاتی را در حین بروزرسانی بوجود اورد که باعث از دست رفتن اطلاعات دیوایس شما شود . به همین منظور ، تهیه ی یک نسخه پشتیبان باعث می شود تا در صورت بروز چنین اتفاقی بتوانید از ان استفاده کنید .

در همین حال ، همانطور که اشاره شد ، مجددا قابل ذکر است که کاربران ایفون و ایپد که دیوایس ان ها از iOS 11 پشتیبانی می کند ، می توانند از طریق روش OTA و با مراجعه به مسیر Settings app > General > Software Update و سپس انتخاب گزینه ی Download and Install ، دیوایس خود را به اخرین نسخه بروزرسانی کنند .

قابل ذکر است که تمامی دیوایس های ۶۴ بیتی می توانند به iOS 11 بروزرسانی کنند ، که ساده ترین حالت ان ، بروزرسانی از طریق OTA می باشد .

  1. ابتدا می بایست از طریق iCloud و یا ایتونز از دیوایس اپلی خود نسخه ی پشتیبان (Back UP) تهیه کنید .
  2. پس از تهیه نسخه ی پشتیبان از طریق دیوایس خود به مسیر Settings > General > Software Update مراجعه کنید .
  3. حال پس از انکه نسخه ی جدید توسط دیوایس شناسایی شد ، تنها کافیست گزینه ی Download & Install را بزنید ، تا بروزرسانی دانلود و پس از ان نصب شود .

همچنین قابل ذکر است که ، کاربران می توانند با اتصال دیوایس خود از طریق کابل USB به کامپیوتر و اجرای ایتونز و انتخاب دیوایس و با مراجعه به بخش Summary ، دیوایس خود را اپدیت کنند . از طرفی می توانید با انتخاب و دانلود فریمور متناسب با دیوایس خود از طریق لینک های زیر اقدام به نصب ان از طریق ایتونز کنید .

و اما لینک های دانلود iOS 11.2.2 :

: iPhone

iPhone 7 (GSM)

iPhone 7 (Global)

(iPhone 7 Plus (GSM

iPhone 7 Plus (Global)

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone SE

iPhone 5s (Global)

iPhone 5s (GSM)

: iPad

iPad Pro 10.5 inch (Cellular)

iPad Pro 10.5 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 2 12.9 inch (Cellular)

iPad Pro 2 12.9 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 12.9 inch (Cellular)

iPad Pro 12.9 inch (Wi-Fi)

iPad Pro 9.7 inch (Cellular)

iPad Pro 9.7 inch (Wi-Fi)

iPad 5 (Cellular)

iPad 5 (Wi-Fi)

iPad Air 2 (Cellular)

iPad Air 2 (Wi-Fi)

iPad Mini 4 (Cellular)

iPad Mini 4 (Wi-Fi)

iPad Mini 3 (China)

iPad Mini 3 (Cellular)

iPad Mini 3 (Wi-Fi)

iPad Mini 2 (China)

iPad Mini 2 (Cellular)

iPad Mini 2 (Wi-Fi)

iPad Air (China)

iPad Air (Cellular)

iPad Air (Wi-Fi)

  : iPod

iPod Touch 6th gen

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 48
برچسب ها :

تاريخ : چهارشنبه 20 دی 1396 | 6:51 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By BlackSkin :.