اموزش نصب نسخه بتای iOS 11 بدون نیاز به حساب Apple Developer و یا ثبت UDID

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه بدون هیچگونه هزینه و دردسری ، اولین نسخه بتای iOS 11.3 را که برای توسعه دهندگان عرضه شده است ، برروی دیوایس های خود دانلود و نصب کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات و اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که هربار شرکت اپل یک نسخه ازمایشی و جدید را برای توسعه دهندگان به بیرون منتشر می کند ، بسیاری از کاربران وفادار و علاقمند به این سیستم عامل که از توسعه دهندگان اپل بشمار نمی ایند ، سریعا به دنبال پیدا کردن یک روشی برای نصب ان برروی دیوایس های خود می باشند تا بتوانند از آخرین ، بزرگترین و جذابترین ویژگی های قرار داده شده در ان را که معمولا به دلیل بتا و ازمایشی بودن سیستم عامل همراه با باگ هایی اذیت کننده و دردسر ساز می باشد ،  تجربه و تست کنند . بنابراین ، باید بگوییم که اساس کار در نسخه iOS 11.3 با سایر نسخه های ان بجز اضافه شدن ویژگی های جدید و تغییر برخی از رابط های کاربری ان هیچ تفاوتی ندارد ، اما به دلیل تازگی داشتن این نسخه جدید و از انجایی که برخی از کاربران تا عرضه ی iOS 11.3 پس از انتشار چندین نسخه بتا صبر ندارند ، برایشان این نسخه بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد . بنابراین ، همین امر بنظر می رسد که در حال حاضر هر کاربری می تواند از لحاظ فنی با حداقل تلاش و سعی ممکن نسخه بتای iOS 11.3 را برروی یک دیوایسی که از iOS 11 پشتیبانی می کند ، به اسانی دانلود و نصب کند .

اما این بدان معنا نمی باشد که شما هم می بایست در هر شرایطی ، نسخه بتای iOS 11.3 را که برای توسعه دهندگان عرضه شده است ، برروی دیوایس های خود دانلود و نصب کنید . بلکه می بایست تا عرضه نسخه پایدار ان صبر کنید .

حال ، باید بگوییم که در این زمینه که ایا ما می توانیم تا پیش از انتشار نسخه عمومی و رسمی ، نسخه بتای iOS 11.3 را نصب کنیم و ایا پس از نصب مشکلی پیش خواهد امد یا خیر ؟ سوالات بسیاری را دریافت کرده ایم ، که بنظر می رسد پاسخ دادن و توضیح در مورد ان خالی از لطف نمی باشد . چرا که باید بگوییم که از لحاظ فنی شما می توانید در روشی غیر رسمی و با انجام برخی از تغییرات ، مشخصات و پیکربندی نسخه بتای iOS 11.3 را دریافت کنید و یا در روشی رسمی اگر شما در برنامه توسعه دهندگان اپل (Apple Developer) ثبت نام کرده باشید و یکی از توسعه دهندگان این شرکت بشمار ایید ، می توانید نسخه بتای iOS 11.3 را دریافت کنید . بنابراین ، در هر دو روش می توانید بلافاصله iOS 11.3 را برروی ایفون یا ایپد های پشتیبانی شده از این نسخه را نصب کنید .

در نتیجه ، این بدان معنا می باشد که هر کسی می تواند نسخه بتای iOS 11.3 را بدون داشتن حساب Apple Developer و بدون ثبت UDID نصب کند . در این صورت ، تنها چیزی که شما نیاز دارید ، مشخصات فایل mobileconfig نسخه بتای iOS 11.3 از سایر توسعه دهندگان و یا از یکی از دوستان مورد اعتماد خود می باشد .

به همین منظور ، مانند بسیاری از ایده ها و تصورات اشتباه دیگر ، باید بگوییم که چون انجام هرکاری شدنی می باشد ، نمی بایست ان را انجام داد . بنابراین اکثریت صاحبان آیفون و آیپد قریب به اتفاق نباید با نصب نسخه بتا و ازمایشی یک نرم افزار سیستمی همچون iOS 11.3 ، خود را به دردسر بیندازند . پس مجددا قابل ذکر است که اگر شما توسعه دهنده نیستید ، بهتر است از نصب نسخه بتای iOS 11.3 خودداری کنید .

حال با تمام توضیحات و هشدار هایی که داده شد ، ممکن است که شما بنا به دلایلی خاص همچون کنجکاو بودن ، اهمیت نداشتن مشکلات موجود در نسخه های بتا ، داشتن چندین دیوایس اپل و … بخواهید تا نسخه بتا و ازمایشی iOS 11.3 را که برای توسعه دهندگان منتشر شده است ، نصب کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش نصب نسخه بتای iOS 11.3 برروی ایفون ، ایپد و یا ایپاد تاچ در ادامه با ما همراه باشید .

و اما اموزش نصب اولین نسخه بتای iOS 11.3 بدون نیاز به حساب Apple Developer و یا ثبت UDID (از طریق روش OTA):

پیش از هر چیز ، توجه داشته باشید که در صورت بروز هر گونه مشکل نظیر از دست دادن اطلاعات خود به هر دلیلی و یا … خودتان مسئول می باشید ، چرا که همانطور گفته شد ، این نسخه بتا و ازمایشی می باشد و ممکن است که مشکلات بسیاری را به همراه داشته باشد .

 1. ابتدا می بایست دیوایس خود را به کامپیوتر (مک و یا ویندوز) وصل کرده و از ان یک نسخه پشتیبان (Back Up) تهیه کنید ، همچنین می توایند برای گرفتن نسخه پشتیبان از طریق ایکلود اقدام کنید . (اما پیشنهاد ما به شما تهیه نسخه پشتیبان از طریق ایتونز می باشد)
 2. حال پس از تهیه ی نسخه پشتیبان ، کافیست با اتصال دیوایس خود به VPN ، لینک مقابل http://www.ipodhacks142.com/download/ios-11-beta-profile را در مرورگر سافاری دیوایس خود وارد کرده و تا بارگزاری کامل ان صبر کنید .
 3. سپس کافیست همچون تصویر زیر برروی گزینه ی Downloads تپ کنید . 
 4. حال با مواجه شدن پیغام زیر ، می بایست برروی گزینه ی Allow تپ کنید .
 5. اکنون پس از مشاهده تصویر زیر ، کافیست برروی گزینه ی Install در گوشه ی بالا سمت راست صفحه به منظور نصب پروفایل تپ کنید .
 6. حال پس از انتخاب گزینه ی Install ، دیوایس به منظور نصب پروفایل از شما رمز عبور را درخواست خواهد کرد .
 7. پس از ان ، مجددا می بایست برروی گزینه ی Install در گوشه ی بالا سمت راست صفحه و منوی پای اپی که برای شما ظاهر می شود ، تپ کنید .
 8. حال دیوایس از شما می خواهد ایفون و یا ایپد خود را ریستارت کنید ، که می بایست برروی گزینه ی Restart تپ کنید .
 9. اکنون پس از ریستارت و نصب پروفایل ، می بایست به مسیر Settings > General > Software Update مراجعه کرده و صبر کنید تا با تصویر زیر مواجه شوید و پس از پایان دانلود ان می توانید همچون سایر بروزرسانی های iOS نسبت به نصب ان اقدام کنید .

نکته ۱ : در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام نصب پروفایل مربوطه و یا در زمان دانلود نسخه بتای iOS 11.3 و یا همچنین در هنگام تایید و نصب نسخه بتا پس از دانلود ان ، پیشنهاد می شود که از VPN استفاده کنید .

نکته ۲ : توجه داشته باشید که با این روش هیچ یک از اطلاعات دیوایس شما به احتمال بسیار حذف نخواهد شد و معمولا بدون کوچکترین تغییر در اطلاعات ، سیستم عامل دیوایس شما به iOS 11.3 بروزرسانی خواهد شد . (اما در عین حال ، از گرفتن نسخه پشتیبان غافل نشوید)

همچنین ، لازم به ذکر است که هم اکنون هر کاربری می تواند در صورت نیاز و به هر دلیلی ، نسخه بتای iOS 11.3 را با دانلود فایل IPSW ان که مرتبط با دیوایس خود می باشد ، دانلود و از طریق ایتونز نصب کند .

و اما اموزش نصب اولین نسخه بتای iOS 11.3 بدون نیاز به حساب Apple Developer و یا ثبت UDID (از طریق روش دانلود فایل IPSW ان) :

 1. ابتدا می بایست فایل IPSW آخرین نسخه بتای iOS 11.3 را که مرتبط با دیوایس شما می باشد ، از لینک هایی که در ادامه برای شما قرار خواهیم داد ، دانلود کنید .
 2. حال پس از دانلود ، دیوایس خود را به کامپیوتر متصل کرده و ایتونز را باز کنید .
 3. اکنون دیوایس خود را در منوی سمت چپ در ایتونز انتخاب کنید .
 4. سپس پیش از تلاش برای بروزرسانی ، از اطلاعات دیوایس خود بکاپ بگیرید .
 5. حال در سیستم عامل ویندوز دکمه ی Shift و در سیستم عامل مک دکمه های Alt/Option را نگهدارید و درحالیکه این دکمه ها را نگه داشته اید ، می بایست برروی گزینه ی Update در ایتونز کلیک کنید . پس از ان ، شما می بایست فایل IPSW را که در مرحله ی اول دانلود کرده اید ، انتخاب کنید .
 6. تبریک ! اکنون دیوایس شما شروع به انجام بروزرسانی به نسخه بتای iOS 113 خواهد کرد .

نکته ۳ : بیاد داشته باشید که برای نصب نسخه بتای iOS 11.3 از طریق ایتونز ، شما نیازمند به نسخه ایتونز ۱۲ و یا نسخه های پس از ان می باشید .

و اما لینک های دانلود اولین نسخه بتای iOS 11.3 :

 : iPhone

iPhone 5s

iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone 6S

iPhone 6S Plus

iPhone SE

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone X

: iPad

iPad Air

iPad Mini 2

iPad Mini 3

iPad Mini 4

iPad Air 2

iPad 9.7-inch (۲۰۱۷)

iPad Pro 9.7-inch

iPad Pro 12.9-inch (1st generation)

iPad Pro 12.9-inch (2nd generation)

iPad Pro 10.5-inch

: iPod

iPod touch 6

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 37
برچسب ها :

تاريخ : شنبه 7 بهمن 1396 | 3:44 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By BlackSkin :.