اکسپلویت کرنل (Kernel) برای سطوح iOS 11.2-11.2.1

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 21

اکسپلویت کرنل (Kernel) برای سطوح iOS 11.2-11.2.1

اگر شما هم اخرین اخبار دنیای جیلبریک را دنبال می کنید و به دنبال ان هستید که ایا همچون iOS 11.0۱۱.۱.۲ برای نسخه های پس از ان هم یعنی iOS 11.2-11.2.1 ابزار جیلبریکی منتشر می شود ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که محقق امنیتی Ian Beer در سال گذشته میلادی پس از پیدا کردن و انتشار عنوان های ایجاد شده از یک اکسپلویت tfp0 برای iOS 11.0-11.1.2 ، باعث شد که این امر بعنوان قدرتی برای ابزار های جیلبریکی همچون Electra و LiberiOS شناخته شود . اما ظاهرا در حال حاضر یک اکسپلویت کرنل (Kernel) جدید در دنیای جیلبریک وجود دارد و تاثیرات این اکسپلویت برروی نسخه ی بعدی iOS تکرار شده است .

در واقع ، به نقل قول از محتویات صفحه ی وب امنیتی شرکت اپل ، مجموعه و پچ های بروزرسانی iOS 11.2.5 در روز سه شنبه یک سطح اکسپلویت کرنل (Kernel) کشف شده توسط محقق امنیتی Russ Cox که ظاهرا این اکسپلویت برروی iOS 11.2-11.2.1 کار می کند ، رفع کرده است .

البته ، بنظر می رسد که Russ Cox به اندازه کافی هیجان زده نیست ، چرا که قصد دارد تا اکسپلویت کرنل (Kernel) خود را بطور عمومی درست مانند Beer که در سال ۲۰۱۷ انجام داده بود ، منتشر کند .

اکسپلویت کرنل (Kernel) برای سطوح iOS 11.2-11.2.1

اما این در حالی می باشد که شرکت اپل می گوید که این اکسپلویت می تواند یک اپلیکیشن جانبی و شخص ثالث را به منظور اجرای کد دلخواه برروی یک دیوایس فعال کند و از دیدگاه یک جیلبریک کننده ، این یک اتفاق خوب است . اما این سوال پیش می اید که ایا ممکن است از اکسپلویت کرنل Russ Cox برای سایر ابزار های جیلبریک منتشر شده برای iOS 11.2-11.2.1 استفاده کرد و یا اینکه هنوز اینگونه بنظر نمی رسد .

البته ، جالب توجه است که بنظر نمی رسد Russ Cox در مورد اکسپلویت خودش هیجان زده باشد . زیرا همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، در پاسخ به یکی از دنبال کنندگانش برروی توییتر بدگمانی و تردید را در مورد اینکه این اکسپلویت تا چه میزان قدرتمند است ، بوجود اورده است .

اکسپلویت کرنل (Kernel) برای سطوح iOS 11.2-11.2.1

اما بطور کلی ، باید گفتکه در حال حاضر ما می بایست منتظر مانده و مشاهده کنیم که ایا این جامعه جیلبریک می تواند اکسپلویت Russ Cox را برای هر چیز ارزشمند استفاده کند یا خیر . در عین حال ، ابزار های جیلبریک Electra و LiberiOS رایج ترین ابزار های باقی مانده و دردسترس می باشند . (اما هیچ یک از آنها Cydia را پشتیبانی نمی کنند)

با این حال ، در پایان باید بگوییم که از آنچکه ما می توانیم تاکنون از اتفاقات پیش امده جمع آوری کنیم ، Saurik بطور فعالانه Cydia و Mobile Substrate را همراه با پشتیبانی از iOS 11 بروزرسانی می کند ، اما ETA رسمی برای انتشار ان در این لحظه از زمان وجود ندارد . شاید بتوان گفتکه این اتفاق زمانی اماده است که تعداد بیشتری از کاربران خواستار جیلبریک دیوایس های مبتنی بر iOS 11 خود می باشند .

حال ، در بخش دیدگاه ها می توانید به ما بگویید که ایا بنظر شما این اکسپلویت برای یک جیلبریک برروی iOS 11.2-11.2.1 استفاده خواهد شد یا خیر ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

يکشنبه 8 بهمن 1396 - 16:03
قدرت گرفته از نیلوبلاگ