چگونه ایفون ۷ را در حالت DFU Mode قرار دهیم ؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 25

 7 را در حالت DFU Mode قرار دهیم ؟

از انجایی که نسل اخیر ایفون های شرکت اپل دیگر دارای دکمه ی فیزیکی هوم نمی باشند ، ممکن است که شما را متعجب کند که از این پس چگونه می توان ایفون ۷ را در حالت DFU Mode قرار داد و این دقیقا همان چیزی می باشد که ما قصد داریم در ادامه به شما کاربران عزیز اموزش دهیم که چگونه نسل اخیر ایفون های اپل را به حالت DFU ببرید . برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

اما قبل از هر چیز ، اگر بخواهیم در یک خط این قابلیت را به شما کاربران عزیز توضیح دهیم ، باید گفت که DFU Mode ، یک حالت پیشرفته برای ریکاوری و ریستور می باشد که می توانید ایفون خود را در این حالت قرار دهید که گاهی اوقات برای عیب یابی ، ریستور کردن و یا برای استفاده از فایل های IPSW در بروزرسانی دستگاه ضروری می باشد . اما بطور معمول ، اگر یک دیوایس به هر دلیلی واکنشی را از خود نشان نمی دهد و یا درست در زمان ریستور کردن در حالت Recovery Mode مشکلی پیش می اید ، استفاده از حالت DFU Mode تنها برای عیب یابی دستگاه نیاز است و به ندرت برای دسترسی به ان بطور متوسط برای هر کاربری لازم می باشد .

اما برای استفاده از حالت DFU mode در ایفون ۷ و ۷ پلاس ، شما نیازمند به یک کابل شارژ USB ایفون ، یک کامپیوتر (که می تواند مک و یا ویندوز باشد) و جدیدترین نسخه ی بروز شده ایتونز برای ریستور و یا تعامل با ایفون نیاز دارید .

و اما اموزش قرار دادن ایفون ۷ و ۷ پلاس در حالت DFU Mode :

قابل ذکر است که این روش در مورد ایفون ۷ ، ایفون ۷ پلاس و مدل های اینده ی ایفون که احتمالا بدون دکمه ی فیزیکی هوم عرضه خواهند شد ، قابل استفاده می باشد . در حالیکه این روش در مورد ایفون های قدیمی تر صدق نمی کند .

 1. ابتدا ایتونز را در کامپیوتر اجرا کنید .
 2. حال از طریق کامپیوتر ، ایفون ۷ و یا ۷ پلاس خود را به ایتونز متصل کنید .
 3. سپس دیوایس خود را به کمک نگه داشتن دکمه ی Power و کشیدن انگشت خود برروی To Power Off ، خاموش کنید و تا زمان خاموش شدن کامل دستگاه (سیاه شدن صفحه) صبر کنید .
 4. اکنون دکمه ی Power را که در قسمت سمت راست دیوایس قرار دارد ، فشار داده و حدودا ۳ ثانیه نگه دارید .
 5. حال پس از گذشت ۳ ثانیه ، در حالیکه همچنان دکمه ی Power را نگه داشته اید ، می بایست دکمه ای که مربوط به کم کردن میزان صدای ایفون می باشد را فشار داده و نگه دارید .
 6. در این مرحله می بایست هر دو دکمه ی Power و دکمه ی مربوط به کم کردن میزان صدا را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید .
 7. سپس دکمه ی پاور را رها کنید ، اما به نگه داشتن دکمه ی مربوط به کم کردن میزان صدا تا ۵ ثانیه ادامه دهید .
 8. قابل ذکر است که صفحه نمایش دیوایس شما می بایست همچنان سیاه باشد ، تا زمانیکه ایتونز بصورت پاپ اپ یک پیغامی را به منظور شناسایی شدن دیوایس هشدار دهد .
 9. اکنون دیوایس شما می تواند در حالت DFU Mode ریستور شود .

بنابراین ، هنگامیکه دیوایس شما به درستی وارد حالت DFU Mode می شود ، می توانید به انجام عملیات ریستور و یا بروزرسانی اقدام کنید .

و اما چهار روش ، برای ان که متوجه شویم ایفون به درستی در حالت DFU Mode قرار ندارد :

 • اگر در صفحه نمایش دیوایس شما ، لوگوی اپل نشان داده شود ، به این معناست که شما مراحل را به درستی انجام نداده اید و در عوض دیوایس را بوت کرده اید .
 • اگر در صفحه نمایش دیوایس شما ، لوگوی ایتونز نشان داده شود ، به این معناست که شما مراحل را به درستی انجام نداده اید و در عوض دیوایس را به حالت Recovery Mode قرار داده اید ، که با حالت DFU Mode متفاوت است.
 • اگر ایتونز ، پیغامی را مبنی بر شناسایی شدن دیوایس نشان ندهد ، به این معناست که شما مراحل را به درستی انجام نداده اید و احتمالا دستگاه به حالت DFU Mode وارد نشده است .
 • اگر صفحه نمایش ایفون روشن است و سیاه نمی باشد ، به این معناست که ایفون در حالت DFU Mode قرار ندارد . چرا که در حالت DFU Mode می بایست همیشه دیوایس خاموش و صفحه نمایش ان سیاه باشد .

بنابراین ، اگر شما هر گونه مشکلی در وارد شدن به حالت DFU Mode دارید و یا اگر شما دیوایس خود را در حالت Recovery Mode قرار داده اید ، می توانید با خاموش کردن دیوایس ، مراحل را مجددا انجام دهید .

و اما چگونه ایفون ۷ را از حالت DFU Mode خارج کنیم :

بخاطر داشته باشید که پس از انکه ایفون با موفقیت ریستور شود ، خود از حالت DFU خارج خواهد شد .

اما اگر شما دیوایس خود را در حالت DFU Mode قرار داده اید و سپس نیاز به ان دارید تا دیوایس خود را از حالت DFU خارج کنید ، کافیست براحتی دکمه های پاور و دکمه ی مربوط به کم کردن میزان صدا را تا زمان نمایش لوگوی اپل نگه دارید . اکنون خواهید دید که ایفون همانند گذشته راه اندازی و بوت خواهد شد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

پنجشنبه 12 بهمن 1396 - 12:25
قدرت گرفته از نیلوبلاگ