چگونه بررسی کنیم که ایا ایفون جدید (نو) ، رفرش و یا تعویضی می باشد ؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 54

 کنیم که ایا ایفون جدید (نو) ، رفرش و یا تعویضی می باشد ؟

اگر شما هم قصد خرید یک ایفون جدید و نو را دارید اما از خرید خود شک دارید و می خواهید از نو و اکبند بودن ایفونتان و یا اینکه رفرش و … می باشد ، اطمینان حاصل نمایید ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که اگر شما یک ایفون استفاده شده و یا یک ایفون تعمیر شده را خریداری می کنید ، ممکن است متعجب شوید که ایا شما می توانید متوجه شوید که بفرض ایفون بعنوان یک دیوایس جدید خریداری شده است ، یا بعنوان یک مدل رفرش است و یا یک دیوایس تعویضی ارائه شده توسط اپل از طریق یک سرویس درخواستی می باشد .

بنابراین ، بیشتر از این متعجب نشوید ، چرا که شما می توانید از یک ترفند جالب تشخیص مدل دیوایس برای یافتن اینکه ایا یک ایفون جدید (نو) ، رفرش ، یا یک تعویضی و یا حتی شخصی می باشد ، استفاده کنید . بنابراین ، این امر می تواند اطلاعات مفیدی برای خریداران دیوایس های استفاده شده (دست دوم) بشمار اید ، بفرض اینکه شما یک دیوایس را بصورت یک هدیه و یا دستی دریافت کرده اید ، یا چنانچه شما عیب یابی یا تعمیر یک ایفون را انجام می دهید و یا بسیاری از موارد دیگر که دانستن مدل دیوایس به شما کمک بسیاری می کند .

و اما چگونه تعیین کنیم که ایا ایفون جدید (نو) ، رفرش ، تعویضی و یا شخصی می باشد :

براین اساس ، شما می توانید با پیدا کردن و مشاهده ی پیشوند مدل یک دیوایس برای تعیین وضعیت اصلی یک دیوایس ایفون (و همچنین احتمالا یک ایپد) استفاده کنید ، که در اینجا نحوه انجام اینکار را برای شما شرح خواهیم داد .

  1. ابتدا می بایست برروی ایفون برنامه ی Settings را باز کنید .
  2. سپس می بایست به مسیر General > About مراجعه کنید .
  3. حال ، می بایست به دنبال گزینه ی Model باشید و سپس شماره شناسه ی مدل دیوایس خود را که مقابل به کلمه ی Model نوشته شده است را بخوانید . در واقع ، این شناسه ی مدل چیزی شبیه به MN572LL بنظر خواهد رسید . در این صورت ، اولین کاراکتر به شما اجازه خواهد داد تا بدانید که ایا این دیوایس جدید (نو) ، رفرش ، تعویضی و یا شخصی می باشد .
  • M – منظور از این حروف ان است که دیوایس از نوع جدید (نو) می باشد ، به این معنا که این دیوایس جدید خریداری شده است.
  • F – منظور از این حروف ان است که دیوایس رفرش می باشد ، به این معنا که این دیوایس از طریق فرایند رفرش و بازسازی قرار گرفته است . (یعنی انکه دیوایس به دلیل داشتن مشکلاتی به اپل مرجوع شده است و این شرکت پس از انکه مشکل را برطرف کرده است آن را به سمت بازار اما با عنوان کالای Refurbished بازگردانده است)
  • N – منظور از این حروف ان است که دیوایس تعویضی می باشد ، به این معنا که در اصل این دیوایس خریداری شده توسط این مدل به احتمال بسیار به دلیل درخواست یک سرویس تعویض شده است .
  • P – منظور از این حروف ان است که دیوایس همراه با حکاکی شخصی شده است ، به این معنا که این دیوایس همراه با یک حکاکی در خرید سفارشی و شخصی سازی شده است . چگونه بررسی کنیم که ایا ایفون جدید (نو) ، رفرش و یا تعویضی می باشد ؟

بنابراین ، این تمام ان چیزی است که وجود دارد . در نتیجه ، هم اکنون شما مطلع هستید که چگونه می بایست تعیین کرد که ایا یک ایفون جدید (نو) ، رفرش ، تعویضی و … می باشد . البته ، در نظر داشته باشید که ممکن است برخی از پیشوند های شناسایی دیگری برای دیوایس های ایفون وجود داشته باشند که در اینجا لیست نشده اند . در نتیجه ، اگر شما هر کدام از ان ها را می دانید ، می توانید ان ها را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید .

لازم به ذکر است که ما این روش را همراه با یک تعدادی از دیوایس های ایفون خودمان که ما می دانستیم هر یک از ان ها جدید (نو) ، رفرش و یا تعویضی می باشند ، ازمایش و تست کرده ایم . هر چند که ما شخصا شناسه P را مشاهده نکرده ایم .

به هر حال ، مهم ان است که توجه داشته باشید این شناسه مدل نشان داده شده در این پست اموزشی (مانند MN572LL / A) متفاوت از هر مدل عمومی ایفون (مانند آیفون X) و شماره مدل از سایر دیوایس های مبتنی بر iOS (مانند A1822) می باشد . در نتیجه ، مسلما این امر یک کمی گیج کننده بنظر می رسد زیرا تما آنها برچسب های مشابه دارند ، اما آنها حقیقتا چیز های کاملا متفاوتی می باشند .

با تشکر از یک پست مفید در انجمن Apple Discussion برای این ترفند کوچک و مرتب .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

پنجشنبه 12 بهمن 1396 - 12:25
قدرت گرفته از نیلوبلاگ