گزارش مالی اپل در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ : فروش ۷۷.۳ میلیون ایفون ، ۱۳.۲ میلیون ایپد و درامد ۸۸.۳ میلیارد دلار | بلاگ

گزارش مالی اپل در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ : فروش ۷۷.۳ میلیون ایفون ، ۱۳.۲ میلیون ایپد و درامد ۸۸.۳ میلیارد دلار

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

شمارنده

 دلار

روز گذشته ، شرکت اپل گزارش مالی خود را برای سه ماهه ی اول سال جاری منتشر کرده است که براین اساس ، ظاهرا این شرکت توانسته است به کسب درآمد ۸۸.۳ میلیارد دلار از فروش ۷۷.۳ میلیون دستگاه آیفون دست پیدا کند . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

شرکت اپل در روز پنجشنبه درامد سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ مالی خود را گزارش و اعلام کرده است و همچنین یک بررسی به عملکرد ان در طی سه ماهه ی گذشته پرداخته است . در واقع ، اینطور که بنظر می رسد ، این کمپانی انتظارات مورد نظر در کسب درامد را از دست داده است ، چرا که این شرکت ۸۸.۳ میلیارد دلار بدست اورده است ، اما فروش برای ایفون ها به ۷۷.۳ میلیون کاهش پیدا کرده است . حال در اینجا می توانید یک تفکیک کامل از این اعداد را مشاهده کنید .

و اما مقایسه امار و ارقام گزارش مالی شرکت اپل در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ با سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۷ :

  • درامد : میزان درامد ۸۸.۳ میلیارد دلاری در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ و میزان درامد ۷۸.۴ میلیارد دلار در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۷ ، که نشان از افزایش درامد ۱۳ درصدی را دارد .
  • ایفون ها : فروش ۷۷.۳ میلیون ایفون در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ و فروش ۷۸.۳ میلیون ایفون در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۷ ، که نشان از کاهش فروش ۱ درصدی در بخش ایفون ها دارد .
  • ایپد ها : فروش ۱۳.۲ میلیون ایپد در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ و فروش ۱۳.۱ میلیون ایپد در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۷ ، که نشان از افزایش فروش ۱ درصدی در بخش ایپد ها دارد .
  • مک ها : فروش ۵.۱ میلیون مک در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ و فروش ۵.۳۷ میلیون مک در سه ماهه ی سال اول ۲۰۱۷ ، که نشان از کاهش فروش ۵ درصدی در بخش مک ها دارد .

و اما در اینجا می توانید برخی از نظرات مدیر عامل شرکت اپل تیم کوک و رئیس امور مالی شرکت اپل Luca Maestri را در مورد امار و ارقام گزارش مالی منتشر شده ، مشاهده کنید :

در واقع ، تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل گفته است که ، ما برای بزرگترین گزارش این سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ در تاریخ اپل همراه با اساس رشد گسترده که شامل بالاترین درامد همواره بواسطه ی یک لیست از ایفون های جدید می باشد ، هیجان زده هستیم . از طرفی ، ایفون X از انتظارات ما پیشی گرفته است و از زمان عرضه اش در ماه نوامبر ، این ایفون هر هفته بیشترین فروش ما را داشته است . همچنین ، ما نیز یک نقطه عطف قابل توجهی را همراه با اساس نصب فعال برروی دیوایس هایمان که در ماه ژانویه به ۱.۳ ملیارد رسیده است ، بدست اورده ایم . در واقع ، این امر نیز یک افزایش ۳۰ درصدی تنها در دو سال می باشد ، که می توان گفتکه یک نشانه از محبوبیت محصولات ما و وفاداری و رضایت مشتریانمان می باشد .

اما از سوی دیگر ، رئیس امور مالی شرکت اپل Luca Maestri گفته است که ، به لطف عملیات بزرگ و تجارت کارامد ، ما در طول این سه ماهه نیز رکورد سوداوری کاملی را همراه با افزایش ۱۶ درصدی ESP بدست اورده ایم . از طرفی ، جریان نقدی عملیات نزدیک به ۲۸.۳ میلیارد دلار بسیار قوی بوده است و ما ۱۴.۵ میلیارد دلار را به سرمایه گذاران از طریق برنامه ی بازگشت سرمایه مان بازگردانده ایم .

و اما خلاصه ای از داده های موجود :

گزارش مالی اپل در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱8 : فروش 77.3 میلیون ایفون ، 13.2 میلیون ایپد و درامد 88.3 میلیارد دلار

و اما شرکت اپل نیز ارزیابی های زیر را برای دومین فصل مالی سال ۲۰۱۸ خود ارائه داده است :

  • درآمدی بین ۶۰ میلیارد دلار تا ۶۲ میلیارد دلار
  • سود ناخالص بین ۳۸ درصد و ۳۸.۵ درصد
  • هزینه های عملیاتی بین ۷.۶ میلیارد دلار و ۷.۷ میلیارد دلار
  • سایر درآمد ها / (هزینه ها) ۳۰۰ میلیون دلار
  • نرخ مالیات تقریبا ۱۵ درصد

در پایان ، لازم به ذکر است که این پیش بینی ها بسیار پایین تر از ان چیزی است که تحلیلگران برای ارزیابی سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۸ اپل انتظار داشته اند .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech

میکائیل نیک اندیش pinez...
ما را در سایت میکائیل نیک اندیش pinez دنبال می کنید

نویسنده : میکائیل نیک اندیش بازدید : 33 تاريخ : دوشنبه 16 بهمن 1396 ساعت: 22:23